Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imre kórház, Kondor...

Szent Imre kórház, Kondor Kata szülésznő. Mennyit adtatok neki? Ha fogadott szülésznőnek kérem, mennyi a "tarifája"?

Figyelt kérdés

2013. máj. 27. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 hónapja szültem nála,50 e ft-ot adtunk neki.

Nem mondta meg konkrétan nekünk,hogy mennyit kért,de mivel nagyon sokat segített a szülés alatt(előtte-utána is),nem sajnáltuk tőle,sőt legszívesebben a dokinak szánt összeget is neki adtuk volna:)

Szerintem kérdezz rá nála nyugodtan,az a tiszta dolog

2013. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ha van kedved, röviden mesélnél róla, hogy milyen volt ő, mint szülésznő? Milyen volt a szülésed vele? Én is 50 ezerre gondoltam.
2013. máj. 28. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,este 10-11 óra körül írok mindenképpen,ha lefektettem a gyerkőcöt:)
2013. máj. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szóval én úgy találtam Katára,hogy a tesóm és sógornőm is a Szent Imrébe szült 2-2 gyerkőcöt,így eléggé képben voltak a szülésznőkkel-orvosokkal:)

Tesómnak Fantha Zsuzsa volt a szülésznője,sógornőmnek Kata.

Mivel kiderült,hogy a szülésem időpontjában 2 hét szabin lesz Zsuzsa,ezért el is dőlt,hogy Katát választom(egyébként Zsuzsa is nagyon szimpatikus volt,ctg-k alkalmával találkoztam vele is,mindig volt egy-egy kedves szava)


Kata kedves,közvetlen,engem mindig megnyugtatott a válaszaival,neki is vannak gyerkőcei.

Előre megbeszéltük,hogy természetes szülés szeretnék,lehetőleg gátvédelemmel.Javasolt málna teát,tornát,homeós bogyókat stb(majd úgyis meglátod:):)).

Szülésem úgy indult,hogy ctg-n bent voltunk,ami már kimutatta a fájásokat és ott is tartottak bennünket,pedig én akkor még nem igazán éreztem semmit.Nem úgy,mint később.A ctg-től számítva alig 5 óra múlva lett meg a kislányom,tehát nem volt egy vészesen hosszú szülésem.Az alternatív szobában volt labda,bordásfal,kád,vihettünk zenét.A szülést jóformán végigsétáltam és a kádat is kipróbáltam.Kata pont annyira volt ott,amennyire kellett,valamikor szinte láthatatlanul valamikor határozottan cselekedve:)A kitolásnál is végig masszírozta a gátat,semmilyen beavatkozás(oxytocin,burokrepesztés) nem volt.A gátvédelem sikerült,mindössze egyetlen öltést kaptam egy felszívódó varrattal,de a szülés után pár órával már simán tudtam menni,ülni,feküdni,nem volt gond vele(elég nagy baba volt,így szerintem jelentős része van Katának benne).

Az orvosom dr.Dékány Ágnes volt,akit szintén tudok javasolni,de azt hozzá kell tenni,hogy tulajdonképpen az egy öltésen kívül,és hogy valóban kedves volt,lelkiismeretes,mindent Kata csinált,így abszolút nem sajnáltam tőle a pénzt.Nekem nem mondott konkrét összeget,ennyit gondoltunk amikor mi is előre tájékozódtunk.

Azt tudni kell,hogy elég sok kismamája van,így érdemes a terhesség elején lefoglalni.

A szülésznők közül nekem még,akit írtam Fantha Zsuzsa valamint Ujvári Bori(ő idősebb,kb.60 év körüli) illetve Kecskeméti Vera volt szimpatikus.


Remélem kicsit tudtam segíteni,ha van kérdésed még,írj csak:)

2013. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, nagyon sokat segítettél, jó ilyen élményt olvasni:)
2013. máj. 29. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:

szia, én is nála szültem és ugyanolyan jókat tudok mondani róla, mint az előző anyuka. Kata egy fantasztikus ember és szakember, nem bánod meg, ha hozzámész! én is gátvédelemmel szültem nála, csak elsőfokú felületi repedésem lett, amit a doki beöltött (na az fájt!, sajnos helyettes dokinál szültem, mert az enyémnek el kellett utaznia). mi 80-at adtunk Katának és a dokinak 50-et, pont azért, amit fentebb írtak is, mert úgy éreztem ő érdemli meg a többet, nem az orvos, aki igazán csak ült ott és nézett minket. eredetileg 50et szántunk, de annyira elégedett voltam vele, annyira megkedveltem és tényleg olyan sokat segített még a szoptatásban is (laktációs szaktanácsadó is), hogy még a doki pénzét is neki adtam volna legszívesebben!:-D egyébként nagyon szerény, azt mondta nincs tarifája, döntsük el mi akarunk e adni, illetve mennyit...szívből ajánlom, számomra a legjobb szülésznő

!

2013. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!