Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a harmadik szulesed?

Milyen volt a harmadik szulesed?

Figyelt kérdés
Mar hallottam tobb helyrol hogy a 3. szules a legrosszabb es leghosszabb! Igaz ez? 30 hetes vagyok most 3, babaval. Nekem az elso nagyon hosszu volt (2 es fel nap) a masodik nagyon gyors (4-5 ora, 5 perces kitolasi szakasz!)
2013. máj. 22. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, kicsit offolok, mert engem is érdekel. Az első fiam 6 óra alatt született meg, a 2. fiam 12 óra alatt. Reménykedem, hogy a lányom nem fogja folytatni a sort egy röpke 18 vagy 24 órával. :(
2013. máj. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem is ket fiam van es most kislanyt varok :)
2013. máj. 22. 09:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első 12 óra volt,a második 4 óra, a harmadik ismėt 12 óra.:-)
2013. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. 19 óra

2. 6 óra

3. 3 óra :)


1 hetes kisfiú anyuja:)

2013. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még friss az élmény, pénteken született a harmadik babám. Az első fájásoktól számítva 6 óra alatt született meg. Ez volt a legjobb. Az első progis császár farfekvés miatt, a második már sima szülés volt. Nekem az előző is nagyon jó volt, de ez volt a legjobb, talán mert agyban sokat készültem rá. Az utolsó 2 óra nagyon fájt, de megérte. Sokat számított hogy volt fogadott szülésznőm is, bár a dokim is lelkiismeretesen jött, érdelődött, vizsgált.
2013. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon könnyű volt a harmadik is.

Első 3óra 40perc, amit szülőszobán töltöttem, ez fájt a legjobban, mert itt kaptam oxit is meg gátmetszés is volt. A másik kettőnél már nem volt beavatkozás a burokrepesztésen kívül.

2. 45perc a szülőszobán, nagyon gyorsan jött, fél órát vajúdtam vele, mert előtte is csak ilyen szúró fájdalmak voltak a derekamban, nem olyan igzai méhöszehúzódások. Burokrepesztés után fél órával már nyomhattam is- és 4. nyomásra kint volt.

3.nál már megdumáltuk a dokival, hogy bemegyek, 5nap volt még a kiírásig, még nem volt fájásom, csak nagyon feszített a medencém, és így kitágultam 3ujjynira. SZülőszobára kerültem, ahol burkot repesztettek, és utána kb 15perc mulva jött az első fájás. Innentől számolva 1óra40perc mulva már kint volt a baba, és csak azért "tartott eddig", mert nem volt jól beékelődve a feje és sokat kellett tornázni, oldaltfekvésbe meg állva, megint oldalt- mire beilleszkedett. Ez mondjuk kicsit kellemetlen volt, mikor tolófájás közben oldalt kellett feküdni, és ne nyomjon anyuka!!....... :)

Ha jól tartotta volna a kis kobakját szerintem minimum egy fél órával előbb megszületett volna. De így sincs okom panaszra!!


Ne parázz, általában statisztika szerint az első a leghosszabb szülés, a második a legkönnyebb és utána minden szülés egy kicsit nehezebb csak. De ez csak a statisztika, sokan rácáfolnak. :)

Könnyű szülést!!

2013. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is két fiam van és a legkisebb egy kislány. Mivel inditottak kevés magzatviz miatt, , ezért hosszunak nevezném (reggel 9 kor mentem be, hajnal egyre lett meg.) Viszont egészen éjfélig nem fájt semmit nem éreztem. Egy ora alatt jöttek az igazi fájások.
2013. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!