Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt hiszem, butát fogok...

Azt hiszem, butát fogok kérdezni. Van a szülés körül pár homályos dolog, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok. Sosem szültem még, mást sem láttam szülni, és babonából, vagy azért, mert félek tőlük, netes videót sem merek megnézni. Tudom, hogyan születik a baba, mi az egésznek az anatómiája.

De! nem tudom például, hogy a kismami hogy van felöltözve a szülőágyon (hálóingben, vagy netalántán pucéron)? De ha van rajta hálóing, amit nyilván összevérez, akkor hogy teszik a mellére a babát szülés után? Vagy nem is teszik rá mindenhol? És előtte megmossák a babát, vagy úgy, véresen rakják rád? És ha igen, és összevérez, letakarítanak, mielőtt kivisznek a szülőszobáról? És ha van rajtad hálóing, akkor hogy teszik mellre a babát?

Bocsi, ha butaságokat kérdezek, de az otthonszüléses képeknél, meg alternatív szülőszobán való szülésnél az anyuka pucér. Én ezt annyira megalázónak tartom, és nagyon viszolygok tőle. Hagyományosan fogok szülni, apuka nélkül.

Még egyszer bocsi a buta kérdésért


2009. okt. 27. 17:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

Előző vagyok, a férjem is orvos. Ott szültem ahol dolgoztam, a tolofájásokra bejött az összes kollegám aki bent volt. Összesen velem együtt 8an voltak jelen a szülésnél. Szakmabeliek előtt felesleges szégyenlősködni!!!!

Szép, élményekben gazdag szülést kívánok!

2009. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én császárral szültem, szóval nekem teljesen máshogy zajlott a szülés utáni idő, de 2 napig vajúdtam a szülőszobán, úgyhogy láttam/halottam pár szülést és gyerek sírást. Ahol én szültem ott úgy megy, hogy hálóingben bugyi nélkül fektetnek a szülő ágyra, az egész szülés alatt raja van a kismamákon az NST. A szülő ágy átalakítható, csak vajúdás alatt olyan mint egy sima beteg ágy, ha már jön a kitolás akkor elővesznek 2 lábtartó izét, (olyan mint a nődokinál) és úgy szülsz, hogy a lábad azon van. Ha megszületett a baba, egyből a hasadra teszik, ha már nem pulzál a zsinór akkor elvágják, felhajtod a hálóinged és egyből mellre is teheted. 2 óra csendes pihenőre még kettesben (vagy ha apuka is jelen van hármasban) otthagynak titeket a szülőszobán, aztán egy kerekes székben átvisznek az osztályra. (én nem láttam olyan kismamát aki saját lábán ment volna át, lehet azért mert nem engedik nekik) Vagy hozod magaddal a babádat vagy hozza utánad egy csecsemős nővér. A babának addigra már elő van készítve egy kis kocsi abba teszik, téged meg az ágyba. Addig abban a véres hálóingben vagy amíg fel nem tudsz kelni megmosakodni. Adnak egy extra nagy méretű pelenka szerűséget a lábad közé, amit lecserélhetsz zuhanyzás után.

2009. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

20.25-ösnek

Tulajdonképpen igen, úgy gondolom, hogy nálunk is hasonlóan szülnek a nők, mint Magyarországon. Elvégre mi sem bantu törzs vagyunk.


Köszi a válaszokat mindenkinek, végülis tényleg nem ez lesz a legfontosabb akkor, csak az ember - ahogy már írtam - szokott gondolkozni, és mindenféle megfordul a fejében

2009. okt. 28. 09:14
 14/15 anonim ***** válasza:

Nincs buta kérdés, sok mindent nem tudunk, és csak azoktól tudjuk meg, akik már szültek.

Rajtam kórházi hálóing volt-ezt kérték, saját nem lehetett. Bugyi természetesen nincs. Vajúdás közben azt tettem, amit akartam, mikor jöttek a fájások, felállították a szülőgyat, lábat fel, mint a nőgyógyászati vizsgálaton-ekkor a derekamre kellett tűrni a hálóinget, de felül rajtam volt. A babát születés után mindjárt rám tették, utána vitték csak el , megmérni, de nem is mosdatták, hogy rajta maradjon a magzatmáz, csak másnap fürdették meg. Megkértek, hogy a hálóingem húzzam feljebb-gondolom, hogy ne vérezzem össze, s úgy tették a mellkasomra a kicsit. Ez után nem takarítotatk le, de nem is zavart) nem emlékszem, hogy nagyon véres lettem volna tőle. Azért egy kicsit áttörlik, mikor megszületik, és takargatják, hogy ne fázzon.

A baba mérése, fürdetése után visszahozták, akkor megmutatták, hogy kell szoptatni. Hálóing feltür, és a nővér segített, hogy jól kapja meg a cicit, és mikor sikerült, magunkra hagyott a következő 2 órára, de ha hívtam , jött volna.

Ne félj, a meztelenség természetes, nem várják el tőled, lehet rajtad melltartó is, ha gondolod. Amúgy nekik ez rutin, nem téged fognak lesni..

2009. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
pedig azt hittem...
2009. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!