Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinél "segített" a doki...

Kinél "segített" a doki kézzel kinyomni a kisbabát? Indokoltnak érezted? Valóban nem tudtál nyomni?

Figyelt kérdés
szülés

2013. máj. 16. 13:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem is rásegített a doki. Nagyon el voltam már fáradva, kb. egy órán keresztül vissza kellett tartanom a tolófájásokat, mert még nem voltam kellően kitágulva, aztán mikor "zöld utat kaptam", hogy nyomhatok már nem volt erőm. Nem jól vettem a levegőt, hamar elfáradtam, kb. 20x próbáltam rá a nyomásra, és mikor mondta a szülésznő, hogy látja a buksiját, akkor a doki kicsit rátolt a hasamnál, ezután már mondták, hogy kint a feje, már csak egy tolás és megszületik. így is lett, jó, hogy segített egy kicsit a doki.
2013. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

nekem is nyomta, már eleve a hasamnál állt meg is lepődtem

tudtam nyomni, nem is értettem, napokig fájt a hasam

de nyilván megvolt rá az oka

2013. máj. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
28óra vajudás után már semmihez nem lett volna erőm,igy mikor én nyomtam a doki is rásegitett igy 3.nyomásra 5perc alat meg született a fiam hálla a dokinak.ugyh én örülök h nyomta és még kellemetlennek sem mondanám.
2013. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos a babát várta, a szülésznő nyomta a hasamat, nagyon fájt, rajta is van a videón, ahogy odasúgja: A következő fájásnál is nagyon rossz lesz, de muszáj segítenem, ne haragudj rám, és ne told majd el a kezem, mindjárt vége! :)
2013. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tudtam nyomni, de a rengeteg oxitocin hatására is olyan szűk voltam, hogy egyszerűen nem tudott kibújni. Nagyon hálás vagyok a dokinak, hogy a mellem alatt nyomta. Szakadt róla víz és másnap kék-zöld voltam. De akkor és ott ez nem fájt. Amúgy másképp császár lett volna. Szülés előtt pedig a kézzel nyomást horrornak gondoltam:-)
2013. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hosszú vajúdás után, másodlagos fájásgyengeség, oxitocin tömkelege, majdnem 2 órás kitolás, igen, rámkönyökölt a doki. Én már rég magamnál sem voltam, annyira készen voltam, úgyhogy abszolút észre sem vettem, utólag mondta a férjem. Alig akartam elhinni, mert semmi emlékem nem maradt erről.

Igen, szerintem nálam indokolt volt, hogy rásegítsen, ahol tud.

2013. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nálam! 11 óra vajúdás után (ebből 1.5-et vissza kellett tartanom,mert nem voltam rendesen kitágulva), és iszonyú volt a székelési ingernél visszafogni. A férjemnek mondta a doki, hogy akkor fogja meg a lábamat, tartsa, és kinyomja. Nem éreztem semmit és utána 20 perccel meglett a kislányunk.
2016. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!