Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt még más is, aki totál...

Van itt még más is, aki totál idegennek érzi a testét?

Figyelt kérdés
11 hónapja szültem, és mostanra jutottam el odáig, hogy a 82 kilós testem (156 cm vagyok) teljesen idegennek érzem, mintha nem is én lennék, erősnek érzem magam, és mikor a tükörbe nézek, csak hájat látok háj hátán, ami, mintha nem is én lennék, és nagyon elkeserít. Bármilyen szögből, bármilyen ruhában, teljesen formátlan vagyok mindenhol. Pedig nem voltam vékony, 74 kilóval estem teherbe, előtte voltam 60 is. Már azon gondolkodom, lehetséges, hogy a testkép-tudatom csak most érte utol a testem változásait, vagyis most tudatosult, mennyire eltorzultam? Undorodom a testemtől, tényleg, mintha nem az enyém lenne. Ti nem éreztek, vagy éreztetek hasonlót?

2013. júl. 30. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Én anyukám 17 éve szült, és még a mai napig érzi ezt, mert kinyúlt a bőre, s nem tud ellene semmit sem tenni.:S
2013. júl. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ó, hát ez sem semmi, nem túl bíztató... :(
2013. júl. 30. 01:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én anyukám nem tudom hogy érzi magát, de 4 gyereket szült és amit lefogyott az lóg rajta pedig nagyon keveset eszik és volt régen hogy hajnalba biciklizett rengeteget mert postás volt. 43éves én pedig 19
2013. júl. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2 es fel eve szultem, ugyanez a helyzet. En 4 centivel vagyok alacsonyabb nallad hasonloan "morbidnak" latom magam es szerintem ugy is nezek ki! En sokkal vekonyabb voltam, igazi bikini bomba egy jo ideig..aztan mindenfele lelki bajaim lettek es a stressztol megdagadtam. Nagynehezen leadtam 12kg-t aztan visszavandorolt. Itt a kisfiam, aki formaban tart ha akarom ha nem fizikailag - de a kilokon nem valtoztat a dolog. Tancolni is eljartam es azon kivul, hogy fizikailag jobban ereztem magam es megtanultam: minden nap nyujtani kell kulonben meg a kedvem is rosszabb, semmi sem valtozott. Belem nott, vekony derekam odalett...

Iden azonban azt mondtam, nem erdekel! Ha ilyen, akkor ilyen! Rovidgatyat huzok ha ronda akkoris! Meleg van...es a furdoruha...kicsuktam a vilagot, csak a gyerekemre es a ferjemre koncentraltam, nem akartam latni masok pillantasait. Ilyen es kesz! ...de jonnek a napok amikor a tukorbe nezek es ott van. A gondolat is: csak mitosz az, ha az ember szoptat a felesleg is lemegy rola...

2013. júl. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így néztem ki, szinte ugyanezekkel a paraméterekkel (156/80) meg még egy rakat egészségügyi problémával (másfél évig kellett szülés utáni trombózis miatt szurkálnom magam és nyáron is teljes lábon gumiharisnyázni, plusz a hajam is felkopaszodott...) és nagyon depressziós voltam, utáltam, egy selejtesnek zsáknak éreztem a testem. Aztán úgy alakult, hogy ételintolerancia miatt kényszerű diétára kerültem (semmi gabona, rizs, krumpli, kukorica, tej, tojás vagy élesztő - jó mi?), a gyerek végre önállóan elindult 16 hós korában (napi 2x3 óra játszótér), és abbahagytuk a szoptatást is. Kb. 3 hónap alatt lefogytam és rendbejöttem egészségileg is. Most 52 kiló vagyok már 2 éve, pedig világ életemben duci (60-64 kiló) voltam. Nem mondom, hogy a bőröm hej-de-gyönyörű, de sokat javult még idén is (hála a 100%-os sheavajnak) és legalább ruhában szépnek érzem magam. Szerintem az utóbbi egy évben sikerült agyilag is utolérnem azt a sok változást, amin keresztülmentem. Már csak a gerincemet kell kijavítanom és jöhet a következő gyerek :)
2013. júl. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves 5. valaszolo! Mit ettel? Mit?Mit?Mit????
2013. júl. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Zöldséget, gyümölcsöt, húst. A "vicces", hogy cukrot és zsírt kb. ugyanannyit eszem, mint előtte.
2013. júl. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Julie S ***** válasza:
76%
A megoldás erre tényleg az étrendi változtatás és a rendszeres mozgás. Az egyik a kilókat tartja rendben, a másik pedig szép formát ad a testnek. Én most a terhesség alatt sem formátlanodtam még el. :) És nem is félek tőle, hogy ez megtörténne velem. (Pedig voltam anno - nem terhesen - én is túlsúlyos, de az már szerencsére rég volt.) 30hkm
2013. júl. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát reménykedem én is abban, hogy majd ha elindul a babám, akkor ha akarok, ha nem, futnom kell, és az majd segít valamennyire. Ha a kilókon nem is, de esetleg a több mozgás mentálisan kicsit megdob és jobb lesz.

Én tudok olyat, aki szoptatás alatt teljesen elfogyott, pedig nem evett kevesebbet, de nálam ez nem így működik, én alapból olyan vagyok, ha este ránézek egy pohár vízre, az másnap reggelre +2 kg. Amit a férjem eszik, az is rám rakódik! Ő meg ilyen kákabélű és az egész családjának ilyen a genetikája, a húga csípője nincs szinte olyan széles, mint az én felkarom! Nézegetnek is mindig és van néha megjegyzés. Nem is csoda, hogy furcsa vagyok nekik :(

2013. júl. 30. 13:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a válaszokat, ment a zöld. Szívesen várok még további válaszokat is.
2013. júl. 30. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!