Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves férfiak! Miért van az,...

Kedves férfiak! Miért van az, hogy a férfiak (már aki) szeretnének gyereket, szülés után meg sír a szájuk, hogy a nejük elhasználódott, le van élve? Tág a punci, rossz a szex, lóg a cici, kövér az asszony, stb.

Figyelt kérdés

Aztán megy a nyavalygás, meg a k.rvázás. Tényleg azt hiszi a kedves férfitársadalom, hogy a babát a gólya hozza???


Mert, ha nem ezt hiszik, és tisztában vannak vele, hogy a nők a hüvelyükből nyomják ki a 3-4 kilós gyereket és utána a mellükből szoptatják, akkor nem értem, hogy mire várnak. Csodára???


(Akinek nem inge, ne vegye magára. Sok ellenpélda van - és sok színlelt ellenpélda és kirakatházasság -, én most azokra vagyok kíváncsi, akiknél így van, hogy mégis mi járt a férfi fejében. Valóban meglepődött, mikor rájött, hogy ez már nem nő, hanem anya/asszony. Tényleg nem tudta előre, hogy mi az ára a gyereknek? Vagy ha tudta, akkor csak nem tudta az árát megfizetni/viselni a következményt?)


A kérdésem pusztán teoretikus. Nem foglalok állást. De nagyon lenyűgöz az emberi gondolkodás és ezért tettem fel a kérdést.



2013. máj. 23. 09:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%

Én 3 gyereket szültem, de nem tág a puncim, nem lógnak a melleim és nem vagyok kövér. A szex is olyan, mint szülés előtt. Igaz, nem úgy nézek már ki, mint tini koromban, de nem vagyok elhasználódott.

Amelyik nő ilyen, az saját maga tehet róla, mert nem törődik magával, sem a férjével, csak a gyerekkel.

2013. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

én nő vagyok, de jó a kérdésed! kíváncsi lennék a válaszokra.

Van egy mondás: A legtöbb, amit a gyerekeidést tehetsz, az az, hogy szereted az anyjukat.

Azt hiszem ebben van a lényeg.


Ismerek én is olyat, aki semmit nem segít a feleségének, még a gyerekre sem képes vigyázni öt percig, mert elalszik. Ha meg mennek valahová, viszi a karján a gyereket, mint egy győzelmi zászlót, és mindenki jajong, hogy micsoda apa, ő meg learatja a bókokat. Az ilyet sem értem.

2013. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Tetszik a kérdés. :)


Ámbár én sem érzem magam elhasználódva.

Nincs tág puncim, nem rossz a szex, a mellem előtte se volt aprócska tinicici...

Tény, a terhességgel, szüléssel változik a test, de az amúgy is változik, öregszik. Persze, nem kell igénytelennek lenni, de amit nem tudsz megváltoztatni, azt el kell fogadni. (pl. terhességi csíkok, szélesebb csípő, nagyobb lábméret)

Akinek a szülés után is csak az számít, hogy mikor dughat újra, és milyen más az asszony teste...hát, az bekaphatja. Az minek akart gyereket?!

2013. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Ezt próbáltam/próbálom megelőzni. Próbálok nem elhasználódottnak tűnni, nem tartom magam leéltnek, szakítok időt hajfestésre, fésülködésre, ha a baba lehányja a pólóm, nem hagyom magamon mondván nincs időm átöltözni, tornázgatok, ha időm engedi, cseles, mostani alakomnak megfelelő ruhákat, fehérneműket hordok. A tág punci nem marad örökre úgy, vagy magától vagy intimtorna segítségével helyrejön, a rossz szex nem tudom mit takar, nálunk annyi változott, hogy ritkábban, tervezetten vagyunk együtt. Eleinte fájt, de mivel közös érdek, hogy helyrejöjjön, gyakoroltunk, most már jó. A cici valóban átalakult, lógósabb, ezzel tornán kívül mást nem tudok tenni.

A férfiak, akik ilyenek, mint amilyet leírtál, hát valószínűleg nem számoltak azzal, hogy mennyit kell foglalkozni egy gyerekkel, nem ő már az első, hanem a baba, a nő valamelyest "átalakul" anyává. nem való még nekik gyerek. Persze elvárhatják ők is, hogy ne egy szakadtmackós, rászáradt hányásos, csapzott hajú "nő" várja őket otthon. Ez jogos is. Nem film az elét, hogy szülés után friss és szép a frizura, makulátlan a smink, otthon mindenki boldog, karikák nincsenek a szemek alatt...

2013. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Jó a kérdés. De kíváncsi vagyok, férfiak fognak-e válaszolni és hogyan.

Nekem 3 gyerekem van, és igen, változott a testem szülés után, 45 kg voltam lánykoromban, és 70 kg-osan mentem szülni először. A férjem igyekszik mindent viccesen, pozitívan felfogni. Akkor azt mondta: mindig vékony barátnői voltak, és mindig szerette volna kipróbálni, milyen egy testesebb nővel szeretkezni! Azért ha visszaemlékszem, első gyermekünk születése utáni hónapok biztos, hogy megdöbbentették egy kicsit, ha az ő szemszögükből nézzük a dolgokat. Tulajdonképpen ekkor érik férfivá igazán a férfi, ha ezeken a dolgokon túl tud jutni: most már nem(csak) ő a legfontosabb a párjának, éjjel síró baba, fáradt anyuka, nincs mindig szex, szóval a nehézségek, amivel meg kell birkózni.

Akárki is dicsekszik az ellenkezőjével, nekem bizony 3 gyerek után a hüvelyem nem a régi, ezen nem tudok túl sokat változtatni. Azon igen, hogy azért ne csak egy lestrapált depressziós anyuka legyek, hanem fitt, csinos nő és anya egyben, de ez egy összetett dolog, és ahhoz, hogy egy nő nő tudjon maradni, ahhoz olyan férfi is kell, aki minden körülmények között meglátja a nőt benne.

PL. mikor terhes voltam, tetszett a férjemnek a nagy hasam. Mikor szoptattam, tetszett neki a nagy mellem. Mikor szoptatás után lefogytam, dícsérte az alakom. Persze némi építő kritika mindig volt a részéről, de csak annyi, ami irányt adott nekem, hogy mit nem veszek észre magamon. PL. tipikus példa, amikor hazajött a munkából fáradtan, én meg a síró picivel a nyakamban fogadtam melegítőben, lebüfizett-kinyúlt-szakadt pólóban, kaja nincs felkiáltással, hát az ugye minden férfinak kiábrándító.Ezeket a helyzeteket meg lehet oldani, segített ő is, amiben tudott, de elvárta, hogy cserébe én sem hagyjam el magam.

Sokmindent lehetne ezekről a dolgokról még írni, és én tényleg nagyon kíváncsi leszek a férfiak válaszaira is.

2013. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


5-ös válaszoló, meg úgy mindenki. Eszembe jutott egy kérdés, mikor a kommentet olvastam. Azt írod, hogy kell egy olyan férfi, aki a nőben meglátja a nőt.


Oké, gondoljuk tovább. Ha egy férfi beleszeretett a feleségébe olyannak, amilyen volt (mindegy, hogy kicsi vagy nagy cici, kövér vagy vékony, ez az egyéni preferencia rendszerre van most a hipotézisemben bízva). És utána megváltozik, elhasználódik a nő teste és már nem olyan szép, mint régen. De a férfi tudja, hogy ez a gyerek ára, amit neki is meg kell fizetni: mégpedig az, hogy egy olyan nővel él, aki már nem is tetszik neki és csak azért dicséri, hogy neki jobb legyen. Akkor nem szánalomból és kötelességből van már csak vele?

2013. máj. 23. 10:41
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

Azért az "elhasználódik" és a "megváltozik"(még ha negatív irányban is)között óriási a különbség!

:) Láttam már olyan nőt,aki igencsak elhasználódott,és egy szem gyereket nem szült...

Aki egy szülés után már nem szerelemmel és nőként tekint a párjára--az sosem szerette,úgy,igazán!

Egyet értek azzal hogy az apa a legtöbbet azzal teheti,hogy szereti az anyukát!Egy szeretett anyukának,VAN igénye nőnek is maradni,ha a férfi olyan akiért érdemes!

Vagyis ellátja az apai-és férji "teendőit" és emellett biztosítja a pénzt és az időt az anyuka számára,hogy csinos legyen(fodrász,edzés,alkathoz megfelelő csinos ruha,és még sorolhatnám mi kell egy nőnek)

2013. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez felfogás kérdése. És nem feltétlenül "elhasználódik" a teste a nőnek, a változás lehet pozitív is. Pl. ha valakinek világéletében pici cicje van, és a terhesség-szülés-szoptatás során szép nagy lesz. Vagy lehet, hogy tényleg jól áll neki az a pár plusz kiló, amit felszedett magára, mert nőiesebb lett tőle. A nők teste változik a korral is, de nem feltétlenül rossz irányba. Sok nő 30 után kezd kiteljesedni, szebb, mint fiatalkorában.

És akkor beszéljünk a férfiakról. Ők is meghíznak, pocakosodnak,kopaszodnak, őszülnek stb. anélkül, hogy szülnének. Akkor mi mit szóljunk hozzájuk?

Van egyfajta belső szépség, kisugárzás, amely hatással van a külsőre. Ha én jól érzem magam a bőrömben, a párom szépnek lát(és valóban, nemcsak udvariasságból dicsér)akkor az pozitív hatással van a tényleges külsőmre is. Illetve van pozitív kritika, ami építő jellegű, előre hajt, és van negatív kritika, ami lehúz.

2013. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%

nagyon jó a kérdés. Én úgy gondolom az "elhasználódás" egy részéről igenis tehet a nő és VAN MIT tegyen ellene és az állapot maximum átmeneti lehet hacsak nem akarja hogy a férje tényleg mást keressen. Gondolok itt az elhanyagoltságra és elhízásra (és úgy is maradásra).

A kitágult puncin is lehet segíteni intimtornával de a nők nagyobb részére ez nem jellemző hogy olyan lényeges tágulás lenne...

Jó a cicilógás alkati kérdés de ez csak 1 tényező.

Szerencsére ritka hogy saját hibádon kívül mindhárom tényező plusz elhanyagoltság is fennálljon.

Nekem 3 gyerekem van kicsik is viszonylag. Tök kényelmes lenne elfeküdni a kanapén arra fogva hogy hát szültem 3 , 4kilós gyereket így fogadja el a férjem hogy 10-15 kilóval több vagyok a normál súlyomnál és igényem sincs már arra hogy szebb legyek- de nem teszem hanem teszek ellene hogy tök más legyek mint akibe beleszeretett.

Egy egészséges normális kapcsolatba pedig egy annyi kis eltérés hogy a másiknak kicsit lóg a cicije vagy van pár ránca, pedig bele kell hogy férjen -vagy ha nem az nem volt oké kapcsolat és csak felszínes értékekről szólt.

Egyébként meg a sok f.bookon meg médiában sugallt dolog se használ néhány párkapcsolatnak gondolok itt a "terhesen is max.5 kilót hízz, szülés után 2 héttel pattanj a tornaszőnyegre légy tökéletes testű amazon 1-2-3 gyerek mellett is mert máskülönben elhagynak" .- mert nem egy barátnőm férjétől hallottam már a bezzegelést hogy bezzeg az xy az milyen bomba testű kismama meg bomba testű nő és hát az ő asszonyuk miért nem csinálja ugyanazt él ugyanúgy és sportol meg diétázik reggeltől estig...

Barátnőm férje is tök leszóló megjegyzéseket tesz barátnőmre a mi fülünk hallatára is- hogy miért hízott terhesen annyit (veszélyeztetett volt, feküdnie kellett) meg múltkor fürdőben voltunk és szemérmetlenül bámulta a nőket (ez még csak 1 dolog) de beszólt mellette barátnőmnek hogy mit vagy kiakadva miért kit nézzek tán csak nem téged...(de ezt ilyen gúnyos hangsúllyal).

És ő is az a fajta apa aki ha mennek valahová karjába csapja a csecsemőt mert ő a JÓ APA...

2013. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
9 es vagyok kimaradt egy NE a mondatomból, tehát teszek róla hogy NE legyek tök más mint akibe beleszeretett (gondolok itt a testalkatra)
2013. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!