Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Dr. Varga Marta nogyogyaszrol...

Dr. Varga Marta nogyogyaszrol velemeny a II. szamu noi klinikarol?

Figyelt kérdés

Mellette meg rendel.a xv.keruleti Sztk-ban.


Szult mar valaki nala? Jo orvos? Alapos?


En jelenleg az sztk-ba jarok hozza terhesgondozasra, de tobbet gondoltam volna.

Masodik babat varjuk.


2013. jún. 21. 22:34
 1/3 anonim válasza:

Engem is érdekelne milyen doki.

Hogy érted, hogy többet gondoltál volna?

Nem vagy vele elégedett?

2014. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


5,5 hónapos már a második kislányom. Hozzá jártam terhesgondozásra az SZTK-ba. Felfogadtam, azaz nyíltan közöltem vele, hogy szeretnék nála szülni. Elmondott minden infót, de a 4. találkozásra (SZTK-ba) se volt képes megadni a telefonszámát, amin közvetlen elérném, ha problémám lenne, stb.

Akár hányszor mentem hozzá a rendelőbe, sosem emlékezett rám. Ami nem csoda, mert egyrészt nehéz hozzá bekerülni, másrészt pedig annyi ember megfordul egy rendelés alatt a kezei között, hogy csak na ..

Nekem nagyon lényeges és fontos információkat elfelejtett közölni. pl., hogy az Uzsokiba 36. héten előzetes császáros szülésnél (főleg, ha sürgősségi, mint amilyen az én első szülésem volt) már időpontot kell kérni programozott császárral, mert természetes szülést nem vállalnak.

Én végül az Uzsokiba szültem, ügyeletes orvosnál, de mindennel maximálisan megvoltam elégedve.

A dr.nőpt nehéz lenne minősítenem, mert ennyire pocsék orvossal még nem volt dolgom.

Terhesgondozás alatt végig azt hittem, hogy jó kezekben vagyok, egy olyan női orvosnál, aki tényleg érti a dolgát.

Azon kívül, hogy majdnem minden alkalommal csinált uh-t és kellemesen eltrécseltünk, nem sok szakmabeli tudása lehet. Örültem is, hogy nem bíztam rá az életem és a lányunk életét.

A ctg alatt egyszer sem voltak képesek a gépet a hasamon arrébb rakni, amikor a lányom kicsit arrébb mozdult. Egyből közölték - megkönnyítve a saját munkájukat -, hogy azonnal irány a kórház ellenőrzésre!

Konkrétan 42+7. napra született a lányom. A dr. nő a kiírt napot febr. 4-re írta. Febr 3-án született a lányom, mint írtam 42+7 napra !!! Kicsit benézte a dolgokat. Pedig elhiheted, hogy nem egy uh-t csinált.

Folyamatosan más volt a mér uh szerint a születési dátum, ami őt cseppet sem zavarta, mert állandóan azzal jött, hogy biztos rosszul emlékszem az utolsó havim dátumára.

Arról nem bezsélve, hogy a szerinte 38. héten mért 5923 grammot (!!!) a születendő lányunk súlyára!

3210 g és 54 centivel született.. azért azokra az ezer éves sztk-s gépekre nem illik mindent ráfogni (rossz, stb..), de egy jó orvos azzal is normálisan tud dolgozni, még ha nem is mindig megfelelő a felszereltsége a rendelőnek.


Amikor szültem, volt egy szobatársam, akinek a 3. gyermeke született. 36. hétben a strep. bacilust nem vette észre a leleten a dr.nő és már késő volt antibiotikumot kapnia az anyukának a kórházban, szülés előtt 1 órával !!!

Mai napig tartjuk a kapcsolatot, és 1,5 hónapos volt a fia, amikor kijöhettek a kórházból, mire mind a kettőjüket rendbe tették a kórházban az orvosok!

A kisfiú életveszélyben volt konkrétan.


Én soha többé be nem teszem oda a lábam. Se a férfi orvosokhoz, se ehhez a nőhöz.

2014. júl. 21. 17:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Tavaly tavasszal szültem nála. Sajnálom, hogy ilyen véleményed van róla. Ez tipikusan a van akinek egy orvos negatív, a másiknak pozitív. Nem kételkedek abban amit írtál, de nekem teljesen az ellenkezője a benyomásom róla. Nem hogy megadta a számát, de ha hívtam és nem vette fel, mindig visszahívott. Nem volt teljesen problémamentes a terhességem, sőt. De erre most nem szeretnék bővebben kitérni, a lényeg az, hogy sokkal jobban odafigyelt mint előzőleg bárki. A szülés nagy élmény volt vele, biztos, hogy a következőt is nála fogom szülni. És ezért több mint 100 km-t kell (és kellett) utaznom..
2015. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!