Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tatabányán szülnétek-e?...

Mancinőci kérdése:

Tatabányán szülnétek-e? Milyen a tatabányai kórház, szülésznők, szobák, orvosok? Ha nem akkor hol?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Én Tatabányán szültem, ha nem lett volna fogadott orvosom, akkor tuti, hogy nem szültem volna itt. A csecsemősök között van egy-két normális, a szülésznők teszik a dolgukat, kedvesség nem nagyon szorult beléjük. EDA még kérésre sincs. De van PIC, és kórházválasztásnál nekem ez nagyon fontos volt. Kórház tiszta, szobák is. A legjobb az egészben, hogy nem lehet bemenni a szobákba, így nem jönnek be a nemzetiségiek csapatostól. Az aulában lehet találkozni a látogatókkal.
2013. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4éve mikor választhattam Szőnyt választottam,nem bántam meg, 2 éve már csak Tatabánya volt ,nem csalódtam...olyan rossz volt ahogy mesélték...órákig kerestük a nővért de nem találtunk egyet sem, a babákat kint hagyták az ajtó előtt sírni,nem vihettük be szoptatni,mert majd ők mindjárt behozzák, vizes hajjal a huzatos folyosón vitték őket,jághideg volt kezük,lábuk, megfáztak ,tüsszögtek.Kérdeztem,hogy mikor lesz varratszedés számolgatott a doki majd kijelentette ,hogy már ki kellett volna....
2013. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dorka1988 válasza:
huh ez nagyon jó kérdés. engem is nagyon érdekelne. nem rég kerültem Tatára és én is most keresgélek nőgyógyászt itt a környéken. tatabányáról én is csupa rosszat hallottam. érdekelne ki mit ajánl helyette.
2013. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szombatra voltam kiírva, itt fogok szülni Tbányán rmeélem már mielőbb. Megírom majd a tapasztalataimat ha gondolod.
2013. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én pár hónapja szültem volt fogadott dokim és szülésznőm is, így erről a részéről nem tudok rosszat mondani de nem tudom milyen lett volna ha nem fizetek senkinek semmit. Csecsemősök között volt nagyon aranyos és volt olyan is akit jobb volt nem is látni. Első baba, szoptatáshoz segítséget kértem volna ezt kaptam: fektessem magam mellé és tegyem a szájába a mellem. Na bumm magamtól aztán eszembe sem jutott volna, hogy így kell szoptatni. Már fél órája szenvedtem mert nem érzett rá a technikára a picúr amikor bejött a szülésznőm és kérdezte, hogy megy a dolog. Ő segített és 5 perc múlva már szopizott is a babám. A csecsemősökre egyszer voltam még mérges mert szülés utáni reggel nem hozták a kicsimet, mondván vért kell még venni tőle mert terhesség alatt cukros voltam. Még rá 3 órára sem volt sehol és amikor rákérdeztem, hogy baj van-e az volt a válasz, hogy minden ok és majd hozzák csak most nincs rá idejük. Azt inkább nem kommentálom, hogy akkor mit gondoltam. A tisztasággal nem volt gondom, és minden szobához külön volt WC -zuhanyzó is aminek nagyon örültem. Szerencsére látogatók a szobába nem jöhettek így elkerültük, hogy bizonyos emberek 20 fős látogatócsapata ne bámuljon óbégatva a mellembe miközben szoptatni próbálok. Szóval így összegezve nem volt brutálisan rossz de a lehetett volna jobb is.
2013. júl. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tatabányáról eddig csupa rosszat hallottam... még szerencse hogy az én lányom még Szőnyben született!
2013. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az első válaszadótól kérdezném: mi az az EDA és a PIC? Szép napot
2013. dec. 10. 18:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! EDA - gerincbe adott (epidurális) érzéstelenítő.

PIC- koraszülött és újszülött intenzív osztály.


Egy kis leírást bemásolok: A Perinatalis Intenzív Centrum olyan intenzív osztály, ahol a születés körüli időszakban létrejött kórállapotokat, betegségeket látjuk el. Méhen belül fejlődési rendellenességek, a megszületés előtti hetekben létrejött fertőzések, a szülés alatt keletkezett kórállapotok (magzatvíz-, meconium-aspiráció, oxygénhiányos állapotok) ill. a koraszülöttek ellátása történik itt. A súlyos légzési és keringési elégtelenség kezelése gépi lélegeztetéssel, keringéstámogató gyógyszerekkel, mesterséges táplálás, vércsere, koraszülöttek szem-elváltozásának kezelése lézer-műtéttel- mindezen beavatkozásokhoz a neonatológus szakorvosoknak intenzív szakasszisztens nővérek segédkeznek.

2013. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!