Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórház! Aztán haza! Tapasztalt...

Kórház! Aztán haza! Tapasztaltabb anyukák esetleg szülésznők véleménye? Annyira rossz és megalázó, nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül ebben?

Figyelt kérdés
Azt hittem elfolyt a vizem, hívtam a dokimat (első babám, fogalmam sincs milyen az ha elfolyik a víz, vagy milyen a fájás). Azt vettem észre, hogy jön meleg lötty a lábam közül, és ha kicsit nyomok újabb adag jön. Hát felhívtam a dokim, behívott a kórházba. Hát nem volt jó élményem sajnos. Amíg meg nem érkezett az orvosom senki nem mondott semmit, ott álltam mint egy rakás szerencsétlenség és néha ki jött valaki és kérdőre vont, hogy maga mért jött? Aztán... "Na még nem öltözött át???" (Már most kéne??). Aztán meg... "Na jöjjön már...", "folyik a víze??biztos??" Mondanom sem kell mire beértem a kórházba már alig jött valami, de otthon 3szor cseréltem bugyit mire elindultunk... Na mindegy.. Szóval senki nem mondott semmi konkrétat, a férjemet nem engedték be, "majd csak ha effektív szülés lesz,a ddig maradjon kint" ezt az utasítást kapta, majd szegény kint várt, és senki nem mondott neki semmit. Engem odabent csak flegmán kérdezgettek, aztán végül bekerültem egy szülőszobára, ctg-re kötöttek. Vééégre megérkezett a dokim, na akkor megfordult a világ, mindenki kedvesebb lett (bár már a sírás határán voltam) és akkor megvizsgált. Nem látott semmit. Istenem... Nem lehetek ekkora nyomorék, hogy nem tudom megállapítani, hogy mi folyt belőlem. Nem volt semmi arra utaló jel, hogy magzatvíz lett volna. Többször vizsgált, aztán elkezdett fájni a hasam. Mondták, hogy akár a vizsgálatoktól is fájhat. Fájt is, aztán már ott voltam vagy 3,5 órája mikor jött egy-két keményedés, a ctg is jelezte h na ez most fájás. De aztán elmúlt. Sokáig től magas volt a baba szívhangja így sokáig kellett ctg-n lennem, de ahogy pozíciót váltottam és felültem (mert odáig feküdnöm kellett és a baba megállás nélkül mozgott) a baba is nyugodtabb lett, a szíve sem vert már 180-at, és akkor konzultáltak és hazaengedtek. Hála a magasságosnak, ugyanis még tényleg nem szülök. 1 ujjnyira vagyok kitágulva az a vizsgálat alapján kiderült de ennyi. Annyira rosszul érzem magam, hogy "feleslegesen" berángattam az orvosom, meg olyan hülyének éreztem magam végig, hogy mindenki ott csak nézett, hogy minek is mentem be. (bár lehet ezt már csak én képzelem oda). Mindenesetre a végén már kedvesek voltak velem, az orvosom pedig maximálisan körültekintő és jó fej volt. De engem ez most nagyon megviselt. Nem szeretem amikor ki vagyok szolgáltatva és hülyének érzem magam. :(:(:( Nekem a babám a legfontosabb, ezért nem mertem kockáztatni. De hogy az Istenbe lehet összetéveszteni a magzatvízszivárgást bármi mással??? Ennyire idióta lennék? A dokim azt mondta lehet vizelet volt. Annyira hülyén érzem magam még most is. :( Kérem azok (is) írjanak, akik hasonlóképp jártak vagy legalább tudják milyen ez. Köszönöm. ::( 39+5 hetes kismama

2013. szept. 12. 08:13
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és gratulálok :) Sok sok boldogságot kívánok a gyerekekhez :):):)
2013. szept. 12. 18:27
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor bementem haza akartak küldeni,hogy csak jósló!Az ügyeletes mondta csinál amniot,hogy ne kelljen reggel megint bemennem.És amikor csinálta az amniót megkérdezte,hogy mikor folyt el a magzatvíz?Mert bizony elfolyt és gőzöm nincs hogy mikor!!!Így nem küldtek haza hanem hívták a dokimat.

Azért soha nem felejtem el a szülésznő és az ügyeletes arcát,hogy nem vettem észre mikor folyt el xD

2013. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésnél nekem is így folyott el a magzatvíz és az volt. Én azt gondoltam az olyan mint a zuhatag, de csak csordogált, mintha kicsit bepisiltem volna - éjjel 2 volt, bementünk és bentfogtak, mert a magzatvíz volt. 38 óra múlva született meg természetes úton - én már 2 éjjel nem aludtam akkor.

A színe állítólag kicsit opálosabb mint a vizeleté. Viszont a fertőzésveszély miatt inkább menj be és ne törődj a "fáradt arcokkal".

2013. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Délután 3kor kezdődött rendszertelen fájásokkal. 5től elkezdtem írni, hogy mennyi időnként jönnek. 7kor telefonáltam be a kórházba, hogy mi a teendő. Mondták, hogy menjek be, megvizsgálnak, CTG és meglátjuk mi lesz.

9kor értünk be, megvizsgált a doki, teljesen zárt voltam. CTG erős fájásokat mutatott.Elküldött, hogy sétáljunk 2 órát, majd menjünk vissza és újra megvizsgál. Este 11re a fájások beálltak 3 percesekre, de elküldtek haza, mert 2 óra alatt a teljesen zártból csak szűk egyujjnyi lett. Azt mondták ezek csak jóslók, valószínűleg elmúlik reggelre.. Aha, én meg kapartam a falat.. Hajnalba mentünk vissza, befektettek, este 6ig rám se néztek, hiába jártam a nővérek nyakára, mindig elhajtottak a "jóslóimmal", meg mondták, hogy úgyis hazaküldenek az esti vizit után.. 6kor a férjem szólt nekik, hogy legalább vizsgáljanak már meg. Közölte az orvos, hogy szülőszoba, beindult a szülés. Én is tök hülyén éreztem magam, de még is igazam lett.

2013. szept. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Jaj Istenem, ez a sztori sem túl kellemes. Annyira idegesítő, hogy nem veszik emberszámba és komolyan az embert... Nekik ez rutin, és elfelejtik, hogy nekünk ez életünk legfontosabb napja, momentuma.
2013. szept. 13. 08:47
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, én pont a másik véglet voltam... :)


Első gyerekemmel voltam 35+4 hetes, mikor hajnalban arra ébredtem, hogy mindjárt bepisilek. Feltápászkodtam, és elindultam a wc-re, de nem értem ki... Valami meleg végig csorgott a lábamon. Aztán rövid időn belül még kétszer váltottam pizsamát, mert szintén nem tudtam visszatartani. Ekkor törölközőt fogtam a lábam közé, kiültem a kanapéra, és felhívtuk a kórházat. Fájásom nem volt, de 100%-ra biztos voltam benne, hogy magzatvíz szivárog. Szóval telefon a kórházba, ahol a kedves hölgy a telefonban annyit mondott, hogy ha nincs fájás, akkor kizárt hogy a víz szivárog... Feküdjek vissza aludni, teljesen természetes már így a vége a vizelet tartási probléma...

Ennyivel be is fejeztük a telefonálást, épp nem mondtam nőnek, hogy lehet, hogy első gyerek, de meg tudom különböztetni, hogy melyik lukon folyik.

A szivárgás alább hagyott, fájni továbbra sem fájt, így tényleg visszafeküdtünk.

Reggel megint jött egy kevés, úgyhogy jobbnak láttam bemenni a kórházba. Dokim pont bent volt, megvizsgált, tényleg magzatvíz volt... Meséltem neki az éjjeli telefont, azt mondta biztos a takarítónő vette fel, normális nővér nem mondhatott volna olyat, hogy kizárt a magzatvíz szivárgás.

Lényeg a lényeg, aznap este megszületett a kisfiam.


Hugival most vagyok 34+3 hetes, remélem ő tovább bent marad majd.


Nyugi nem vagy te idióta, a kórházi személyzettel viszont annál több a probléma. Inkább menj be többször feleslegesen, mint hogy egyszer későn.

2013. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
ha a magzatvized folyik,azt nem tudod visszatartani,na mar most,van olyan is hogy ugy helyezkedik el a baba,es nyomja a holyagot valoszinuleg ez tortenhett,ez olyan erzes mindha akaratod ellenere pisilnel.ha le van tudva a vizelet,tehat megvolt,allsz bugyi nelkul es meg mindig folyik a labadon lefele,az a magzatviz.3 szulesem volt mindig otthon folyt el a viz.meg egy dolog,nezd meg hany orakkor kezdodott,azt megkerdezik a korhazba.az ekezetekert elnezest angol ez a billentyu
2014. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!