Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyot csalódtam.! Magánklinik...

Trapp kérdése:

Nagyot csalódtam.! Magánklinika Budapesten (szülészet), de melyik? Ár-érték arányra, színvonalra és társaira lennék kíváncsi! SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Előzmény:


A tegnapi nap folyamán bementünk kisebb görcsökkel (34+1), mivel ott és ugyanúgy fájt mint amikor cisztáim voltak.

Meg sem ultrahangoztak, a baba szívhangját nézték egy pillanatra, illetve a méhszájamat ami 1 ujjnyira nyitva volt (már kb 2 hónapja). Úgy döntöttek, bent tartanak megfigyelésre, 3 napra. Van fogadott orvosom, aki a kórházban dolgozik, de természetesen most külföldön nyaral...

Tudni kell még, hogy pánik beteg vagyok, amit nagyon szégyellek, zárkózott vagyok tőle, ha rámtör elveszettnek érzem magam, félelmetes a rohamom. Kórelőzményként fel is volt tüntetve a lapomon. Egy óráig nem volt semmi baj, a nővérek rendesek voltak, segítőkészek. Majd jött a váltás... Infúzióra kötve, kényelmetlen testhelyzetbe kényszerítve feküdtem, vártam a "sorsom" amikor rámtört a pisilhetnék. Terheseknél amugy is gyakori, nem még úgy, hogy csöpög az infúzió.

40 percig!!! hívogattam őket, a takarítónő már 2x szólt nekik, majdnem magam alá vizeltem, komolyan csak 2 percen múlt... És még ők voltak felháborodva, mert nekik dolguk van. Hiába kértem, hogy kísérjenek ki, egy ágytálat dobott a nő az ágyra, mondván oldjam meg, és ha kész csak toljam magam mellé, valamikor majd elviszi. "Pók-állásba" , infúzióval, 8hónapos terhesen tartottam a súlyom... És ha nem lenne elég, nem kaptam semmi olyan alkalmatosságot, amivel rendbe tudtam volna szedni magamat ott alul.

Rendkívül megalázó helyzet, alig bírtam kezelni ott a helyszínen, végül úgy döntöttem, hogy saját felelősségemre elhagyom a kórházat, MISKOLC SEMMELWEIS.

Természetesen én lettem a legfelelőtlenebb és önző, magzatával nem törődő nő.

Hozzáteszem, hogy amiért bementem, hogy csináljanak egy uh-t a petefészkemről nem történt meg, illetve semmiféle tünetem már akkor nem volt!

Ezek után, hiába van fogadott orvosom (és jártunk hozzá minden hónapban borsos áron terhesgondozásra) meggondolom, erősen (!!!) hogy én inkább magánklinikán hozom világra a babánkat!

El sem tudom képzelni, hogy egy szülés-vajúdásnál mit művelhetnek, nem akarom megtudni... Nem tudtam aludni egész éjszaka, szorongok, pánikrohamaim vannak azóta is minden 3-4 órában legalább egyszer. Szégyellem a betegségem, de nem tudok ellene tenni, és nem akarom hogy ezért megalázzanak, gúnyoljanak, amikor egy nő a világ legszebb dolgára készül!


Szóval:


(Kicsit hosszúra nyújtottam az elejét, elnézést, de nagyon bennem van még...)

Három intézményt találtam az interneten, ami talán megfelelő lehet:

1. Maternity

2. Dr Rose

3. Róbert Károly

A Telekiről is hallottam jókat, viszont ehónap közepétől (eladták az épületet) nincs semmiféle műtét.

Ezekről szeretnék véleményeket, megközelítő árakat találtam, de hogy kinek milyen tapasztalata van, arra lennék kiváncsi.

Én nem szeretnék több atrocitást átélni, semmilyen formában!



2013. júl. 18. 08:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A Róbert Károlyról sok jót olvastam és az ára "sem vészes" :)
2013. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 málna_ ***** válasza:
100%
Én is a Róbert Károlyban fogok szülni, kívánom Neked, hogy minden rendben menjen! :)
2013. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a Telkit ajánlottam volna, a legjobb kórház volt. Így a megmaradt lehetőségek között a Maternityt. A Rose szerintem nem éri meg azt a pénzt, amit elkérnek egy szülésért, ráadásul az árban csak a sima szoba van benne, ahol nincs ágy az apa részére, bent lehet, de nincs hol aludnia, ezért külön kell családi szobát kérni, ami plusz összeg, ráadásul 1 vagy kettő van belőle és ha épp foglalt, akkor így jártál.

A Róbert meg egy állami kórház kinézetre kívül-belül, ahol talán kedvesebbek, hiába a legolcsóbb, szerintem nem éri meg azt a pénzt.

Mindegyik helyen voltam vizsgálaton, mindegyikkel van személyes tapasztalatom, így nekem ez a véleményem. De sokan dícsérik a Róbertet, annyira biztos nem rossz, de nekem nem vált be.

34 hetesen még van annyi időd, hogy mindegyik helyre kérj időpontot konzultációra és körülnézhess (1 nap alatt simán elintézed), ingyen van és mindegyik helyen szívesen körbevezetnek. Szerintem mindenkinek más a fontos, mások az igényei, érdemes személyesen szétnézned.

Én is magánklinikán szültem és most is ott fogok szülni, éppen ezért, mert az állami kórházakban ilyen állapotok uralkodnak, illetve, a magánkórház számlát ad és nem csal, hanem leadózza a pénzt az államnak és nem zsebre teszi a hálapénzt, ami nem is hálapénz, mert szinte az összes fogadott orvosnak tarifája van, előre közlik, ez nem hálapénzt vagy ajándék, amit a végén adunk, ha úgy gondoljuk.

Sok sikert, remélem, sikerül találnod jó helyet. És ne aggódj, simán fel lehet érni Pestre, lesz annyi időd. Mivel Miskolcról jönnél, gondolom az M3-ason, akkor érdemes mégis a Róbert Károlyon elgondolkozni, mivel egyből ott van az M3 után a Kikánál, az van legközelebb.

2013. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer szültem a Róbertben maximálisan tudom ajánlani.

3,5 éve én is úgy kerültem oda,hogy az állami kórházban kezeletlenül hagytak,és vérzéssel fél éjszakán keresztül várattak...


Róbert:árak fent vannak a honlapon,minden annyi.

Szobák egyszerűek,de tiszták,minden nap takarítanak,kényelmes az ágy,lehet pihenni.Nincsen kristálycsillár meg ilyesmi,kb.3 csillagos hotelszobának mondanám,nekünk tökéletes volt.

Orvosok nagyon jók,én a két terhességem és szülésem alatt szinte valamennyiükkel találkoztam.Támogatják a természetes szülést és gátvédelmet,van alternatív szoba(ez a Maternity-ben nincs meg,ezért is választottam a Róbertet).

Mindkét szülésem alatt(8 ill 10 óra vajúdás) a választott orvosom 20 perc alatt bent volt,végig velem,a másodiknál sikerült a gátvédelem is.

Nekem dr.Nyéky Boldizsár az orvosom.



Maternity-ben is voltam,nekem nagyon steril,és ahogy írtam nincsenek meg az alternatív feltételek,első babánál is "elvből" vágnak gátat stb.nekem ez nem igazán jött be náluk.


Dr.Rose-ban egy orvos van,és árakat tekintve is 3x annyira jön ki,mint a Róbert,ennyit már sokalottam volna kiadni.


Boldog babavárást,ha kérdésed van,írj nyugodtan

2013. júl. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Én is úgy voltam mint az egyik válaszoló,leakasztottam az infúziót és elmentem wc-re! Utána jött a nővér,mondtam,hogy van egy betegségem,nagyon gyakran kell pisilnem,terhesen meg pláne,és mondta is,hogy nyugodtan akasszam le az infúziót és menjek. Amúgy én sem kelhettem fel,csak wc-re! Nézd a jó oldalát,nem elzavartak,hanem megvizsgáltak,kezeltek (kaptál infúziót stb...)
2013. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A Telki bezár, a Rose-ban nővérhiány van.

Maternity? Ár a honlapon ;)

2013. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Szia!

Én a Maternityben szültem 2 hete. Nagyon jó döntés volt, hogy váltottam, én is sokat agyaltam rajta. Hidd el, nem lehet összehasonlítani egy állami kórházzal. Most nem a kényelemről , körítésről beszélek, hanem a figyelemről, türelemről, várakozás mentességről. Dr. Csabay Lászlónál szültem,aki rendkívül jó orvos és emberként is fantasztikus. A Sote 1-ről jött át ő is és még jó néhányan, ezért választottam a Maternityt főként. Hidd el , jó kezekben lennél ott !

2013. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%
Na én nem is olvastam végig a válaszokat... mert a nem túl soksdiknál kezdett vörösödni a fejem... én egy ideig szülés előtt bent feküdtem a kórházba... és maga volt a pokol!!!! Lehet itt kötekedni hogy dolguk volt meg stb... én láttam és hallottam elég sokmindent (hozzáteszem ez a szskmám is)... de nem dolgozom benne ugyanis volt hogy leb*sztak amiért a betegekkel foglalkoztam a nővérszobai tespedés helyett!!!! És volt hogy csengettek és közölték hogy ne menjek mert még trécselésbe volt a nővérke... mondván kibírja amíg befejezi a beszédet vagy épp az evést... na de visszakanyarodva a szülészethez... nekik az a DOLGUK ha valakinek baja van akkor menjenek... le*arom hogy hányan vannak... az a MINIMUM hogy normális hangot ütnek meg az emberrel... de a ßuzik utána még panaszkodnak hogy semmit se kapnak (kivétel mindenhol van)... hamár hálapénzt várnának... előbb adjanak vm olyat amiért hálás tudok lenni... undorító hogy ebben az országban az a normális ha 40-50-60perceket is várni kell hogy valaki jöjjön ha bajom van... a fizetés... hát más helyeken sincsenek megfizetve az emberek... azt ne a betegeken verjék már le..... nem én osztom h ki mennyit kap!!!!!! Lehet menni viktorhoz... és igenis egy nő ne érezze már magát egy sz@rdarabnak mert szülni mer... amúgy nekem az a tapasztalatom hogy a nővérek úgy bánnak és beszélnek mindenkivel mint akit a hátsójukból rángattak ki... mert én a kutyámmal 1000x különbül beszélek és bánok.... a kérdező elmondta hogy amúgyis beteg... leírta a baját... FELTETT 1 KÉRDÉST!!!! Arra kérne választ nem azt kérte h törjenek pálcát felette!!!!!!
2017. nov. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Több mint 4 éves kérdés.. Azóta már ovis az a gyerek. :))
2017. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Már 6 éves a gyerek :-)

Jó lenne tudni, hol és hogy sikerült a szülés ...

2019. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!