Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy szülésnél...

Igaz az, hogy szülésnél romolhat a szem?

Figyelt kérdés
2008. jún. 24. 15:42
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem romolhat a szem, én -9-es dioptriával természetes úton szültem, és nem látok rosszabbul. Előtte azonban szemészorvos szakvélkeményét ki kell kérni a retinád állapotával kapcsolatban, mert az viszont indokolhatja a császáros szülést. Sokan 2-3 dioptriával már császárért kiáltanak, pedig a retinájuk ép, ők egyszerűen csak félnek a szüléstől.
2008. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Szia!Ha nagyon erős szemüveget használsz,lehet,hogy nem is engedélyezik a természeetes szülést.Mert szülés során megpattanhat egy vékony kis ér a szemben,és utána maradhat szövődmény.Ezt nem elrettentés képpen írom,de barátnőm így járt.Én is szemüveges vagyok; -1,illetve-1,5 dioptriával.Ha az orvos úgy látja,úgyis kikéri egy szemorvos véleményét.De az se kizárt,hogy a védőnő elküld a szemészetre.

boldog babavárást

2008. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -8-as a szemem, s az orvosi szakvélemény azt irta, hogy szülhetek normál módon, csak akkor kell a császár, ha bármi komplikáció lenne. de akkor amúgy is császár van :-) szemész főorvos szerint a lényeg, hogy a kitolásnál legyen csukva a szem, és ha bármit érzek, azonnal jelezzek a szülésznek. Ismerek olyat aki -12-es rövidlátó, és már 3 babát szült természetes módon. Nem az rövidlátás erősségétől, hanem a szemfenék állapotától teszik függővé, kit engednek szülni természetesen és kit nem. szemész szerint nem fog romlani a szemem.
2008. jún. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy kitolásnál csukd be a szemed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2008. jún. 25. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!