Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azon miért nincs senki kiakadv...

Azon miért nincs senki kiakadva, hogy sokan szülésznőt fogadnak és pénzt adnak neki?

Figyelt kérdés
Az orvosokkal kapcsolatban ez nagyon gyakran felmerül, de a szülésznőkkel kapcsolatban még soha nem olvastam itt ilyen kérdést (máshol sem).
2013. máj. 19. 17:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

OFF:

"Azért ellenzem, mert ez bűncselekmény, míg a hálapénz elfogadás nem az, ha az adott egészségügyi intézmény vezetése hozzájárult."


Szerintem pont az a legfelháborítóbb az egészben, hogy illegális.

Az lenne a jobb, ha az orvos megmondhatná a konkrét árat (de persze csak felkérés esetén, nem az ügyeletes doki!!!), hálapénz meg nem lenne.


ON:

Szerintem azért van az, hogy az orvosnak nem akarnak fizetni, mert úgy gondolják, hogy az orvos amúgy is gazdag, sokat keres, pofátlan pénzéhes disznó és neki ezért nem jár pénz.

Ezzel szemben a szülésznőnek nincs magánrendelése, ő biztos csóró, ezért ő megérdemli.

2013. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Törvénytisztelő állampolgár.. :)) Hát ez jó! Annak az orvosnak sem kötelező ám elvállalni a "plusz munkát" akit felkérsz, lehet, hogy semmi kedve hozzá viszont van az az összeg amiért hajlandó és bizony ha neked ő kell akkor kifizeted azt az összeget, de nem muszáj elfogadni lehet háborogni is vagy esetleg felkérni egy másikat aki ilyen szempontból szimpatikusabb!
2013. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem, hogy az utolsó válasznak mi köze a kérdéshez, azt meg végképp nem, hogy miért tartod viccesnek, hogy törvénytisztelő állampolgár vagyok.
2013. máj. 20. 15:39
 14/17 anonim ***** válasza:
12.Mi az hogy nem kötelező ès nincs kedve????? Te ezt honnan veszed ezt az alpári butaságot?? De dolgozò ember vagy hagy kèrdezzem már meg? Mifèle doki az olyan akinek NINCS KEDVE a pènzemèrt közreműködni a szülèsemnèl pl. Ja ès mièrt baj ha valaki tiszteli a törvènyt?Mièrt talán nem az a normális?!?!?!Lehet hogy neked nem.
2013. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 morisszon ***** válasza:

Az ember nyilván azért fizeti a TB-t, hogy megkapja az alapvető ellátásokat. Aki nem fogad dokit vagy szülésznőt és mégis ad nekik hálapénzt, az szerintem ne "háborogjon", ha a doki elteszi a borítékot ("Bezzeg a pénzt azt eltette...."). Nekem az első babámnál is volt fogadott dokim és szülésznőm is, a másodiknál is ugyanaz a páros lesz. Nem volt előre meghatározott díja a szülésnek, de a hálapénzt én tényleg hálából adtam mindkettőnek. Attól függetlenül, hogy a dokinál soha nem kaptam számlát a magánrendelésen. Nem adózott jövedelem volt az a 20 perces munka, de tudtam a szülés közben és alatt is, hogy a lehető legjobb kezekben vagyok, történjen bármi is. Tény, hogy a szülésznő volt ott velem végig, de a dokim is megnézett óránként, az utolsó fél órában pedig végig ott volt velem. Egy orvosnak azért ne felejtsük el, hogy nem ugyanaz a dolga, mint egy szülésznőnek, de ha bármi komplikáció lép fel, ő az aki segíteni tud. Így örülök neki, hogy nem volt a varráson kívül más dolga.

Úgy gondolom, hogy aki hálapénz ellenes az ne fogadjon se dokit, se szülésznőt. Ennyi.

32 hetes kismam:-)

2013. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A doki 9 hónap alatt legalább 10 vizsgálatot végez ,ha ez 10 000 Ft / alkalom ,jól jártál. Szülésért ennek a 10xesét kérik. Aztán vagy ott lesznek vagy nem , vagy szükség lesz rájuk vagy nem.Én nem fogadnék dokit szerintem baromság és veszélyes.

Szülésznőt fogadni tisztább dolog.

Ami engem kiakaszt a csecsemős nővérek viselkedése , na tőlük nem hogy a hálapénzt de a fizetést és a levegőt is sajnálom.

2013. máj. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, miért veszélyes dokit fogadni?
2013. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!