Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki vákum segítségével?

Szült valaki vákum segítségével?

Figyelt kérdés
2 hete szültem, sajnos nem zökkenőmentesen... Hosszú kínlódás után, miután- fájásgyengeség miatt- nem haladt a baba feje a szülőcsatornán keresztül, megvákumoztak. Szerencsére csak kis duzzanat lett a fejecskéjén, ami 3 nap alatt teljesen eltűnt. Nehezen dolgozom fel, hogy nem tudtam megszülni a kisfiamat... Lehetett volna nagyobb baj is a vákummal. Járt valaki hasonlóképpen?

#szülés #vákummal
2013. máj. 15. 14:43
1 2
 1/15 gabszem ***** válasza:
ne aggódj, nem vagy vele egyedül. Manapság nagyon sok nőnek van hasonló problémája (fájásgyengeség) Anyukám így szülte meg bátyámat is , vákummal. Nekem is fájásgyengeségem volt , belőlem úgy térdelték, könyökölték ki a több mint 4 kilós babát, hogy hetekig kék-lila volt az egész mellkasom, hasam és szakadtam kívül-belül...
2013. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, én is. Szerencsére nálunk sem lett baj, de az "élmény" nem felejtem el. :S
2013. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

En is pont igy voltam, a kovetkezo szules hozott rendbe. Igazsag szerint annyira zavart, hogy nem tudtam kitolni a babat, hogy azt gondoltam, meghaltam volna a szuloagyon a gyerekkel egyutt ha nincs a modern orvostudomany.

Az en babam fejen 3-4 napig volt veromleny es antibiotikumot is kapott, most 4 eves es autisztikus a viselkedese. Viszont en is vakummal szulettem es nekem semmi bajom.

2013. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Örülj hogy mindketten egészségesek vagytok!És hogy "csak" vákumoztak,nem a műtőbe toltak császárra...
2013. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Én császárral szültem, de inkább egy császár, mint amiket írtok: vákuum, könyökölés, térdelés.....ezt csak az előző hozzászóló császáros károgására írtam. Remélem minden rendben a babóval és ne aggódj, te nem ehetsz erről. Én nem tágultam, de őszintén én örültem a császárnak, mondjuk a bátyám fogóval született anno: agyvérzést kapott és 4 hetesen meghalt. Most már értem, mit élhetett át anyukám. A lényeg, hogy egészséges!
2013. máj. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát az első fiamat én is vákuummal szültem. Fájásgyengeség, elakadt félúton, se ki, se be. Jött a vákuum, ráadásul az orvos még kiabált is velem, hogy miért nem nyomok erősebben.A kisfiammal elrohantak a koraszülöttre, nagyon gyenge volt, lélegeztetőgépre kellett tenni. Imádkoztam, hogy ne legyen semmi baja, szerencsére 1 nap után magához tért, és ma már egészséges nagyfiú. Nekem lett egy csúnya méhszájsebem, amit később műteni kellett. Lelkileg én is csak a második szülésemnél jöttem helyre, amikor már simán szültem.

Rossz volt, mert én is magamat hibáztattam, nem tudok szülni, béna vagyok stb. De az új orvosom, akihez a másodikkal jártam, elmagyarázta, hogy a fájásgyengeségnek különböző okai lehetnek, az én esetemben túl nagy volt a baba, a feje beszorult a méhszájnál, és emiatt nem voltak tolófájásaim, anélkül meg elég nehéz szülni.

Úgyhogy ne hibáztasd magad, az a lényeg, hogy a baba egészséges, és nem lett semmi baja!

2013. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is vákummal szültem. Indított szülés volt, de a végén a nyakára tekeredett a köldökzsinór a fiamnak, leesett a szívhang, jött a fájásgyengeség is. 9 hónapos, eddig semmi baja, remélem nem is lesz. A feje csúcsosabb volt pár napig, és nem lehetett velem a szülőszobán, hanem azonnal elvitték megfigyelni.
2013. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%

5-ös


Nem károgok nem vagyok varjú!


Én csak tapasztalatot írtam le,attól mert neked jól esett,hogy felvágták a hasad,attól másnak nem ez volt álma.A lényeg hogy vákummal legalább a hüvelyén keresztül szüli meg a gyereket,míg császárral nem.

2013. máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Igen jól esett, hogy felvágták a hasam és egészséges fiam született :) nem kértem, de örültem neki a leírtak miatt, egyáltalán nem érdekel, mit gondolsz, mert nem számít. Csak a mi egészségünk. Amúgy a hegem már nem látszik és hát hogy a dokim megnyugtatását idézzem (persze viccelt, azt hitte félek a császártól), de téged biztosan idegesíteni fog: akik szeretik a férjüket, császárral szülnek :)
2013. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
9-es. Én tudom, hogy vannak, akik véresen támadják a császárosokat, és vissza. Te is bele mész ebbe az értelmetlen vitába. Felesleges szerintem. Van , akinek muszáj császár, ők nem választhatnak. Van, aki választhat. Én magán orvosnál szültem, megkérdezte, mit akarok. Itt szokott lenni a vita, hogy milyen jó a császárral szülni, és aki így szül, nagyon boldog ettől. Szerintem az sem sokkal jobb, ugye a hasadon van egy műtéti seb, azzal 6 hétig ugyanúgy vigyázni kell. Az igaz, hogy ugyanakkor ettől a hüvelyed nem változik meg, csak arra kell vigyáznod, hogy a sebed ne sérüljön meg. Én hüvelyi úton szültem, a férjem is szeretem, de semmi bajom nincs a szexben. Először valóban tágabb volt,most olyan, mint régen.
2013. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!