Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol szülhetek, ha nincs...

Hol szülhetek, ha nincs fogadott dokim?

Figyelt kérdés
Életvitelszerűen a 14. kerületben lakom (Uzsoki kórház), a lakcímem a 9. kerületbe szól(István kórház). Fogadott nincs és nem is lesz. Szülhetek az Uzsokiba, vagy mindenképpen az István kórházban kell? És ha mondjuk mentő visz szülni (mert nincs kocsink, vagy Apa épp dologzik, stb.) akkor a kerületibe visz be, nem?
2013. szept. 3. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor mész az orvosi vizsgálatra, akkor kérdezd meg a nőgyógyászt hogy a te esetedben melyik kórház lesz a megfelelő..Megmondják.
2013. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Oda visz a mentő ahova kéred, de mehetsz taxival is. Szülőnőt egyébként bármelyik kórházban ellátnak, szóval ha valahova bevisznek vagy bevisznek ott elfognak látni. Nem kell orvost fogadni, járj terhesgondozásra oda ahol majd szülni szeretnél, és akkor ismerni fogod a a dokikat is jó részt és érdemes 1-2 alkalommal a kórházakban lévő szülés felkészítőre is elmenni, hogy tájékozódj. Ezek ingyenesek, és vagy a kórház oldalán vagy a személyes rendelésen ki van írva mikor tartják ezeket.
2013. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az utolsónak igaza van, sőt ott kell szülni ahova jársz majd nst-re nekem ezt mondta a védőnőm
2013. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a 8.kerben laktam, de a bejelentett máshol volt. A bejelentett hely szerinti sztk-ba járhattam csak. És így a máv - kórházhoz tartoztam és ott is szültem.
2013. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg szabad orvosválasztás van, ezt nem úgy kell érteni, hogy választasz orvost, ha nem hogy ahhoz az orvoshoz jársz abban a kórházban szülsz ahol te szeretnél ahol te biztonságban érzed magad. Mind a két kórház ami számodra felmerült jó kórházak. Viszont ha bemész a szülés napján egy kórházban és a gyerek feje már majd nem kint van akkor tuti nem küldenek el. Említetted, hogy nem akarsz orvost választani, nem tudom hány hetes vagy, de választhatsz orvost mondjuk 30. héten is, azt mondod az előzővel nem voltál mgelégedve vagy, hogy te ebben a kórházban akarsz szülni. Mindenképpen abban a kórházban érdeklődj utána mi ennek a módja ahol szülni akarsz, mert van erre lehetőség, csak ne hagyd hogy elküldjenek hülye indokokkal. Jogod van abban a kórházban szülni ahol te szeretnél, olyan módon ahogy neked az meg felel (feltéve, hogy az orvos ismeri a módszert és egészség ügyi okokból engedélyezi a te választott módszeredet). Szóval ha választasz kb. 30. héten dokit akkor már abban a 10 hétben nem kell olyan vészesen sokat fizetni még is tudod mire számíts majd a szülésed napján. De ha nem választasz orvost akkor is jogod van ott szülni ahol szeretnél.
2013. szept. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 15 hetes vagyok még csak, csak már jó előre szeretek érdeklődni. CTG-re beutalóval kell járni, vagy csak bejelentkezni és menni? Mert akkor majd mehetnék abba kórházba, ahol szülni akarok. Jajj, olyan bonyolult ez nekem :D
2013. szept. 5. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Lakcím szerinti sztk-ba járok. Itt kaptam beutalót mindig a máv-kórházba. 13. Kerületi sztk-ba csak kerületi lakos járhat. Más kerületbe nem tudom, hogy működik.
2013. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem is a 9. kerületi sztk-ba kell járnom, mert itt 14-be nem állnak szóba velem. A 12 hetes uh-ra is az István kórházba kaptam beutalót...Hát igazándiból nem tudom. Mindkét kórházról hallottam jót is, rosszat is. Az Uzsoki nekem modernebb, jobban tetszik. Voltam ott érdeklődni UH-ról, de ugye lakcím hiányában nem álltak velem szóba, viszont ott nem tapasztaltam azt a fejetlenséget, mint ami az István kórházban van. Mondjuk van még időm ezen gondolkozni, csak szeretnék minden információt időben megkapni. Első gyerkőcös lévén kicsit tudatlan vagyok :D
2013. szept. 6. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!