Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hálapénz? Mit gondoltok erről?

Hálapénz? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem és tisztelem az orvosomat, sokat köszönhetek neki. Első babám az ő segítségével hamar sikerült sok-sok év sikertelenség után. 3 éve szültem nála, 50.000 Ft volt a tarifa.

Most megint terhes vagyok, és az elmúlt 3 év alatt duplájára emelte az összeget, így 100.000 Ft-ot kér, amit én soknak találok. Nem könnyen, de azért össze tudnánk rakni a pénzt, csak nem tudom, hogy akarom-e, azért ez nekünk viszonylag nagy összeg.

Arra gondoltam, hogy megmondom neki, hogy nagyon szeretnék nála szülni, de nem tudok ennyit fizetni. Ha elvállal jó, ha nem, akkor szülök ügyeletes orvosnál, fogadott szülésznővel. (Akinek ugye szintén szánok valamennyit...)


2013. jún. 15. 11:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tuti nem adnék neki 100-at
2013. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
38%

Hálapénz jogcímmel egy fillért se. Kap fizetést, elégedjen meg azzal. Ha nem, változtasson pályát vagy menjen külföldre.

Sajnos az orvosokat eléggé elkényeztette a többség és még a politika is tesz rá egy lapáttal, béremelés jogcímmel.

Sokszor a kapott hálapénzt keveselik. Takarítónő barátom mesélte, hogy talált már a kukában szétszaggatott borítékot, benne 20ezer forinttal, ami szét volt szaggatva. Minek adjak neki ezentúl? Gondolom, nem kellett neki, ezért dobta ki.

2013. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hátha valakit érdekel:


Voltam nála, kerek perec megkérdeztem, és nem forintosított. Annyit mondott, hogy magának nem mondok semmit.

Úgy gondolom azért az elmúlt 4 év, hogy oda járok folyamatosan, erősen beleszámít.

2013. júl. 3. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!