Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültetek és most...

Akik már szültetek és most megint babát vártok! Jobban féltek vagy kevésbé? Miért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 14:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Mármint a szüléstől féltek-e..
2011. okt. 8. 14:20
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőnél sem féltem! :-) 10hetes kismama
2011. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz első szülésem volt, egyáltalán nem féltem a másodiktól. Annál rosszabb nem lehet-gondoltam. nem is lett, álomszülés volt.
2011. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Harmadikat várom, de még nagyon az eleje, így a szülés egyelőre nem foglalkoztat, pedig szívesen "odaugranék".


Nekem az első nagyon nehéz volt (26 óra, végén komplikációk), de másodjára mégsem féltem, inkább vártam. Rutinosabb voltam, "tudtam mit kell csinálni", nem volt teljesen ismeretlen már a terep, és rákészülni is jobban tudtam. Második jóval könnyebben is ment. NEm követtem le a "hibákat", amiket elsőre igen (részben tájékozatlanságból).

Szeretek szülni. A terhességet és a szülés utáni egy hónapot sokkal rosszabbul viselem (fizikailag).


Szóval én azt mondom, bárcsak már ott tartanék... :o)

2011. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Másodikat várom,és sokkal jobban félek mint először.

Sőt, először nem féltem,pedig tudtam hoyg nem lesz egyszerű.


De most sem magától a szüléstől félek,akárhoyg alakul azt én ki fogom bírni.


Én inkább úgy mondanám,hoyg most az egész terhességet végig parázom,hogy a kisbabámmal rendben van e minden. Már az elejétől kezdve. A lányommal meg sem fordult a fejemben hoyg baja lehet, vagy gond lehet szülés közben, stb...egyértelműnek vettem hoyg egészséges mint a makk és az is lesz mindig.

Most meg folyton rettegek, ha nemjó a súlya, ha nem annyit rugdos, vagy ha túl sokat rugdos, mindenben a rosszat látom.


A szüléssel kapcsolatban sem konkrétan a szüléstől félek,hanem attól hoyg neki nehogy baja legyen, inkább a komplikácóük riasztanak.

2011. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Én a másodikat várom 31 hetes vagyok és totál be vagyok tojva!!!! esküszöm, mikor már beszéltünk hogy még egy gyerek a szüléstől féltem akkor is a legjobban, mivel nekem szinte rémálom volt a szülés! soha többé nem akarom átélni azt amit akkor! - talán azért is volt ennyire sokkoló mert mindenki csak szépet és jót mondott és az IGAZSÁGOT pedig ferdítették ahogy a tévében is sokszor! Szóval most Rettegek a szüléstől! és már most is nagy a lányom, akárcsak a fiam volt... de valamiért mégis bevállaltam, bár utólag sok anyukát hallottam hogy 1 gyerek utána max kutya!
2011. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Most kérek epit,úgyhogy nem igazán félek.
2011. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Félni sem akkor, sem most nem félek. De st@r, mert tudom mi vár rám. Szeretnék már túl lenni rajta (a terhességet egy az egyben átugrottam volna, ha lehet).
2011. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én 1-szer szültem és az egészet lezavartuk a fiammal 2 óra alatt (magzatvíz elfolyástól-még a kezembe nem vettem)de bele se merek gondolni hogy én még egyszer azt átéljem, meg az utána következő 2 napot!
2011. okt. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 16.19! Neked miért volt "rémálom"? És az utolsónak miért volt olyan rossz?

Én is a másodikat szülöm nemsokára, de szerencsésre alig emlékszem a fájdalomra, pedig 20 órát vajúdtam, repesztettek, és érzéstelenítőt sem kaptam.

2011. okt. 9. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!