Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt hiszem, butát fogok...

Azt hiszem, butát fogok kérdezni. Van a szülés körül pár homályos dolog, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok. Sosem szültem még, mást sem láttam szülni, és babonából, vagy azért, mert félek tőlük, netes videót sem merek megnézni. Tudom, hogyan születik a baba, mi az egésznek az anatómiája.

De! nem tudom például, hogy a kismami hogy van felöltözve a szülőágyon (hálóingben, vagy netalántán pucéron)? De ha van rajta hálóing, amit nyilván összevérez, akkor hogy teszik a mellére a babát szülés után? Vagy nem is teszik rá mindenhol? És előtte megmossák a babát, vagy úgy, véresen rakják rád? És ha igen, és összevérez, letakarítanak, mielőtt kivisznek a szülőszobáról? És ha van rajtad hálóing, akkor hogy teszik mellre a babát?

Bocsi, ha butaságokat kérdezek, de az otthonszüléses képeknél, meg alternatív szülőszobán való szülésnél az anyuka pucér. Én ezt annyira megalázónak tartom, és nagyon viszolygok tőle. Hagyományosan fogok szülni, apuka nélkül.

Még egyszer bocsi a buta kérdésért


2009. okt. 27. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam sajat haloling volt, amit nem vereztem egyaltalan ossze. Kigombolos volt, igy amikor a fiamat raraktak a mellkasomra, nem zavart a haloing. Mar tisztan raktak ra, nagyjabol 3mp alatt lemostak. Allitolag nem is nagyon volt veres.

Senki nem lesz bent veled? Az akkora loketet tudna adni! Ha nem is apuka, de valaki mas. Legjobb baratno, anyud, novered, valaki, akiben teljes mertekben megbizol?

En mondjuk kulfoldon szultem, de szerintem ezek a dolgok otthon is igy mukodnek.

Es hajra! Nem lesz semmi gond. A tested tudja mit csinaljon.

2009. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, legyen bent veled valaki! Jó az, ha van egy ismerős arc!

Rajtam elölgombos kórházi hálóing volt, az nem volt véres, csak alattam a lepedő, amit cserélgettek. A babám "beleszületett" a jó véres magzatvízbe, de egyből rámtették. Hol érdekelt engem, hogy tiszta vér és magzatvíz vagyok utána???? Olyan jó volt megfogni :)

Aztán elvitték megfürdeni, közben engem is megtörölgettek, így mire visszakaptam tisztán (kb 10 perc múlva), már én is tiszta voltam.

Pár óra múlva, mikor szobába kerültem (a szülőszobából), akkor mentem el zuhanyozni. Nem vagyok egy koszos lélek, de akkor eszembe se jutott fürdeni hirtelen, örültem, hogy élek, pedig könnyű szülésem volt.

Könnyű szülést kívánok neked is, és ne féljél, szülés közben nem ezek lesznek a gondolataid :)

2009. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is buta kérdés nincs ilyen esetben, csak buta válaszok - remélem, nem sokan fognak ilyet irni neked.


A szülésnél valamilyen hálóing van rajtad, a legtöbb kórházban a a benti (igaz, hogy csunya, de célszerü), meg nem a sajátod lesz maszatos. (A pucéron legtöbbször saját ötlet, nekem négy gyereknél egyszer se kellett meztelenre vetközni.)

A hálóinget a szülés közben felhúzzák kb derékig - logikus, mert különben útban lenne. Ha netán összekenödik, akkor kicserélik, de ugy, hogy közben nem leszel sose kitakarva, van benne gyakorlatuk.

Amikor meg van a pici, akkor sok helyen a melledre rakják, de a hálóinget ki lehet felül nyitni, a baba a börödön van, és nem a hálóingen.

Utánna elviszik letisztogatni, addig még maszatos, de kell egy kis idö neki, hogy nálad lehessen - az nem zavarja, hogy nem tiszta még (és téged se fog zavarni, csak örülni fogsz.)

Ha mindketten rendben vagytok (orvosilag), akkor egy mosdókesztyüvel téged is letisztitanak, és tiszta hálóinget is kapsz - sokszor már a sajátodat.


Ha netán komplikáciok lennének (amit nem kivánok, de lehetséges), és császár lenne, akkor is hálóingben visznek a mütöig, ott ugyan a legtöbbször leveszik rólad, de ugy, hogy elötte betakarnak - nem fogsz meztelenül ott feküdni. A mütét során meg teljesen be vagy takargatva, csak a hasad egy része - ahol mütenek - van kinn.


Remélem, meg tudtalak nyugtatni, de jó lenne, ha a szülésznövel meg az orvosoddal is beszélnél ezekröla gondolataidról, mert ök jobban tudják, hogy náluk mi a szokás. Más kismamák is vannak igy, nem te leszel az elsö, akinek ilyen gondjai vannak.

2009. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem butaság, de az adott pillanatban teljesen lényegtelennek fogod érezni, amit kérdezel, én hálóingben szültem, de jobban esett a végén tökpucéran szülni, egyáltalán nem volt meglázó. minden zavart még a ruha is. de amikor meglett minden mellékes volt, én sem lettem véres, mázas, magzatvizes, a burokrepesztés is úgy történt, hogy a szülésznő és a doki úgy intézte, hogy nem is láttam, nem is éreztem semmit. rajtad is múlik, hogy mennyire leszel kiszolgáltatott, amíg volt rajtam ing a sajátom volt, utána egy lepedő volt rajtam.
2009. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek abszolút nem buta kérdések!

Én először a saját hálóingembe mentem, de a szülésznő azt mondta ad egy kórházit ne azt piszkoljam.

Kicsit piszkos is lett, de folyamatosan tisztítootak és mikor megszületett a cseppecském rögtön rám tették és úgy fogtam meg!Nekem még kicsit jó érzés is volt hogy így is foghattam.

A szülőszobát természetesen tistán hagyod el.Ne félj segítenek.És én is ajánlanám, hogy egy ismerős legyen bent aki segít lelkiekben.Hidd el sokat számít!

2009. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kérdeztél butákat!

Én az Istvánban szültem, saját hálóingben. Nem gombolós volt, de felcsúszott mell fölé. A kislányomat véresen, lüktető köldökzsinórral tették a pocakomra, így vágta el az apukája azt.

Nem felül vérzel, hanem alul, a baba pedig csak egészen picit véres,így nem leszel Te sem nagyon az. Inkább csak esetleg a karod a szúrásoktól. Nem nagyon takarítgatnak, de nem fogsz ezzel törődni.

Szerintem is gondold át az egyedül szülést. Én félúton feladtam volna, ha nincs bent a kedvesem, pedig először nem szerettem volna, hogy bejöjjön.

A lényeg: ne aggódj semmi miatt (pucérság, nyögések, vérzés, aranyér, ez+az ürül...stb)!!!! Ne idegeskedj miatta. Akik Veled lesznek, szakemberek, akik majdnem milliószor végigcsinálták már, majdnem millióképpen látták az anyát, hidd el, előttük nem kell szégyenkezni! Én is aggódtam emiatt, pláne a tolók gondolatától, hogy más is jön, mint a baba. A szülésznő elbeszélgetett velem erről. Talán tedd Te is ezt.

Kitartás! Életed legcsodálatosabb élménye lesz!

g.

2009. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Győrben már a kezdetekkor rád adják a kórházi mellig nyitott hálóinget.Jobb is.nekem úgy repesztettek burkot,utána csupa víz lett a deréktól lefelé,így már akkor adtak új lepedőt.Ezt kb 2x cseréltek a 6órás vajúdás alatt.Velem nem volt bent senki,és valahogy nem is baj.Nem szeretem,ha szenvedésem közepette lábatlankodik ott valaki.Az már kicsit rosszul esett,hogy magára a szülésre se hívták be az apát.Állítólag nem volt rá idő.Amint kibújt a baba,úgy ahogy volt felhúzatták a hálóinget és a mellemre tették.Majd elvitték,közben megszületett a méhlepény.Elkezdtek lemosni,varrni,és katétereztek(pisi)és kaptam új lepedőt,hálóinget és hozták is a fiam.

Másodikra szeretném ha apa is bent lenne :-)

2009. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat, megnyugodtam. Romániában fogok szülni, itt nem divat még az apás szülés, de nem is szeretném, ha bent lenne, épp azért, amiket az utolsó válaszoló írt. Aztán meg ott van az orvos, akit ismerek, meg általában a nővérkék is aranyosak - olyan a dokim, hogy kiabál az asszisztensekkel, így azok minden betegét korbeugrálják :D

Aztán meg ha apáromat sem szívesen látnám bent - pediog imádom - akkor anyámat meg a barátnőmet bizti nem fogom behívni.

Ezekre a dolgokra rá is fogok majd kérdezni, csak még túl korainak tartom őket. Aztán meg tudjátok, az embernek mindig jár az agya...

2009. okt. 27. 19:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ezt mondhattad volna előbb is, mármint hogy nem Magyarországon fogsz szülni.... gondolod ugyanúgy történik minden ott mint a magyar kórházakban?
2009. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Én a saját hálóingemben szültem, a férjem, a szülésznőm (aki a mnkatársam) a legjobb barátom (aki a nőgyógyászom :)vicces de így van ) volt ott.

Szakmabeli vagyok. A szülésnél nem dől belőled a vér!!!! Tuti! :)

A babó sem véres, hanem magzatmázas. A kislányomon egy csepp vér sem volt.Kibújt én meg azonnal téptem le magamról a ruhát (a fejemet kibújtattam a karom benne maradt) :)és már ott is volt és feltolta magát a kis karjával és jól megnézett majd szopizott egyett. AZtán elvitték megmérni stb. Ja és nem mosdatják meg jobb helyeken. Addig még a gyermekorvos vizsgálta Mariannka (a szülésznő) szépen áttörölgetett tsfürdős nedves szivaccsal tetőtől talpig. pikk pakk. Én ugye csókos vagyok, tőlem nem vitték el a babát, egyébként elviszik.

A meztelenség nem megalázó, ne izglj!

Életed legcsodálatosabb óráji lesznek. Nekem 12óra volt és a leggyönyörűbb 12 óra amit valaha átéltem!!!!!!

2009. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!