Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől? .

Nagyon félek a szüléstől? .

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már gyereket,ez a 2. hónapom,h. próbálkozunk babával.Nagyon vágyom már rá,h. babás legyek,viszont a szülést szívesen átadnám másnak.Nagyon alacsony a fájdalom küszöböm,1 kis megfázás is úgy tud fájni.Veletek volt hasonló?Meg fog változik majd a gondolkodásom,ha már terhes leszek?
2009. okt. 21. 18:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem anno a szüléstől, de amikor azt mondta a doki, hogy na akkor ma szülünk, abban a pillanatban olyan félelem tört rám,hogy mondtam is neki, hogy én meggondoltam magam:-) Azt mondta, hogy most már késő:-))Ha úgy gondolod, majd és aktuális lesz, szólhatsz az orvosodnak, hogy szeretnél fájdalomcsillapítást kérni. Akkor nem fogod majd érezni a tolófájásokat, de az orvos majd szól, hogy mkor nyomjál. Az is lehet, hogy addigra már nem is fogsz félni. Én a terhességtől féltem, jobban mondva attól, hogy nem tudom, hogy minden rendben van-e, ha nem mozgott állandóan, már mindenféle rémdolgokat bemeséltem magamnak. Hál istennek mind a két gyerekem tljesen egészséges, most próbálkozunk a 3. baba összehozásával.
2009. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Nálad az lesz a baj,hogy egész idő alatt míg terhes leszel ezen fogsz parázni,hogy mennyire is fog fájni meg majd nem bírod!Ha már most ezen agyalsz akkor hagyd a csudába az egészet.Mert fáj kib@szottúl és iszonyúan de ez a fájdalom egyben jó fájdalom is mert az a pillanat mikor a kezedbe adják a babód még magzat mázosan és véresen elfeledteti veled a fél napos vajúdást.Vagy egy naposat kinél mennyi.Az egyik ismerősömnek éjjel 2:00-tol másnap éjjel 3:30-ig tartott az egész.És nagyon szenvedett vele.Vagyis 25,5 órát.Ez ezzel jár.Ha szeretnél babát akkor ezt is ki kell bírnod.
2009. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
:-)
2009. okt. 21. 18:57
 4/21 A kérdező kommentje:
Persze,ki fogom bírni,és nem hagyom a csudába ezt a dolgot.:-( Én nem azt írtam kedves második,h. már pedig én nem fogom/v. nem akarom megszülni majdani gyerekemet,hanem azt h. félek a szüléstől.Bár te tuti nem féltél,és nem paráztál egyáltalán.Gratulákok....
2009. okt. 21. 19:01
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is nagyon féltem! Én sem bírom a fájdalmat :( De amint elkezdődtek a szülési fájások, elmúlt a félelem, én sem értem hogy miért, hogyan :)

A második terhességemkor pedig újra előjött, de akkor is csak a szülés beindultáig tartott.

2009. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Csupán attól, hogy terhes leszel, nem fog. Mindenki fél a szüléstől. De mivel nem tudod elkerülni, a legtöbben beletörődünk és mire odakerülünk, bátran álljuk a dolgot. Van persze, aki akkor is fél és hisztizik. De egy dolog nagyon fontos: meg kell tanulnod szembenézned ezzel és kezelned magadban még mielőtt eljön a nagy nap, mert az egész szülésed kimenetele múlik ezen. Bizonyított tény, és én is alátámasztom, hogy azok, akik beparáznak a szülés napján, görcsöt kapnak, és saját maguknak hosszabbítják meg ezzel a szenvedésüket, mert nagyon lassan tágulnak vagy sehogy sem. Nem egy ilyet végignéztem. Ha viszont nyugodtan, rákészülten állsz oda, már amennyire lehet, és elfogadod az ottani segítséget, mert igenis vannak, akik segítenek, akkor még olyan mázlid is lehet, hogy 1-2 óra alatt túlleszel az egészen. De ezen kívül ma már választhatsz császárt is, vagy ezer féle érzéstelenítést, amiktől meg már végképp nem kell félned... Az egész utólag már nem is akkora nagy wasistdas, mint kívülről tűnik.
2009. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én két hónapja szültem, és ami a fájdalomküszöböt illeti az nekem nemhogy alacsony, hanem egyszerűen nincs is!!!!! Rettegtem a szüléstől, nagyon féltem a fájdalomtól, attól, hogy a sok kínlódástól elfogy az erőm és nem tudom megszülni a babát. Aznap éjjel, amikor megindult a dolog végképp berezeltem, tudtam innen aztán nincs visszaút:). Fájt, borzalmasan fájt, de százszor, sőt ezerszer rosszabbra számítottam!!!!!! Az első tolófájásnál ordítottam egy hatalmasat, majd elmondták hogyan vegyem a levegőt és ez nagyon nagyon sokat segített. Csak akz erőmre volt szükségem hogy kitoljam, fájást nem is igazán éreztem. Persze volt, de a levegővétel nagyon sokat számít!!!!!!!! Valahogy ellazulnak az izmaid ha a megfelelően lélegzel. Én hajnal 3kor mentem a kórházba, fél 8kor meglett a lányom. Imádom, ő a mindenem. Nyugi, nem lesz semmi gond, természetes hogy félsz, hiszen nem egy egyszerű vérvételről van szó, fájni fog, de a végeredmény csodálatos lesz!!!!! Ezt most úgy írtam, mintha terhes lennél, pedig nem:), de remélem nemsokára az leszel, sok sikert hozzá:)!

2009. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2009. okt. 21. 19:18
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

2.vagyok.De igen féltem de igazából nem a szüléstől hanem attól,hogy egészséges legyen.Egyszer még apukámmal is összevesztem mert valamiért viccből azt mondta,hogy három lába lesz.Soha nem szóltam oda apukámmal de akkor rendesen kiabáltam vele.Mikor elkezdett szivárogni a magzatvíz csak meglepődtem.Bementünk a kórházba és mikor rám adták azt a szép hálóinget na akkor kezdtem betojni.Elkezdték adagolni az oxitocint és akkor kezdett jönni a fájás.De úgy rendesen a párom sírt mellettem mert annyira rossz volt neki látni,hogy én mennyire szenvedek.Úgy9 órai vajúdás után a dokim azt mondta,hogy császáros leszek mert nem tágulok pedig majd szét repedtem olyan érzésem volt.Feltoltak a hideg műtőbe.Ahogy megláttam a rideg zöld csempét az volt az első gondolatom,hogy én innen élve nem fogok kikerülni.Halálfélelmem volt.Olyat még soha nem éreztem.Csak érzéstelenítettek nem engedtem az altatást mert annyira féltem,hogy nem kelek fel.De szerencsére nem volt semmi gond.

Ne haragudj ha nyers voltam.Csak ha végig parázod a terhességet a szülés miatt akkor nem tudsz majd felszabadultan odafigyelni azokra a gyönyörű pillanatokra mikor megmozdul a baba vagy csuklik:)Nem tudod majd élvezni a terhességet.Próbáltam kicsit Csernus Imre lenn:D:D Bocsi még egyszer!

2009. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a kitolástól csak annyiból félek,hogy a gyenge hasizmom be fog krepálni és Abigél nemtudom,hogy fog kijönni,mondtam Turkásznak(a dokim),hogy ha kell feküdjön a hasamra:DAmúgy azt mondják,hogy az már nem vészes annyira,mert a baba elnyomja az idegeket,barátnőm észre sem vette,csakhogy feszítget egy picit.

A vajúdástól rettegek,isten lássa lelkem én kérni fogom az érzéstelenítést,mert még a menstruációtól is haldoklom,már százszor bocsánatot kértem a lányomtól,szégyellem is magam,de mondtam dokinak,hogy akkor adja ha már nagyon nem bírom(feltéve ha akkor még adhat:))...

2009. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!