Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyi ideig tartott a...

Kinek mennyi ideig tartott a vajudas eda-val es anelkul? Es aztan a kitolasi szakasz mennyi ido volt? Mennyire fajt?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én csak gázt használtam, bár akkor úgy éreztem nem sokat ért.

Nekem nem fájt nagyon a vajúdás (vagy csak elkábított a gáz, ki tudja) 5 óra hossza volt, a kitolás rövid, 15 perc és szerencsére vágni sem kellett. 1 baba.

Én eleve pozitívan, félelem nélkül mentem szülni, tudtam, hogy minden rendben és gyorsan fog menni, így is lett.

2013. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a veszprémi kórházban szültem, itt csak gáz van, nem éreztem hogy használt volna, én 28 órát vajúdtam, nem akartak rendszereződni a fájások, a kitolás nagyon rövid ideig tartott, 3 nyomás volt összesen én azt már nem éreztem fájdalmasnak...
2013. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én reggel 7kor kezdtem vajúdni, délután 5kor indultunk be a kórházba. előkészítettek, stb. aztán 8kor kaptam oxitocint, na onnantól volt húzós, előtte nem volt vészes, persze fájt, de kibírható volt :)

8tól az ágyon feküdtem félkómásan, nagyon intenzív fájásaim voltak amik összeértek, de 9kor megindult a szülés és 25 perc múlva már rajtam sírt a kisbabám :)

abban az egy órában jó lett volna fájdalomcsillapító, de akkor már nem volt idő rá, előtte meg ugye nem kellett :)

2013. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kerria ***** válasza:

Oxival megindították, és 5 óra alatt megszületett a kislányom. Vágtak is, de repedtem is. A kitolás 10-15 perc volt.


EDÁ-t nem kaptam (nem is engedném...csak ha nagyon indokolt)


Remélem most a másodikkal is így lesz. Gyorsan, egyszerűen.

2013. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam semmit, 2 óra volt a vajudás, 20 perc a kitolás. 1.baba
2013. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 óra volt a vajúdás, 3 óra a kitolás. 1. baba, nagyon fájt, de ettől függetlenül én szép emlékként gondolok a szülésre. Nem kaptam semmi érzéstelenítőt.
2013. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem két fiam van, most jön a kis hercegnő. Az 1. fiúnk teljesen spontán, mindenféle érzéstelenítés nélkül, Pulsatilla D6 homeopátiás golyókkal jött világra 14 óra alatt, ebből 12 óra volt a vajúdás. Teljesen zárt volt a máhszájam még aznap amikor beindult a szülés.

A 2. fiúnkkal szintén aznap vizsgáltak, és teljesen zárt méhszájjal mentem haza, este kezdődtek a fájások 22h körül. Másnap 5 órakor megszületett, szintén teljesen spontán, a homeós golyókkal + levendulás derék/hát masszázzsal. Kitolás vagy 1 óra lehetett, gyors volt.


Szeretnék most is spontán szülni, csak most már Cimicifugát és Pulsatillát is szedek, és viszem a levendula illóolajat magammal (100%-os + sima babaolaj higítani).


A fájdalomról...elsőre nem volt annyira rossz mint olvastam előre. Másodszorra jobban fájt, de azért mert kicsit gyorsan jött a baba, nem tudtam egész ellazulni.

2013. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gázt kaptam, de nem ért semmit. Szúrtak volna epiduralt is, de nem volt rá idő, az első bizsergető fájdalomtól számítva 3 óra alatt megszületett a lányom, a kitolás nagyon hamar ment 3-4 nyomás volt.

Borzasztóan fájt, el sem lehet képzelni mennyire. Én arra az időre teljesen elvesztettem az eszem, ordítoztam mindenkivel, aki a közelembe volt, állandóan fel akartam állni, menekültem volna a fájdalom elől. De jobb, hogy így lett, mint sem napokig vajúdjak.

2013. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Simán szűltem, első baba, mindennel együtt 7 óra volt, ebből a szülés/kitolás kb. 20-30perc.

Gátmetszésem volt, azt hiszem elötte kaptam oda egy érzéstelenítőt (Férjem mesélte), de semmit nem éreztem ebből sem.


EDÁ-t és társait CSAK indokolt esetben kérnék,mert jobban tartok tőle mint a szüléstől. Egyébként agyban dől el. Én úgy voltam vele, hogy felkészülni nem tudok, bármennyi ideig is tart és bármennyire is fog fájni egyszer vége lesz és a kezemben lesz a Kisfiam. Így volt, bár mindent megúsztam :)

2013. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 morisszon ***** válasza:
73%

Szia!


Mi hajnali 4-kor mentünk be a kórházba, 10 percesekkel ill. szivárgott egy kis magzatvíz is. 7kor burokrepesztés, de nem tágultam, 9kor kötöttek oxy-t. Addig a fájások teljesen elviselhetőek voltak, alig fájt. Utána nagyon beerősödtek és besűrűsödtek. Délre meglett a kislányom, a kitolás 15 perc volt. A mi kórházunkban nem adnak epidurálist, de szerintem felesleges, mert az előttem szólónak van igaza, fejben dől el minden. Szerintem kilehet bírni, hatalmas élmény. Mondom ezt úgy, hogy nekem olyan alacsony volt a fájdalomküszöböm, hogy egy kozmetikából "kitiltottak", mert hangoskodtam a gyantázás alat :-), nyafogtam a szemöldökszedés közben, a masszázsokról már nem is beszélek :-)

És ami tényleg igaz - bár korábban nem hittem el - amint a kezedben van a kincsed, minden fájdalmat elfelejtesz :-)

Sok sikert!!!!

2013. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!