Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azon miért nincs senki kiakadv...

Azon miért nincs senki kiakadva, hogy sokan szülésznőt fogadnak és pénzt adnak neki?

Figyelt kérdés
Az orvosokkal kapcsolatban ez nagyon gyakran felmerül, de a szülésznőkkel kapcsolatban még soha nem olvastam itt ilyen kérdést (máshol sem).
2013. máj. 19. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Én egyiken sem vagyok kiakadva, mindenkinek a magánügye.

Nálunk pl a kórházba orvost nem is lehet csak szülésznőt fogadni.

2013. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szülésznő megérdemli. Ő van ott veled végig, ő segít világra hozni a gyermeked. A doki meg csak megvizsgál néha, majd jön és összevarr. Éppen elég a fogadott dokiknak az a havi összeg, amit kapnak a terhesgondozás során.
2013. máj. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hmmmm mondassz valamit!!!! Egyèbkènt meg fura de inkább szülèsznőt fogadok èn is ès ez valahogy termèszetesebb nekem is,mert az orvos ugy gondolom apszolut nem èrdemli meg(na persze ha nem fogadott doki ès nem megy be munkaidőn kívül,de ez más tèszta)mert annyièrt hogy 1*2* esetleg 3*benèz hogy:öööö...minden renden,meg összevarr.Hát azèrt nem èrdemel több 10E-ft ot. De a szülèsznő az vègig ott van veled,segìt,nyugtat,neki sokat köszönhetsz,amièrt hálás vagy.Ès sok olyan szülèsznő van akit szülès után is bármikor felhivhatsz ha kètsègeid vannak.De egy doki.......na az nem ilyen.De ez csak a szemèlyes vèlemènyem.
2013. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es és 3-as! Ez nem minden szülésnél van így. Nálam pl. szülésznőre egyáltalán nem volt szükség, ellenben nagyon hálás vagyok annak a rengeteg orvosnak, aki segített nekünk a több órás műtétem során. Nemcsak nőgyógyászok, hanem más szakorvosok is igencsak kitettek magukért. Mindegy nem ez a kérdés. Én azon csodálkozom, hogy az orvosoknak adott hálapénzzel kapcsolatban mindig felmerül, hogy nem kell nekik adni és az indok többnyire az, hogy amúgy is megkapják a fizetésüket. Ilyen alapon a szülésznők is megkapják a fizetésüket, tőlük mégsem sajnálja senki a plusz pénzt. Én sem sajnálom tőlük, de én az orvosoktól sem, mert ők is nagyon sokat dolgoznak, nagyon kevés fizetésért. Persze azt én is ellenzem, ha egy orvos előre megmondja, hogy ennyit és ennyit kér a szülésért, de az igazi hálapént ugyanúgy megérdemlik, mint a szülésznők. Mostanában már szülésznőkről is lehet olvasni, hogy megszabott tarifájuk van.
2013. máj. 19. 18:58
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem a fizetésére gondoltam, hanem amit elkér magánban a terhesgondozásért havonta. Amúgy persze, szülése válogatja, de legtöbbször a doki nem sokat tesz, csak vizsgál, meg varr. A második babánál félreteszek pénzt, és ügyeletesnél szülök. Majd amelyiknek hálásabb leszek, annak odaadom. Pl császárnál mindenképp a dokinak adok, mivel a szülésznő ugye ott sincs. De ha normál szülésnél megint csak néha benéz a doki, majd bejön és összevarr, akkor inkább a szülésznőnek adok. Ha nem leszek megelégedve, akkor meg egyiknek sem. De ezt előre nem lehet tudni.
2013. máj. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már azt sem értem, hogy miért akadnak ki azon az emberek, hogy ha FELKÉRNEK vkit, akkor annak fizetni kell.


Szerintem ez teljesen normális dolog. Ha belegondolsz, senki nem dolgozik ingyen.

A TB által finanszírozott ellátásban az van benne, hogy a kötelező terhesgondozásokat az éppen ott lévő orvos elvégzi, meg ha bemész szülni, akkor az ügyeletes orvos és szülésznő ellát.

Ha neked nem felel meg az ügyeletes orvos meg az ügyeletes szülésznő, hanem mindenképpen az általad választott személyek kellenek, akkor miért is ne kellene nekik fizetni?

Ez nekik plusz munka (ha éppen nem ügyelnek persze).

Az orvosnak van egy munkarendje, ügyeleti rendje. Az, hogy vkit elvállal, az neki plusz munka.

Gondolom a többi ember sem túlórázik ingyen.

Szóval nem értem ezt a nagy felháborodást, hogy "mekkora szemét az orvos, hogy pénzt kér".

Szerintem korrekt dolog, ha megmondja az árat. Annak az ára, hogy mindig ő foglalkozik veled, és akkor is bemegy a kórházba, ha éppen nem ügyel.

Persze az más kérdés, hogy szerintem kicsit elszálltak a árak, de önmagában az, hogy a plusz munkájáért pénzt kér, egyáltalán nem elítélendő.


A kérdésre válaszolva:

Azért, mert a legtöbb szülés normális módon, természetesen zajlik le. Ilyen esetben az orvosnak nem sok szerepe van. Néha ránéz a kismamára, meg a végén összevarrja.

A szülésznő ezzel szemben ott van végig, és gyakorlatilag ő segíti világra a babát, nem az orvos.


Persze ha császár vagy bármi komplikáció van, akkor már az orvos látja el...

2013. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én azt értem, hogy sokan inkább szülésznőt fogadnak, mert a legtöbb esteben ők vannak ott a szülés nagy részén, nem az orvos. De nekem nem egészen ez a kérdésem.

Én azt nem értem, hogy ha a fogadott orvosos kérdésekből mindig vérre menő vita lesz, akkor a fogadott szülésznősből miért nem. Ott miért nem kapják meg a kismamák, hogy jó az ügyeletes szülésznő is, minek fogadni.

2013. máj. 19. 20:35
 8/17 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel az összes orvoson ki lehetne akadni...

Amikor a nagymamám kórházba került, a nénikém és apámék sorra dugdosták az ötezreseket a doktornőnek, a kis jattot a nővéreknek, hogy ugyan már, legyenek szívesek odaadni a mamának a bevitt ételt.

Ha vizsgálatra ment, akkor a beteghordó zsebébe csúszott az ötszázas minden alkalommal.

Én azon voltam kibukva, hogy a nagypapám temetésén, hogy 25 ezer forintot kaptak zsebbe a sírásók, a számlás költségeken felül! Pedig ott nincs ügyelet, felelősség, nincsen emberélet a kezük között!

Sajnos, ez van ma ebben az országban, a kórházak lepukkantak, az orvosok kevesen vannak, túlterheltek, alulfizetettek...(éppen úgy, mint a nővérek, szülésznők stb.) Ha jó (jobb) ellátást akarsz, fizetsz.

2013. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én meg az ilyen kérdéseket nem értem!! Nem kell felfogadni és akkor nem kell pénzt adni sem! Mindenkinek a magánügye..

"azt én is ellenzem, ha egy orvos előre megmondja, hogy ennyit és ennyit kér a szülésért"

Ki vagy te hogy ellenezd?? Ha kötelező lenne felfogadni vagy épp azt választani aki mondd összeget akkor azt mondom igazad van, de nem kell!!! Valóban ott az ügyeletes orvos is szülésznő is, nekik kötelező ott lenni és megcsinálni, ezért meg is kapják a pénzecskéjüket, de ha valakinek az az igénye, hogy kiválassza azt a személyt akivel szeretne szülni és elvárja hogy akár szabadnapján vagy az éjszaka közepén miatta bemenjen dolgozni annak bizony ára van! Egyesek úgy ki tudnak akadni, hogy milyen pofátlanok és mennyit kell fizetni...hihetetlen. Semmit nem kell fizetni!

2013. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Azt hiszem félreértettél. Én fogadott orvos és fogadott szülésznőpárti vagyok. Arra lettem volna kíváncsi, hogy azok, aki pattognak itt rendszeresen, hogy nem kell az orvosnak pénzt adni, mert amúgy is van fizetése, hogyhogy nem jelennek meg a szülésznős kérdéseknél.

Nem a hálapénzt ellenzem, sőt azt gondolom, ha valaki felkér egy orvost, vagy szülésznőt, akitől plusz szolgáltatást kér akkor annak jár a plusz pénz. Én az ellenzem, hogy előre kiköti az orvos, hogy ennyi és ennyi. Azért ellenzem, mert ez bűncselekmény, míg a hálapénz elfogadás nem az, ha az adott egészségügyi intézmény vezetése hozzájárult. Úgyhogy arra a kérdésedre, hogy ki vagyok én, hogy ellenzek egy bűncselekményt, csak azt tudom mondani, hogy egy törvénytisztelő állampolgár.

2013. máj. 20. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!