Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha Te lennél az illetékes...

Ha Te lennél az illetékes döntéshozó, engednéd, hogy a császármetszés, mint szülési opció, szabadon választható legyen?

Figyelt kérdés

Nyilván tudjuk, hogy a kismama ma már szabadon, egyéni belátása szerint dönthet, de ugye a hivatalos felállás alapján a császármetszés, mint eljárás, nem szabadon választható. Csak ha a helyzet megkívánja.

Arra lennék kíváncsi, hogyha az anyukák, kismamák, átlag emberek dönthetnének, akkor megengednék-e, hogy a szülő nő ugyanolyan lehetőségként választhassa a császármetszést, mint mondjuk az epidurális érzéstelenítést, vagy a teljesen hagyományos szülési módot. Természetesen saját felelősségre.


Kérnék szépen minden válaszolót, hogy a téma provokatív volta miatt ne kezdjünk személyeskedni, vagy veszekedni. Nem az a cél, hogy jól lepontozzuk egymást! Számomra minden kulturáltan megfogalmazott vélemény hasznos!



2013. júl. 16. 20:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
60%
én nem szülnék császárral, de engedném, h. választható legyen.
2013. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
88%

szerintem azért nem lenne jó ötlet, mert a szülő nő nem tanult az egyetemen évekig pro és kontra érveket, műtéti megoldásokat, komplikációkat, tehát kevésbé objektíven tudná megítélni a szükségességét, mint egy orvos


de nyilván akik császárt szeretnének vagy kértek azt fogják írni a kérdéshez, hogy jó lenne, akik hüvelyi úton szültek, azok pedig nemleges választ fognak adni

2013. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
32%
Sztem felnőtt emberek vagyunk, mindenki mérlegeljen majd döntsön. A válaszom igen.
2013. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
86%
Csak akkor, ha kifizeti a pluszköltséget (a normál szüléshez képest). De szerintem kivitelezhetetlen lenne, hiszen nincs annyi műtő és személyzet. Na meg elég gáz, ha lenne egy sürgős császár, de nincs műtő, mert elfoglalja az, akinek csak nincs kedve megszülni a gyereket.
2013. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
30%
Én engedném, saját felelősségre. Engem császároztak. A sógornőm szült hármat, hasi sérve lett, az egyik orvos mondta, hogy nyugodtan lehetett volna az egyik császár.
2013. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
86%

"A sógornőm szült hármat, hasi sérve lett, az egyik orvos mondta, hogy nyugodtan lehetett volna az egyik császár."

A sérvek közül a postop. sérv a leggyakoribb. Csak mondom:D

2013. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
71%
pro és kontra érv nem nagyon áll, mert természetesen aláiratnának egy nyilatkozatot, amiben tájékoztatnak a veszélyekrők.
2013. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
96%
Nem engedném.Pedig én örülnék, ha a következő babám császárral szülhetném, annyira rossz és hosszú volt az első szülésem.De tudom, hogy a babámnak jobb, ha természetes módon születik (nyílván komplikáció mentes szülésre gondolok)
2013. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
82%
Korrekt, mindenre kiterjedő tájékoztatás után engedném. De azt gondolom, ha minden kismama tökéletesen korrekt tájékoztatást kapna, senki nem választaná a császárt.
2013. júl. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 anonim ***** válasza:
23%
Igen, engedném.
2013. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!