Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek abban a kórházban,...

Szülhetek abban a kórházban, amelyikben akarok, akkor is ha ott nincs fogadott szülésznőm vagy orvosom?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Igen, én is így szültem 2x is az ügyeleten és állítom sokkal jobb ellátást kaptam mintha lett volna fogadott orvosom.
2010. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ilyen esetben az ügyeletes kórházba kell(ene) menjél elvileg...

De gondolom, hogy ha már fájásaid vannak, bármelyik kórházba rohansz be, nem fognak elküldeni, max. nem tetszik majd nekik.

Pl. ha nyaralsz, akkor sem küldhetnek el...


Minden jót!

37 heteske

2010. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is pont ebbe a helyzetbe vagyok. Csak a területileg illetékes kórház fogad ha nincs máshol orvosod vagy szülésznőd, aki egy másik kórházhoz köt!

A mentő sem visz máshova és a kórház sem fogad!


Ha nincs dokira pénzed, akkor szülésznőt fogadj abba a kórházba ahol szülni szeretnél! Ők "csak" 20 ezer körül szoktak kérni, ha felfogadod őket, és meg is érdemlik.


Én már lemondtam a fogadott orvosom és inkább szülésznőt fogadok. Nagyon nincs pénzünk, de nem akarok az ügyeletes kórházba szülni!


Érdemes meggondolni. Üdv 29 hetes pocis

2010. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Abban a kórházban szülsz, amelyikben akarsz. Nem kell se dokit, se szülésznőt fogadnod, ha nem akarsz. Nem küldenek el a kórházból, ha odaállítasz vajúdva. Én is ettől tartottam anno, de egy vizsgáló doki közölte (szó szerint), hogy 'nincs jelentőssége'.
2010. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát én meg szerettem volna szülésznöt fogadni, nem területileg illetékes kórházban, és közölte, hogy csak úgy mehetek oda, ha ott van fogadott orvosom, ergo anélkül öt sem fogadhatom fel. Nem kicsit lettem ideges, mert egyik napról a másikra élünk, úgy kuporgattuk össze azt a 30 ezer ft-ot, és nincs plusz 80-120 ezrünk, hogy dokit is fogadjunk. Az ügyeleten meg ki tudja kit kapok, milyen hangulatban, milyen szaktudással, odafigyeléssel stb. A szegények dögöljenek meg!:(:(

Bocsi csak nagyon kiakadtam...:(

33 hetes

2010. júl. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha "rádjön" a szülés, ott szülhetsz, ahol a legközelebb kapsz megfelelő ellátást ( = akut eset). Választott szülés is lehet az ellátási területedtől távol, de csak a fogadó kórház osztályvezető főorvosának előzetes jóváhagyásával. A volumenkorlátozás ugyanis sok jó kórházat satuba szorít, így lehet, hogy Számodra már nem jut hely. Ezt jó előre le kell foglalni
2010. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!