Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak otthon szülni a...

Miért akarnak otthon szülni a nők olyan ember segítségével, akinél 5 baba meghalt?

Figyelt kérdés
A kórházaban minden helyben van,azonnal tudnak cselekedni,ha komplikáció van.Sokan mégis otthon szülnek.Miért fontosabb a saját kényelmük a babájuk életénél és egészségénél?
2010. okt. 8. 13:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
Ezt en sem ertem... De az ö dolguk... tudod mit nem ertek? Hogyha ugyis döntenek, hogy nala szülnek, akkor ezzel miert nem vallaljak fel a felelösseget, hogy igen, ök is tehetnek rola, hogy a babajuk meghalt. Mert szeritnem igy van. Utana meg beperlik, meg igy-ugy elhordjak. Nem egy rossz orvoshoz kerültek. A felelössegük teljes tudataban döntöttek ugy, hogy otthon szülnek, annak tudataban, hogy, ha komplikacio lep fel, nem biztos, hogy tuleli a baba, mig a korhazban lehet, hogy tulelne. Nem tudom, van-e erre jogszabaly, de en a szülöket is felelösse tennem, gondatlansagbol elkövetett emberölesert, mert ez az ö döntesük volt. Soha nem fogom megerteni, hogy ki talalta ki, hogy olyan rossz korhazban szülni? Nekem biztonsagot ad. Ettöl függetlenül, persze, ott is megtörtenhet barmi. De legalabb nem nyomja meg az is a lelkiismeretemet, hogy, ha mashogy döntök, akkor lehet, hogy tuleli. SOHA SOHA SOHA nem fogom ezt megerteni!
2010. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
100%-ig igazat adok neked!
2010. okt. 8. 13:49
 3/38 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mostanában dívik ez a "back to nature" felfogás. Hogy mindent úgy kéne csinálni, ahogy száz évvel ezelőtt, vagy a természeti népeknél, mert a mai modern dolgok mind rosszak. Csak azt felejtik el, hogy száz ével ezelőtt 10 csecsemőből 4-5 meghalt a szülés közben/után, és 10 anyukából pedig 2-3.

Én úgy tudom, azért választja valaki az otthonszülést, mert nem akarja, hogy a baba "mesterséges" körülények közé érkezzen, de ez egy hülyeség. Ma már nem futószalagon megy a szülés a kórházakban, gyönyörű szülőszobák vannak, lehet vízben szülni, labdán, ki a ahogy akar, az anyuka azonnal szoptathat, stb. Ezeke az emberek szerintem egrész alultájékozottak, másrészt iszonyú felelőtlenek! Tudomásom szerint egy abba sem halt meg azért, mert szülés után a gyerekorvos 2 perc alatt megvizsgálta. Azért viszont sajnos rengeteg baba meghalt, mert valami komplikáció lépett fel a szülés során, amit a szülést levezető személy nem tudott megoldani. Nekem az egyik dédnagymamám és az egyik nagymamám is szülésznő volt, egy olyan világban, amikor az otthonszülés volt az általános, és rengeteget meséltek arról, hogy milyen rossz volt, hogy nem volt kórház a közelben.

Én 26 évesen szültem a babámat teljesen egészséges vagyok, a terhesség komplikációmentes volt, az egyik legjobb rendelőbe jártam gondozásra (kéthetente, mert én ilyen csomagra fizettem be), minden rendben volt. A szülésnél aztán a babám beszorult a szülőcsatornába, alig tudták megmenteni az életét. A placentám pedig nem vált le, ezért majdnem elvéreztem. Ha nem kórházban lettem volna, akkor szerintem ma sem én, sem a babám nem éltük volna túl. Pedig minden úgy zajlott, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Szóval szerintem itt az ideje, hogy valami komolyabb módon szankcionálják ezt a dolgot, mert az egy dolog, hogy a szülőnő a saját életét veszélyezteti ezzel, de sajnos a babaét is!!

2010. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
77%
13:51 vagyok, még csak annyi, hogy döbbenten néztem a tv-ben, hogy az ominózus esetben a szóvivő úgy nyiltkozott, nem érti, hogy miért van ekkora felhajtás. NEM ÉRTI???????? mikor majdnem meghalt a baba, csak a vakszerencsének köszönhető, hogy éppen arra járt egy mentő?! ebből is látszik, hogy ezek az emberek nemhogy semmilyen felelősségtudtattal nem rendelkezek, de véleményem szerint mégcsak nem is beszámíthatóak!!!
2010. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
77%
Els vagyok. Az en ismerösöm (szerencsere naluk minden oke volt), aki otthon szült (igen, ennel a nönel) is azt mondja, hogy mekkora különbseg van a ket gyerek között, es mekkora gond, hogy az elsöt korhazban szülte, es ezert nem talalja a nagy a helyet. Hihetetlen. A nagy mindenki szerint ezerszer normalisabb, mint a kezelhetetlen kicsi, bar nem gondolom, hogy ez az otthon születes eredmenye :) Es ö is jött a mesterseges körülmenyekkel... hahaha... minek hasznalnak mobilt, aramot, tüzhelyet, csatorna, meg vezetekes viz... mesterseges körülmenyek, mi?
2010. okt. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%

Ezt én sem tudom megérteni. Törvénnyel szabályoznám, hogy ilyenkor a szülőket felelőssé lehessen tenni a gyermek haláláért, hiszen pontosan tudjuk/tudják, hogy az otthonszülés milyen veszélyekkel jár. És nem azért, mert Geréb Ágnes rossz orvos lenne (ezt mi innen úgysem dönthetjük el, milyen alapon tennénk?), hanem mert otthon nyilvánvalóan nem áll rendelkezésre felkészült műtő és stáb komplikáció esetére. A szülők ezt tudják és ennek ellenére kiteszik a születendő babájukat a veszélynek.


Egyébként, amikor várandós voltam, megfordult a fejünkben az itthon szülés. Akkor Geréb Ágnesék születésháza még Érden működött. Elmentünk, beszélgettünk, mindenre nagyon korrektül felhívták a figyelmünket és ennek a nagyon lelkiismeretes tájékoztatásnak az alapján döntöttünk végül is a kórházi szülés mellett. Feltételezem, nemcsak velünk voltak ilyen egyenesek, hanem mindenkit felvilágosítanak a lehetséges komplikációkról, veszélyekről. Akkor miért vállalják mégis ilyen sokan a veszélyt?

2010. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
82%
A kérdésedre a válaszom: mert felelőtlenek és hülyék egyszerűen. AZ ilyennek nem szabadna szaporodni, de hát látod! Minden idiótának akad követője, hát persze hogy ennek is. Mélységesen felháborít!!
2010. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
64%
Ez az a téma,amitől mindig ideges leszek.A szülés pont egy olyan dolog,amit senki,még az orvos sem tud előre megjósolni,hogy milyen lesz.Bármikor szükség lehet császár metszésre,amit egy dúla pl. Geréb Ágnes nem végezhet el otthon.Tudom,hogy az otthonszülésnek is megvannak a szabályai.Hogy pl.hány percre kell lennie egy kórháznak.De szerintem sokkal jobb bent lenni a kórházban,mint a környékén valahol.Igaza van az egyik hozzászólónak,ma már nagyon szép körülményeket biztosítanak a kórházban is.Zenére szülhetsz vagy,amire akarsz.De úgy vagyok vele,hogy első a baba egészsége és csak aztán az anyuka kényelme.
2010. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
90%
Csak is...csak is és csak is a szülők a hibásak!!Felelőtlen buta maguknak való primitív emberek,hisz a gyerekük életét kockáztatják azért mert nekik elveik vannak.Fúj...hányinger!!!Már most nem a gyerek az első neki ..akkor mi lesz ha megszületik????Ennyi...:-((
2010. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
77%

Az otthonszülés választók egyik vesszőparipája, hogy hadd válassza meg mindenki, hol akar szülni.

Engem nem érdekel, hogy valaki SAJÁT MAGÁVAL amúgy mit csinál, hol csinálja, hányszor, stb. De a szülés speciel egy olyan tevékenység, aminek a végeredményeképp egy másik EMBER jön a világra. Őt pedig senki nem kérdezi meg, hogy neki mi a véleménye, biztonságos környezetben akar-e megszületni, vagy pedig otthon. És ő az, aki mégis a legnagyobb veszélynek van kitéve az egész során. Szóval ez az elmélet kicsit hibás... szerintem....

2010. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!