Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek előre tudják, hogy...

Akinek előre tudják, hogy császáros szülése lesz, attól még elképzelhető, hogy nem programozott lesz, hanem megvárják, hogy beinduljon?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, mert nem akarnak kockáztatni. Programozott császár elvileg annak van, akinek indokolt, hogy úgy szülessen meg a gyermeke. Ha megvárják, míg beindul, nem lehet tudni milyen gyorsan folyik le, vagy mik történhetnek közben. Ezért megadnak egy időpontot, ami a személyzetnek is a leginkább megfelel és elvégzik a műtétet, nem szaladgálni kell, meg váratlanul készülni, összecsődíteni az orvost, anesztest stb.


(Az más kérdés, hogy nem indokolt esetben is a körültekintően megválasztott időpontban, előre tervezett, felkészülten nyugodtan végzett műtét nem jár nagyobb kockázattal, mint a természetes szülés. A sürgősségi császár viszont igen, ezért bolondok lennének kivárni, hogy hátha valami baj lesz.)

2013. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam így volt. Faros volt a babám, tudtuk hogy császár lesz, de azt mondta az orvosom, hogy megvárjuk amíg a szülés magától beindul és lesznek fájásaim, mert az kell a babának. A vége sürgősségi császár lett, szülésmegindulás és fájások nélkül, de nem ez volt tervben.
2013. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!!!Nálam nem várták meg,ki volt írva a császár 39+3 napra,akkor reggel bementünk a Klinikára,előkészítettek,megoperáltak.Nem volt se fájásom,se egyéb szülésre utaló jelem :-)Ha beindult volna a kiírt előtt,akkor rögtön operáltak volna.
2013. júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam ugy volt,hogy a 39ik héten be kellett feküdni, majd megoperáltak!
2013. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam az első úgy volt, hogy megoperálnak, a kórházban voltam, de beindult. Vajúdtam is, utána császároztak. 38+6.

A másodikkal be kellett feküdnöm, de hazaküldtek, hogy megvárják a 40. hetet, akkor jöjjek vissza...:) Másnap beindult, sürgősségi lett.

2013. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem a 37. hétre van császárom kiírva, biztosan nem várják meg, hogy beinduljon, persze ha előbb indulna, nincs mit tenni, de akkor is egyből császár. sok mindentől függ szerintem :)
2013. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ: első baba vagy nem, mi az oka a program császárnak.....Ha ctg-n van gond pl szívhanggal, akkor sürgősségi, ha faros és nincs gond, akkor vajúdás és utána császár, terminustúllépésnél, túlhordásnál szintén indítás és a helyzet adja. Többedik babánál pedig nagyban függ a hegvastagságtól és attól, hogyan szeretne szülni az anyuka, van-e fogadott orvosa. A fiam császárral született, indítás volt, 8 órát vajúdtam, fájás nélkül, oxival, nem tágultam. Ha lenne tesó, szintén császárral szülném, de ha nem lenne egészségügyi indoka oxival vajúdnék, ha nem indulna be magától.
2013. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem programozott császárom volt kiírva, de azelőtti héten magas vérnyomásom lett és a vizelettel is gond volt, így sürgősségi lett a vége.
2013. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!