Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után amikor már hazameg...

Szülés után amikor már hazamegyünk pólyában szeretném elhozni a gyermekem?

Figyelt kérdés
lehet? vagy csak babahordozóban lehet elhozni?mik a szokások nem szeretném hogy ferde szemmel nézzenek rám az emberek.én a pólyát azért is szeretném mert abban olyan aranyos a baba

2013. szept. 12. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha babakocsiba teszed,elhozhatod pólyában,de akkor ugye sétáltok hazáig. autóban csak és kizárólag autós hordozóban szállíthatod a babát.
2013. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
akkor autóban a karomban nem tarthatom pólyában...:( nem akarok venni autós hordozót mert csak addig kéne amíg haza visznek a rokonaim a kórházból és ezért pénzkidobás lenne.nekünk nincsen kocsink és sajnos nem is tudunk kölcsön kérni egy hordozót senkitől mert eléggé kicsi a család ismerős meg nincs olyan aki nem régen szült...
2013. szept. 12. 12:23
 3/15 anonim ***** válasza:
Taxiban nem kötelező a hordozò ha jol tudom. De lehet bèrelni is.
2013. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha autóval mentek haza, akkor kötelező az autós hordozó (autósülés helyett), különben megbüntet a rendőr, ha észreveszi. Bár taxiban el szokták nézni. Egyébként gyalog meg bármiben viheted - mi mózeskosárban vittük, de lehet babakocsiban vagy szimplán kézben (és pólyában, vagy angolpólyában vagy takaróban vagy hálózsákban... stb.).
2013. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

úgy nem viheted haza.

egyes vagyok. mi is így voltunk. kérjetek kölcsön egyet. mi is kaptunk egyet kölcsön ara a rövid időre. no meg vaterán 3E-ért már lehet venni,visszagondolva én vnnék egy olcsót,mert nem csak az az egy alkalom lesz,amikor szállítani kell a gyereket. pl. csípőszűrésre is kellett vinni,nekünk volt egy külön utunk a fülorrgégére, nem udom a védőnő,a körzeti gyerekorvos milyen messzire van tőletek... illetve használhatod csak otthon is pihiszék gyanánt.

2013. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

30 ezer Ft a bírság, ha autós hordozó nélkül szállítod a gyereket kocsiban.

Arról nem is beszélve, hogy balesetveszélyes.

Esetleg próbálj meg kölcsön kérni valakitől arra az egy napra.

2013. szept. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


Nekünk sincs autónk, mégis vettem 2 ezerért egy használt hordozót, nagy szolgálatot tesz, mivel sosem volt pihenőszékünk, 9 hónapos a lányom, de még mindig abban etetem.

2013. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
még egy csomó mindent meg kell venni és a hordozó nem volt a tervben :( a taxi iszonyat drága biztosan kihagyom.hát nem tudom ha nincs más lehetőség akkor muszály venni egyet mert a margitban fogok szülni és csillaghegy kicsit nagyon messze van....szóval..
2013. szept. 12. 12:32
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem bérelni is lehet, Budapesten biztosan lehet vlaahol, vagy esetleg használtan nézz aukciós oldalakon. Azért, mert aranyos pólyában, még nincs biztonságban benne. Ne legyen semmi baj, de ha mégis? Nem csak azokat éri baleset, akik nem tartják a be a szabályokat, de azokat is, akik teljesen védtelenek egy helyzetben. Nekünk sincs, még autónk sem, használtan vaterán vettük a hordozót, és kölcsön autóval hozzuk haza. De a szívem szakadna meg, ha a néhány napos babával baleset érne minket, és azon spóroltam, hogy biztonsági ülésben legyen az úton. Max. ha nem kell továbbadjuk, és csak pár ezer forintot bukunk rajta, vagy annyit sem. De ennyit szerintem megér.
2013. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Baranka ***** válasza:
0%
Haza viheted pólyában. Én márciusban szültem utoljára akkor taxival mentünk haza mert páromnak dolgoznia kellett. Taxit rendeltem a taxiból és 700-800 forintból megusztuk.
2013. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!