Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma kéne szülnöm. Ha nem...

Ma kéne szülnöm. Ha nem szülök még 5 napig akkor meginditják a szülést, infuzioval. Az milyen? Fájdalmas az is? Mennyi idö alatt van igy meg a gyerek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 24. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ hogyan reagál a szervezeted az oxitocinra.

Az indítás olyan,h infúzióval bekötnek neked eg hormont,az oxitocint,ami felelős a természetes szülés beindulásáért,a méhszáj tágulásáért.Erre beindul a szülés.

Ne aggódj!Engem császárral fenyegettek,mert nem sok jele volt,h ki akarna jönni a kisasszony.Szülés előtt 7órával még teljesen zárt és kicsit kemény volt a méhszájam,majd magától beindult minden,és pikk-pakk túllettem rajta.

2008. jún. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia.

én is indított szüléssel szültem. reggel bementem (38hetesen és 2 naposan) sima vizsgálatra a dokimhoz, meg NST-re és már nem engedtek haza, mert ki volt nyílva a méhszájam 4 cm-re és zöld volt a magzatvíz is. és azt mondták, hogy a baba ki akar jönni.

Nálam úgy volt, hogy reggel 10 kor kerültem szülőszobára. kaptam 1 liter infúziót, ugyanis se enni se inni nem lehet. nekem azért adtak egy pár korty vizet :)

utána volt burokrepesztés (ezt meg sem éreztem) majd 500ml oxitocint. délután 13 órakor kezdett rossz lenni, 14 órától jó erős fájásaim lettek és pontban 15 órakor meglett a kisfiunk. Az tény hogy fájt, de túléltem.

sok sikert és minden jót.

5 hetes kisbaba anyukája

2008. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is mára vagyok kiírva, de semmi jele, hogy meg akarna születni a drágám. NST jó. Jóslófájás az van. Kétnaponta kell NST-re mennem és hétfőn befektetnek, ha nem indul meg addig. Kitartást.
2008. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 6 napja hordom túl és pénteken indítanak ha addig nem jön magától.A doki szerint magamtól megyek be elötte még és én is ebben reménykedem.Azt mondják erősebbek a fájások indításnál,de gyorsabban túl vagyunk rajta.Ismerősöm mindkét gyermekét így szülte.3-4 óra alatt túl volt rajta.Azért én jobb szeretnék simán szülni.
2008. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!