Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórház! Aztán haza! Tapasztalt...

Kórház! Aztán haza! Tapasztaltabb anyukák esetleg szülésznők véleménye? Annyira rossz és megalázó, nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül ebben?

Figyelt kérdés
Azt hittem elfolyt a vizem, hívtam a dokimat (első babám, fogalmam sincs milyen az ha elfolyik a víz, vagy milyen a fájás). Azt vettem észre, hogy jön meleg lötty a lábam közül, és ha kicsit nyomok újabb adag jön. Hát felhívtam a dokim, behívott a kórházba. Hát nem volt jó élményem sajnos. Amíg meg nem érkezett az orvosom senki nem mondott semmit, ott álltam mint egy rakás szerencsétlenség és néha ki jött valaki és kérdőre vont, hogy maga mért jött? Aztán... "Na még nem öltözött át???" (Már most kéne??). Aztán meg... "Na jöjjön már...", "folyik a víze??biztos??" Mondanom sem kell mire beértem a kórházba már alig jött valami, de otthon 3szor cseréltem bugyit mire elindultunk... Na mindegy.. Szóval senki nem mondott semmi konkrétat, a férjemet nem engedték be, "majd csak ha effektív szülés lesz,a ddig maradjon kint" ezt az utasítást kapta, majd szegény kint várt, és senki nem mondott neki semmit. Engem odabent csak flegmán kérdezgettek, aztán végül bekerültem egy szülőszobára, ctg-re kötöttek. Vééégre megérkezett a dokim, na akkor megfordult a világ, mindenki kedvesebb lett (bár már a sírás határán voltam) és akkor megvizsgált. Nem látott semmit. Istenem... Nem lehetek ekkora nyomorék, hogy nem tudom megállapítani, hogy mi folyt belőlem. Nem volt semmi arra utaló jel, hogy magzatvíz lett volna. Többször vizsgált, aztán elkezdett fájni a hasam. Mondták, hogy akár a vizsgálatoktól is fájhat. Fájt is, aztán már ott voltam vagy 3,5 órája mikor jött egy-két keményedés, a ctg is jelezte h na ez most fájás. De aztán elmúlt. Sokáig től magas volt a baba szívhangja így sokáig kellett ctg-n lennem, de ahogy pozíciót váltottam és felültem (mert odáig feküdnöm kellett és a baba megállás nélkül mozgott) a baba is nyugodtabb lett, a szíve sem vert már 180-at, és akkor konzultáltak és hazaengedtek. Hála a magasságosnak, ugyanis még tényleg nem szülök. 1 ujjnyira vagyok kitágulva az a vizsgálat alapján kiderült de ennyi. Annyira rosszul érzem magam, hogy "feleslegesen" berángattam az orvosom, meg olyan hülyének éreztem magam végig, hogy mindenki ott csak nézett, hogy minek is mentem be. (bár lehet ezt már csak én képzelem oda). Mindenesetre a végén már kedvesek voltak velem, az orvosom pedig maximálisan körültekintő és jó fej volt. De engem ez most nagyon megviselt. Nem szeretem amikor ki vagyok szolgáltatva és hülyének érzem magam. :(:(:( Nekem a babám a legfontosabb, ezért nem mertem kockáztatni. De hogy az Istenbe lehet összetéveszteni a magzatvízszivárgást bármi mással??? Ennyire idióta lennék? A dokim azt mondta lehet vizelet volt. Annyira hülyén érzem magam még most is. :( Kérem azok (is) írjanak, akik hasonlóképp jártak vagy legalább tudják milyen ez. Köszönöm. ::( 39+5 hetes kismama

2013. szept. 12. 08:13
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Hú szegény, akkor jó sokáig vártál a csodára. Nekem is mondta az orvosom, hogy kapok egy kórtermet, de kértem, hogy ha nincs semmi jele a szülésnek hagy menjek haza, maximum bemegyek pár óra múlva, mert jóslóim voltak. És végül jó, hogy hazajöttem, mert még mindig egyben vagyok, a jóslók elmúltak. Most ott fekhetnék bent a kórházban ki tudja meddig. Napokig is akár, amíg meg nem születik.
2013. szept. 12. 10:23
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben maradtam volna a kórházban, a nyíló méhszáj és a bizonytalanság miatt.

A kórházi dolgoznak pedig udvariasan megmondanám, hogy tapasztalan vagyok, de nem hülye, kérem, beszéljen velem úgy, ahogy egy felnőtt nővel szoktak. Nem kell megijedni, szóból ért mindenki:)

Fel a fejjel, jó szülést kívánok:)

2013. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem hinném, hogy te voltál eddig az egyetlen a kórházban, aki feleslegesen ment be. A dokidnak meg végülis az a dolga, hogy menjen, ha hívod. Gondolom úgyis kap majd borítékot, azzal kárpótolva lesz. Azt viszont nem javaslom, hogy addig maradj otthon, amíg majd bepisilsz a fájásoktól. A végén még otthon szülsz meg... Ha a fájások rendeződnek, kb 10-15 percesekre, indulhatsz. Ha a magzatvíz folyik, néhány órán belül érdemes elindulni, azonnal csak akkor kell, ha nem tiszta, esetleg zöldes a magzatvíz színe. Minden jót, és ne parázz!
2013. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Azóta sikerült lenyugodnom, kedvesek vagytok, hogy megnyugtattatok. Holnap megyek megint vizsgálatra a dokimhoz, szombaton meg mivel az a kiírt napom elvileg megint be kell mennem a kórházba ctg-re. Meglátjuk mi lesz, remélem a hét végéig már a kezemben tarthatom a kislányom.
2013. szept. 12. 11:51
 15/27 anonim ***** válasza:
Azért a baba 180-as pulzusa nem megnyugtató, még akkor sem, ha utána visszaállt.....tényleg nem ártott volna 1-2 napot bent maradnod, ahol naponta van ctg és uh....áramlást és uh-t csináltak?
2013. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Nem volt végig 180-as, az csak egyszer volt, inkább 170ig ment fel, amikor mocorgott. Amikor egy helyben volt, akkor visszament 140-re. Holnap megyek nst-re megint. Megvárták a dokik, hogy normalizálódik-e. Amúgy nem engedtek volna haza. Én is nagyon ideges voltam, sztem azért mocorgott megállás nélkül szegénykém, és ezért volt magasabb a pulzusa.
2013. szept. 12. 13:37
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

dehogy vagy idióta

nekem a 37 hét végén durva jóslófájásaim lettek

rendszeresen jöttek 5 percenként,reggel 10 kor kezdődött és este 20 kor maradt abba !!

közben bementünk a kórházba,délután 16 körül,17 kor felvettek a szülészetre és rákötöttek NST,CTG-re

20 kor lekapcsolták mert elmúlt,és le osztályra..

bent tartottak szülésig,3 hétig..na ennyit erről.

azt is indítani kellett a 41 héten mert nem akart előbújni,meg tudják viccelni az ember lányát ezek a huncut babák ám :)

2013. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Hu. Ez is durvan hangzik. De minden rendben ment a vegen a pici konnyen megszuletett?
2013. szept. 12. 15:28
 19/27 anonim ***** válasza:
86%
Én bementem jóslófájásokkal, mert nagyon-nagyon fájtak már egy egész napja, de nem voltak rendszeresek. Komolyan azt hittem, hogy már igazi fájások, egyszerűen üvölteni tudtam volna, aztán közölték, hogy menjek haza... Úgy, hogy minden egyes jóslónál majdnem összeestem a fájdalomtól. Szörnyen kínos volt, persze másnapig eltartott és igazi fájások lettek belőle, de nem rendszereződtek csak a legvégén. Nagyon nem bírom a fájdalmat sajnos, de tényleg nagyon-nagyon nem, csak azért mondom, nehogy elrémisszek valakit. :)
2013. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

szia,igen könnyen ment a szülés,igaz tágítani kellett mert a méhszájam éretlen volt,ezért kellett az indítás.

egyik reggel bementem a szülőszobára,majd másnap délben jöttem le az osztályra a kisfiammal :)

elhúzódott nagyon,de minden rendben volt rendben zajlott.

meglátod veled is rendben lesz minden,

nekem is volt olyan hogy úgy éreztem mintha folyna a víz,de hát ezt csak a szülőszobán érzékeltem de azt is csak burokrepesztés után :)

végül is csak nagy mennyiségű folyás volt,

a nyákdugóm is szülés előtt folyamatosan távozott mégse indult be magától a szülés,

igaz én a lányomat is túlhordtam ez nálam genetika.


kislányom 3,5 éves

kisfiam 9 hónapos


csak kitartás,pár nap és meglesz a baba,bent nem marad

2013. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!