Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek szülés előtt...

Volt valakinek szülés előtt elviselhetetlen kéz zsibbadása, fájdalma?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy ez a kéztőalagút szindróma. De nem biztos. Aug. 4-ére vagyok kiírva, de úgy érzem nem bírom tovább. Nem alszom, folyamatos fájdalmam van és 1111 a méhszáj állapota. Volt valakinek ilyen súlyos a kéz zsibbadása?

2013. júl. 27. 06:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmnek is műtötték a csuklóját. Neki is elmúlt szüléskor, de elég nehéz lett a babája, és valószínűleg a szoptatós hormonok mellett a megerőltetéstől lett egyre rosszabb. Tehát a két zsibbadást azért nem biztos, hogy ugyanaz okozta. Egy kis csomó képződött a csuklójánál és kb. a baba másfél éves korára lett tarthatatlan a helyzet. Sajnos műtét után sem lett az igazi, újra előjött. Viszont akkor ajánlotta neki valaki a manuálterápiát, ami használt rá. Szerencsére a következő terhességnél nem fordult elő újra nála.
2013. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia. 9-es vagyok. Ezt alagút szindrómának hívják. Nem gyógyítható csak műtéttel. Igaz a neurológián írtak kézsint egy pár hétig abban aludtam,de halottnak a csók. Ha megmarad a probléma ,úgy a legegyszerűbb ha elmész háziorvoshoz, kérsz beutalót neurológiára. Onnan elküldenek EMG vizsgálatra ami egyértelműen kimutatja ha baj van. Onnan vissza neurólógia,majd kerestem kézsebész és megműtik. Én nem mentem vele gyógytornára, de a másik kezemnél nem hanyagolom el ezt sem :-DDDD. Ez az egész procedúra kb 6-7 hónap volt. Mert a neurólógiára kb2 hónapra adnak időpontot, meg az EMG-t sem ott csinálták hanem kórházban. De azért reménykedj hátha megúszod, és elmúlik. De én 1 évnél többet nem várnék szülés után hormonok ide hormonok oda. Nekem 2 éves a gyerek, és még esténként néha szopizik, de mensizek már,tehát szinte visszaállt a szervezetem. A doki azt mondta, hogy hiába hagyom abba a szoptatást nincs köze hozzá. Nem is tudják a pontos okát ami kiváltja általában hormonális változás vagy terhességnél, vagy klimaxnál,de még néha pasiknál is előjön... ha van kérdésed írj nyugodtan....
2013. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Még valami.. a csukló tövétől vágnak a tenyér felé befele kb 5 centit nem nagy heg, bár látszik 5 öltés. A lényege,hogy a csuklóban idegek futnak de 3 oldalról csont között a tenyér felöli részen pedig fedi őket egy ín. Ezt az ínt vágják át műtétnél és így van hely... sima helyi érzéstelenítés kb 15 perc az egész... hát a szuri része nem egy leány álom,de gyorsan megy...
2013. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!