Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárom lesz...

Programozott császárom lesz Tatabányán. Érdekelne minden infó róla. Pl. Hogy apuka bejöhet-e?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom. Mikor fektetnek be, kell-e apukának műtősruha? Hány nap után lehet hazajönni? Hány óra után kell felkelni? Ilyenekre lennék kíváncsi, meg minden másra, ami eszetekbe jut. 3. babám lesz, de Tatabányához még nem volt szerencsém.

Köszönöm!



2013. jún. 23. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem programozott,de császárom volt! Úgy tudom,hogy a műtőbe apuka nem mehet be,de amint megszületett a baba kiviszik neki megmutatni! Műtét után 8órával fel kell kelni,de ha akarsz 6 órával utána felkelhetsz! Császár után 5 napot kell bent lenni és a 3ik nap mehet át a rooming-in-be ha szeretnél!
2013. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapja volt.Úgy volt hogy progis lesz,de aztán megindult magától.A műtőbe az apa nem mehet be,de a műtősruha jó ha van,mert ha ellátják a picit,és minden ok vele,odaadják neki:)

Felkelni 12 óra után lehet/kell,de a fejed tényleg ne emelgesd addig!!!Segítenek felkelni,ha látják hogy nem megy,nem erőltetik várnak vele.Ha minden rendben veled is és a picivel is elvileg 4 nap után mehettek haza.Mi csak 3,5 napot töltöttünk bent.Úgy jött ki a hazaengedés.

Nyugodtan kérdezz még!

2013. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Érdekelne még ilyesmi: beöntés, hányadik hétre szokták tenni a programozott császárt, kell-e véralvadásgátlót beadnom magamnak?

Összességében pozitív vagy negatív tapasztalataitok voltak?

Babának mit vigyek be, és mi az, amit nem szeretnek?

Köszönöm szépen!

2013. jún. 23. 19:42
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Babának nem kértek semmit,csak ha rooming-in-be mész! beöntés van,ha van rá idő. Véralvadásgátlót neked kell beadnod magadnak,vagy megtanítják a párodnak!Nekem csak rossz tapasztalataim vann a kórházzal kapcsolatban (nem csak szülészet).
2013. jún. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A beöntésről érdemben nem tudok nyilatkozni,mert bár 2 gyermekem van,egyszer sem kaptam.Hogy nincs-e,vagy mert mindkettő sürgősségi császárral született végül,nem tudom.

A véralvadás gátlót otthon 2 dobozzal el kell használnod,az 20 nap.:( a végén már mindenhol kék-zöld voltam.A szülésznők általában rendesek,sok vizet nem zavarnak.A csecsemősök szintúgy.Igazából segítségre ne nagyon számíts,de ha 3.baba lesz már tudod mi a teendő szerencsére.Én is át akartam menni rooming-in szobába,de hely az nem volt.

A befektetésről annyit tudok,hogy ha minden ok 1-2 nappal műtét előtt kell befeküdni.És szorítani,hogy ne legyen teltház,hogy mihamarabb sorra kerülj!

Mikor lesz a császárod?

2013. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A negatív tapasztalat is tapasztalat... :)

Igazából voltam már a tatabányai nőgyógyászaton, de elég sok évvel ezelőtt, és akkor nekem is negatív tapasztalataim voltak. Szülni még nem voltam ott.

A véralvadásgátlónak nem örülök, én nem fogom tudni beszúrni magamnak, ez tuti. A párom meg még annyira se. Miért nem tudják ezt tabletta formájában elintézni?! A SOTE II-n úgy volt.

Szeptember végén lesz a császárom, tudom, még kicsit korai érdeklődni, de próbálok rákészülni. :/ Ez lesz a 3. császárom sajnos.

Tehát rooming-inbe csak akkor lehet menni, ha van szabad ágy? Az kemény. Gondolom, akkor elsőbbséget élveznek azok, akik fogadnak dokit.

2013. jún. 25. 09:29
 7/15 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2-es vagyok.:)

Rooming in-be tényleg csak akkor mehetsz,ha van hely.Nekem volt fogadott orvosom,mégsem volt hely,nyilván nem rakhatják ki azokat akik már ott vannak.Bár annyira nem bántam,mert nagyon-nagyon fájt a fejem.

A mindennapos szurkálást már én is nagyon utáltam,alig vártam hogy vége legyen....

De én is kérdeznék.Mind a 3 babád császáros volt/lesz?Mit mondtak az orvosok?Mi is 3-at terveztünk,de erről lehet hogy le kell mondanunk.Az orvosom nem javasolja,bár azt is hozzá tette,hogy pár év múlva térjünk vissza a kérdésre!Többet vizsgálnak UH-nak a heged miatt mint egyébként?Fel ajánlották,hogy elkötnek?

2013. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7-es: nekem és a szobatársamnak is azt mondta az orvos aki műtött,hogy többet ne vállaljunk,de nem indokolta meg.
2013. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Köszi 8-as.:)

És nem is szerettetek volna 3-ik babát?

2013. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

sziasztok,


mi nem terveztük a 3. babát, csak úgy jött. Kisebb sokkot is kaptam egyből. :P

Szóval én örültem, amikor mondták, hogy esetleg elkötnének. Rábólintottam egyből. Kérdeztem, hogy kell-e kitöltenem valami papírt, de azt mondták, hogy semmit, elvileg nem is tudhatom, hogy el akarnak kötni, hanem majd a helyszínen megkérdezik, és majd én ott rábólintok. :)

Hogy ezen belül hogy lesz, azt nem tudom. Nem fogadok orvost, tehát nem nagyon van kivel lebeszélnem ezt.

A hegem miatt nem ultrahangoznak többet, legalábbis eddig még nem volt extra uh, kb. 4 hetente hív vissza sztk-ra.

Fogalmam sincs, hogy áll a hegem jelenleg. Azt tudom, hogy a 2. gyereknél (sürgősségi császár volt Fehérváron) nagyon megszenvedtek velem, vagy egy órát műtöttek még a gyerkőc kivétele után, mert tele volt a méhem környéke összenövéssel. A két orvos suttogott is egymásnak, hogy elsőre jól elszúrták a műtétet (Bp-en volt az első).

A véralvadásgátlós injekciónak még mindig nem örülök, legközelebb megkérdezem a dokit, hogy lehetne-e esetleg Aspirin protecttel kezelni a problémát, az elsővel csak azt kellett szednem... én nem tudom, hogy fogom szúrni magam, és az is elképzelhetetlen, hogy a párom szúrjon. :/

A rooming-innek nem nagyon örülök, mármint, hogy csak akkor lehet menni, ha van hely, de mindegy, lesz még időnk egymásra a kicsivel rengeteg, nem fogok ezen kiakadni. :)

Gondolom, az étel a szokásos kórházi: rossz és kevés, úgyhogy majd készülök némi rágcsával. :D

Még messze van, sok időm van felkészülni - lelkileg is. :)


Köszi mindenkinek, és ha valami eszetekbe jut, csak írjátok bátran, engem minden infó érdekel (negatív is!!)! :)

2013. jún. 27. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!