Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár kontra természetes....

Császár kontra természetes. Ezt egy kérdésben olvastam, egyetértetek?

Figyelt kérdés

""A baba számára biztonságosabb a császáros szülés, de közben a babát megfosztják a hüvelyi szülés számos pozitív hatásától" , ja számára biztos sokkal jobb, hogy összenyomódik a koponyája, véletlenül a nyakára/testére tekeredik a zsinór, beszorul, fogóval / vákuummal kell kiszedni... na ne magyarázd már meg!!!


Ennyi erővel az izzadás is milyen jó, mert távoznak a méreganyagok, akkor mégis miért van annyi izzadtsággátló, és miért néznek ferde szemmel, ha tiszta víz a pólónk? De ugyan ez van a testszaggal, szájszaggal is... az is természetes, mégis teszünk ellene, ahogy tudunk... vagy akkor az is ördögtől való, mint a császár? Kicsit bagatell hasonlat, de itt annyian azon lovagolnak, hogy nem véletlenül találta ki a természet úgy, ahogy... a szájszagot, testszagot, hasmenést se véletlenül találta ki.


Ha minden jó úgy, ahogy a természet kitalálta, és csak ritkán van szükség az orvosi beavatkozásra, miért is hőbölögnek ennyien az otthonszülés ellen?? Hisz az aztán a legtermészetesebb folyamata, az pontosan úgy történik, ahogyan azt a természet kitalálta..."



az egészet egy kérdésre adott válaszból másoltam ki


2013. júl. 2. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

MIért kell megint élezni itt a helyzeteket????

Szeretsz veszekedni?? Miért nem írtál neki privát üzit és beszéled ki vele ezt a dolgot. Eléggé unatkozhatsz már nem azért.

Mindenkinek más-más véleménye van a szülésről! Van akinek így jön ki van aki választja.

Miért fáj neked ha vkinek a sima szülés a jobb???

Én is császáros voltam de nem érdekel. Ez legyen a legnagyobb problémád.

Én speciel annak örülök h egészséges és szép babám lett. Pedig nem sokon múlott az élete. 36.hétre született mert rátekeredett a zsinór. De nem is ez a lényeg. Marhára nem érdekel h jött a világra a lényeg h itt van. Te miért nem tudsz ezzel foglalkozni????

2013. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez most provokáció? Csak mert nagyon úgy néz ki....

És hiába mondod, hogy mások azon lovagolnak, hogy "nem véletlenül találta ki a természet úgy, ahogy..." Ez igenis így van. A császárnak sokkal több a kockázata, nehezebben gyógyul. A császár egy komoly műtét, egy művi beavatkozás. Akinek megadatik, igenis hüvelyi úton kellene szülnie, mert ez a TERMÉSZETES.

Az izzadás pedig szintén hasznos, mit gondolsz meddig bírnád ki nyáron 35 fokban, ha nem izzadnál?? Kb. két óra alatt 42 fokos lenne a testhőmérsékleted, aztán sokkot kapnál és meghalnál. Az izzadásgátló igazából nem gátolja az izzadást, vagy csak minimálisan és csak a hónaljadnál, máshol ugyanúgy izzadsz. Elég nagy gáz lenne, ha tényleg meggátolná.

A szájszag lehet, hogy nálad természetes, de hidd el aki nem gyomorbeteg vagy nem rosszak a fogai, vagy nem épp akkor kelt, annak nincs szájszaga (eltekintve néhány kivételes esettől vagy ha olyat evett).

Egy szó, mint száz, nagyon buta vagy, már ne is haragudj!!!

2013. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én vagyok a buta... sehol nem írtam, hogy egyetértek. azt viszont igen, hogy egy másik kérdésre adott VÁLASZból másoltam ki...
2013. júl. 2. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam is h máshonnan másoltad ki...de miért nem vele beszéled meg? miért itt szítod a viszályt??? Ennek nem sok értelme van :S
2013. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs, úgy értelmeztem, hogy egyetértesz vele. Teljesen úgy írsz az idézett szöveg alatt is, meg felhozod ezt az izzadásos példát..nekem teljesen úgy jött le, hogy a császár mellett érvelsz.
2013. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám úgy született természetes úton, mintha mi sem történne vele, pedig indított szülés volt. A szülésznő mondta is, hogy tök relaxban van a gyerek, csak el ne aludjon útközben :) Nem lett csúcsos a feje. Mikor kiemelték akkor is teljes nyugiban volt, egy kis macskanyávogást azért megeresztett, hogy megnyugtasson mindenkit :) Minden szülés egyedi, ahogy minden baba és anya egyedi. Nem lehet általánosítani a szülést sem... szerintem.
2013. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A véleményem továbbra is az hogy a baba érdekeit kell nézni. A többi nem számit. Legyen természetes vagy császáros szülés, az anya az anya és ez a lényeg.
2013. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Baba érdekeit kell nézni.Mi nem éltük volna túl,ha nem császározzák meg anyát.Ikertesóm befordult alám és tele tojta(bocs a megfogalmazásért) a magzatvizét(33.hétben).Külön burokba voltunk,de megszületni egyikünk se tudott volna.Tesóm még hetekig kórházban volt,én haza mehettem anyuval.
2013. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

5. nem írok semmi csúnyát, vagy az értelmezési képességedre utalót. Csak annyit, hogy nézd meg, hol van az a kib-aszott IDÉZŐJEL!!!


Az egész szövegből ennyi volt a SAJÁT hozzászólásom:


"az egészet egy kérdésre adott válaszból másoltam ki"

2013. júl. 3. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!