Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után is ugyanaddig...

Császár után is ugyanaddig vérzünk mint természetes szülés után? És nem fájt nagyon a seb? És császár után milyen gyógyszert adnak, miért kell?

Figyelt kérdés
A mensi görcsökre gondolok, mert nekem a terhesség előtt néha olyan fájdalmaim is voltak néha hogy az ügyeletre kellett mennem szuriért.
2009. okt. 2. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Császár után közvetlenül algopírint adtak infúzióban. Gondolom ez nem árthat a babának ha a kérdezésem nélkül adták. Ez segített.

Görcsök: ezek jól jönnek ám szülés után, ne félj tőlük, szépen összehúzzák a méhet, segítik a tejtermelést :)

A vérzés sacc per kb ugyanannyi, hisz ugyanúgy levált a méhlepény, regenerálódik a méh.


A seb és közvetlenül alatta nekem nagyon fájt, az első 3 nap pokol volt, aztán jött még 4-5 nap szenvedés, de utána már szépen enyhül. Ugyanakkor itt a neten olvasom, hogy van akit egyáltalán nem visel meg a császár, ez típus/receptorsűrűség/vágás/szülés stb kérdése gondolom.


Egy tapasztalat: amikor szopik a baba, akkor oxitocin termelődik a szervezetben, ez segítíti a tejcsatornák ürülését + összehúzza a méhet, ez okoz olyan mensis görcsöket, DE: annyira csodálatos érzés a szoptatás, hogy a méhösszehúzódások ilyenkor nem fájnak egyáltalán, talán endorfin, talán más, de nagyon klassz :))))

2009. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve szültem császárral. Azóta 2x menstruáltam. Hosszabb ideig tartott, de kevesebbet véreztem, és nem görcsöltem. Igaz, hogy én előtte sem voltam nagyon görcsölős, de azért megéreztem mikor fog megjönni és közben is nyilalgatott.

Hogy a seb fáj-e? Hát nekem az első héten mindenem fájt de piszkosul.

2009. okt. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

kb. ugyanúgy. alkat kérdése. olyan mint egy sima menszesz, csak picit több a vér először, aztán fokozatosan csökken. sokáig is tarthat. vérezgethetsz akár 3 hétig is vagy tovább. a seb fáj, de nem vészes (ez meg a fájdalomköszöbödtől is függ, meg mennyire ügyes a dokid, milyen módszerrel csinálja, átvág mindent szikével vagy szépen bontogat-húzogat félre, amit lehet megóv-film is van császárról a neten) Fájdalomcsillapítót kérhetsz, bár ha szoptatsz azt annyira nem akarod majd-első éjjel azért jó az.aludni nem fogsz szinte biztos. a szoptatás arra is jó hogy oxitocint termel a szervezeted ennek hatására, ami segíti a méhösszehúzódást (többszörösére tágul gondolj bele, végül pici almácska méretű lesz megint) Injekcióba is kapsz, hogy gyorsítsák a folyamatot. Azért kell, mert a mi méhünket átvágták, így nem van rajta egy szakadás, nem tud olyan szépen összehúzódni, mint egy simán szült nőé, akinek szép folyamatos, egyenletes maradt.

sok sikert!

2009. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 6 hétig véreztem császár után. Nekem nem maga a seb fájt, hanem az egész hasam úgy ahogy van, alig tudtam járni, felülni, megfordulni az ágyban, emelni, hajolni, nagyon rossz volt. Ez szerencsére kb egy hét után enyhült. A műtét után kimondottan gyógyszerre nem emlékszem, plusz fájdalomcsillapítót nem kértem - na nem is aludtunk az első éjjel az intenzíven a lányokkal, végig dumáltuk az éjszakát :). Oxitocin injekciót én is kaptam, ahogy a többi válaszoló írta. Mensi elején rengeteget görcsöltem terhesség előtt, annyira nem mint te, de volt hogy napi 2-3 algopyrin kellett. Most viszont semmi, amin nagyon meg vagyok lepődve, hiszen nem normál úton szültem, nem is indult meg a szülés, szóval nem tágulhatott odalent semmi. Mindenesetre remélem ez már így marad! :))
2009. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, megtudtam tőletek minden fontos dolgot.

Hát remélem én is szerencsésebbek közé fogok tartozni és hamar helyrejövök majd:)

2009. okt. 2. 23:26
 6/6 anonim ***** válasza:

13 hós a kisfiam, császároztak magzati tachikardia miatt, meg lázas lettem, meg a baba is nagy volt...

Szóval a sebem az első héten fájdogált, vagyis inkább nagyon húzódott és nehéz volt fürdeni, felülni, lehajolni. Kb. 1 hét amíg már szépen tudsz mozogni, de embere válogatja, valaki már második nap "szalad".

Én is nagyon hasgörcsös voltam lánykoromban és hozzám ügyeletet hívtak, annyira szenvedtem. Szülés után minden megváltozott, a hasam alig-alig görcsöl, volt hogy meg se éreztem, mikor megjött, csak a bugyimon látszott. Bár elég erőteljesen vérzek iloyenkor, de 4 nap alatt elmúlik. Régen szedtem fog.gátlót, most nem szedek semmit. Én császár után 5 hétig erősen véreztem, a 6. héten barnás-véres volt már, aztán szépen elmúlt. Örülök, hogy már nem görcsölök menszesznél, már annyit szenvedtem emiatt. Remélem te se fogsz.:)

Császár után én mindenféle hülye antibiotikumot kaptam, mert szülés után még lázas maradtam és nem tudták az orvosok miért, egyébként nem adnak gyógyszereket.

2009. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!