Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallott mar valaki ilyen...

Hallott mar valaki ilyen szulesrol? Allitolag nagymamam par ora alatt szult ugy, hogy semmi fajdalma nem volt.

Figyelt kérdés
Anyukam meselte ezt a tortenetet nekem es eleg hihetetlennek tunik... Valaki hallott mar hasonlit?
2013. szept. 8. 19:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem sem fájt a szülés, a gyereknevelés már nehezebb...és fáj
2013. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én! 1 hete szültem így :-) Du 3-kor 2-3 perces fájásokkal bementünk (előtte csak jóslók voltak), nem is sejtettem, hogy már 4 ujjra nyitva vagyok. 3/4 óra volt az egész szülés! Nem fáradtam el, a kitolás előtt 3-4 fájás fájt aztán ennyi :-)
2013. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem pár, hanem 27 óra altt szültem, de csak összehúzódsaim voltak, fájdalmam igazán nem, csak akkor, amikor a kitolásnál felfektetek és kitették a lábaim a "karókra". DE akkor sem a szülés fájt, hanem a fenékcsontom az irracionális tartástól. Én ezt lényegében már a szülés után 10 perccel is fájdalom nélkküli szülésnek tartom. Az első szülésem a teljes ellentéte volt, pokoli kínokat éltem át (sajnos az sem volt sokkal rövidebb), de erre nagyon szívesen emlékszem vissza, mert tényleg nem volt fájdalmasabb, mint egy menstruáció.
2013. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, hiszen mindenki másképp éli meg a szülést, és a fájdalomtűrő képesség sem egyforma. Nekem is volt olyan kolléganőm, aki azt mondta, bármikor szülne még akár helyettem is.

Én egy óra alatt szültem a második gyermekem (még friss az emlék, 3 hete történt), azt nem mondom, hogy fájdalommentes volt, de elviselhető.

2013. szept. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt a családban ilyen. Elfolyt a magzatvíz, anyuka szólt a szomszédnak, hogy vigyázzon a többi gyerekre, besétált a kórházba, és már ott volt a baba feje. Mondjuk a 9. gyerek volt, szóval nem csoda. (Nem, nem vagyunk kisebbségiek, de ez régen volt, anyukám keresztmamájával történt, akkoriban divat volt a sok gyerek.)
2013. szept. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
barátnőm sem érzett fájdalmat,csak érezte,hogy mindjárt bekakil,szóltak orvosnak, egy kettő meglett a baba.Barátnőm meg meglepődve kérdezte,hogy ennyi volt a szülés??
2013. szept. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én a középsőmet szültem hasonlóan. Azt nem mondom, hogy nem fájt, mert a kitolás azért csak jár fájdalommal, inkább fájásaim nem voltak. Voltak, de gyengék. Elaludtam, majd jött egy erős fájás, felébredtem rá, és már nyomtam is. Úgy futott be a szülésznő, és szaladt egy dokiért, mert mindenki lefeküdt aludni, mondván ezekkel a fájásokkal nem lesz reggelig semmi. Két tolófájás, és meglett a babám. Összesen 3,5 óra volt a burokrepedéstől, de ebből fájás alig volt. A harmadiknál (5 hete) már készültek rá, hogy fájás nélkül szülök, ezért megrepesztették a burkot, mert megint gyenge fájásaim voltak. Na attól fel is erősödtek rendesen, és 45 perc alatt megszületett a kicsi. Gyanítom, ha nem repesztenek burkot, akkor is megszülöm, talán megint fájások nélkül, de beleegyeztem, mert gyorsan szerettem volna megélni a helyzetet. Az első természetesen kemény szülés volt, erős fájásokkal, de gyorsnak az is gyors volt.
2013. szept. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!