Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak szerintem korai?

Csak szerintem korai?

Figyelt kérdés

Itt GYK-n, de a mindennapi életben is gyakran találkozom olyan emberekkel, akik 22-24 évesen szülnek. Ez csak szerintem korai? Én 20 éves vagyok, de nem tudom elképzelni, hogy 2 év múlva anyuka legyek... Hatalmas felelősségnek tartom a gyermekvállalást.

Természetesen mindenki azt csinál, amit akar, nem is ezen rágódom egész nap, mielőtt egy - két harcias anyuka nekem ugrana, de kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mikor van az ideális kor a szüléshez?



2013. júl. 11. 18:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ha úgy lennék, ahogy nem vagyok :), tehát ha meglenne hozzá a megbízható, megfelelő partner, a biztos anyagi háttér, akkor lehet, hogy én is elgondolkodnék rajta. Bár szerintem akkor is várnék azért 25 éves koromig. Mire elvégzem az egyetemet 24 éves leszek, plusz mire karriert építek... Szóval nálam várat még magára minimum 10 évet.
2013. júl. 11. 20:53
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az. Minden attól függ, hogy milyenek a körülményei az embernek és milyen a párja. Én annak idején mindig azt mondtam, hogy leghamarabb 27-28 éves korom körül akarok szülni... 20 évesen összejöttem a barátommal (mára a férjem), 21 évesen pedig már annyira vágytam egy babára tőle, hogy majd beleőrültem.:) Végül 23 éves voltam, amikor már volt olyan biztos állásom és neki is, plusz olyan megtakarítások, háttér, amire már mertünk építkezni. De ha mindezek meglettek volna már 21 éves koromban is, gondolkodás nélkül szültem volna.:)
2013. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Nos, igen, szerintem csak neked korai. Én mindig is fiatalon szerettem volna Anyuka lenni, igaz sosem lehet tudni kinek mit hoz az élet :)


Én elvégeztem a középiskolát+ technikusit, dolgoztam 3 évet, Férjhez mentem (6 év után)és rá egy évére megszületett a Kisfiam. Most vagyok 24 éves. A Férjem 35.

Anyagi körülményeink eléggé rendben vannak, a Férjem nagyon jól keres, az Én GYED-em azért lehetne több, de mondjuk egy átlag fizetésnek megfelel. Nem panaszkodom.


Egyrészt igazad van HATALMAS felelősség, és sajnos sokan szűlnek gyereket a semmibe. Utálom ezt a kifejezést, de ilyenkor mindig eszembe jut: " a gyerek csináláshoz nem kell se ész se pénz" - a többihez már annál inkább.


Sosem voltam bulizós, és mindig is komolyabb voltam a korombelieknél. Nálam nem volt kérdés, hogy az esküvő után jöhet a baba. És bármennyire is fiatalon szerettem volna Anya lenni eszembe sem jutott mondjuk iskolába járás alatt, vagy közvetlenül utána teherbe esni. Dolgozni akartam még egy pár évet mindenképpen. Karrier építésnek nem mondanám :) de legalább valami tapasztalatom lett az életben.

2013. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az az ideális kor, amikor megérsz rá. Mindannyian mások vagyunk, senkinek nem egyforma az érettségi szintje. Én 25 éves leszek mikor megszülöm a babám, és férjnél vagyok, és imádom az életem. Neked majd biztos később jön el ez. Hozzáteszem 20 évesen ezerrel buliztam és nem nagyon volt eszemben a babavállalás, aztán egyszer csak kattant valami az agyamban. :)
2013. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ez elég szubjektiv szerntem,én 2honappal a 24.sszülinapom előtt szültem meg a fiam,2és fél évi házasság és 4és fél év munkaviszony után,ugy hogy van saját lakás,auto,már csak ő hiányzott hogy mindenünk meglegyen.
2013. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!