Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A testvérem nemrég szült a...

A testvérem nemrég szült a 30. héten, de titkolja és a férjét is megkérte, hogy senkinek ne szóljon. Ennek mi értelme van?

Figyelt kérdés
A baba bár pici, de úgy tűnik egészséges, és ő is. Nem tudok vele beszélni, ezért kérem segítségeteket. Szerintetek mi az oka? Szégyelli?
2013. szept. 14. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem amíg a baba ilyen pici nem akarja világgá kürtölni,gondolom aggódik(nehogy valami történjen a babával)
2013. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Talán a testvéred tudja megmondani az okát, miért titkolódzik.
2013. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egyszerűen csak nem akarja, hogy mindenki sajnálja őt és aggódjon értük!

Amikor az embernek megszületik a gyermeke, világgá kürtölné a boldogságát, de ha ez a 30. héten történik, akkor tele lehet aggodalommal és féltéssel és a háta közepére kívánná mások jókívánságait. Szerintem.

2013. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Hát szerintem hülyeség mert ha történik vele valami akkor is kell majd valamit mondani, vagy mégis mit fog csak eltűnt a gyerek aztán kész fogadja el a család. Elég nevetséges dolog. Főleg, hogy gondolom más is aggódik nem csak ők.
2013. szept. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
Nem nagyon titkolhatja, mert az orvosok, védőnő tudnak róla, védőnő kimegy hozzájuk. Először hetente, majd kéthetente, havonta, majd elmarad. Szólj!!! a LAKHELYE SZERINT ILLETÉKES VÉDŐNŐNEK ERRŐL AZ ÉSZREVÉTELEDRŐL!!! Tudod, van a szülés utáni depresszió, kemény dolog, mindenfélét gondol az ember... Tudom, mert mellettem ott állt a családom, mégis depressziós lettem. Kérlek menj minél többet és ha elhanyagolja a babát is, segits neki (meg amúgy is segits neki, meg ha ő nem engedi, akkor a babának segits, elvégre a te véred is ő) mindenben és beszélj vele, hogy ez nem szégyen, mégha nem jókor jött, nem a legjobb időben, álljon ki a gyermeke mellett és ő legalább örüljön neki! Hisz a legcsodálatosabb dolog történt velük és a kicsi mindig vele lesz, ne bántsa, szeresse őt!! Lehet, hogy a férj nem is akarta a babát és ez egy olyan nehéz helyzet, amit még komplikált személyek, tanult, esetleg nagyon intelligens emberek sem tudnak megoldani, hát még mi vagy ő, halandó némberek : ) Lehet, hogy a férje nem áll mellette és ez igy baromira nehéz. Állj te mellettük. Még akkor is, ha a testvéred nem hagyja. Tudod, kevesen tudnak segitséget elfogadni, meg sokan úgy érzik, minent meg tudnak oldani egyedül és a büszkeség miatt nem engedi a segitséget. Te akkor se add fel, szeliden és türelemmel, de legyél ott mindig! És... Szólj a védőnőnek! Sok sikert és türelmet, kitartást!
2013. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tervezett baba, nagyon várták. Már eltelt pár hét, a baba szépen hízik, de még biztos benn tölt pár hetet. Még egy fényképet sem láttam róla, mert azt mondják nem így akarnak rá emlékezni...
2013. szept. 14. 20:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is úgy lennék vele, hogy a hátam közepére sem kívánnám a família sirálmait, jó kívánságait, kórházba zarándokolását, üvegnél sírását stb. Ráadásul amilyen családom van, tuti, hogy erről beszélne az ország öt különböző szegletében egy-egy város, hogy a 30. hétre szültem, hogy néz ki, mekkora, mit csinálnak vele, mibe teszik, hogy teszik, lógnak-e csövek stb. Kösz, de ettől kímélném magam, meg az új kis családomat.


Majd, ha minden rendben és hazajövünk a kórházból, akkor lehet velünk NORMÁLISAN foglalkozni, de nem kell a a jaaaaaaaaj jaaaaaaaj felhajtás.

2013. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nagyon aggódik a baba egészsége miatt és ezért nem akarja nyilvánosságra hozni. Tényleg nem szép látvány, nem véletlenül kellene még 10 hetet benn maradnia. Keress rá a google-ban hogy nézhet ki egy 30 hétre született baba, meg fogsz döbbenni (eü-ben dolgozom, tudom mit érezhet az anyuka). Pár hét múlva ha már jobbak lesznek a baba életfunkciói biztosan közli veletek. Kitartás. Addig bármi történhet, a maradandó károsodásról pedig reméljük nem kell beszélni.
2013. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na jó oké ne nézzék meg ne menjenek oda, de azért egy telefonhívást vagy bármi csak belefér a rokonoknak akik ugyan úgy aggodnak a gyerekért de még egy mondatott sem tudnak róla.
2013. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kerria ***** válasza:
86%

3 hete szültem (császároztak) a 32. héten...

Rengeteg oka lehet a titkolásnak:

- mint írtad egy hozzászólásban, nagyon várták a gyermeket, így nagyon nehéz feldolgozni a tényt, hogy előbb érkezett.

(Nekem a 2. gyermekem, egészséges, mégis napokig bőgtem, lelkileg megviselt) Ilyen esetben nagyon nehéz magyarázkodni, elmesélni.

- jelenleg egészséges... csak ezt tudják mondani, de nem tudják azt mondani, hogy egészséges felnőtt lesz belőle. Ezt úgy értem, hogy a beszéd, a mozgás ezek mind később derülnek ki.

- a kórházba egy anyukának a 4-5. napon kapott a babája agyvérzést... addig egészséges volt. Így sajnos, az hogy most jól van a kicsi, nem jelenti, hogy így is marad.


Nem hiszem, hogy szégyelli, hisz azt lehet szégyelli ami ellen tenni tudunk.


Szerintem ne beszélgess vele erről, mert lelkileg még jobban megnehezíted neki a dolgot. Tudom (gondolom) segíteni szeretnél neki, de ez most nem az a helyzet...


Sok egészséget, és kitartást! Az én manóm tegnap érte el a 2 kg-ot, így hétfőn hazajöhet végre! Mint írtam nekem a második, és én nagyon ki voltam idegileg a történtek miatt...

2013. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!