Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen pózban vajúdtatok,...

Milyen pózban vajúdtatok, illetve szültetek?

Figyelt kérdés

Szülésznőm azt mondta nem fogok feküdni, majd megkeressük azt a pózt ami a legjobb. Érdekelne, hogy nektek mi vált be! Előre is köszönöm a válaszokat!

36 heteskismami


2009. nov. 6. 23:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Én kádban vajúdtam, aztán meg fekve, mert nem igazán bírtam mozdulni és szülni is fekve szültem és a lábaim fennt voltak.


Én is örültem, h tartja legalább valami a testemet, nem hiszem, h megálltam volna más pózt.

(Este hétkor mentünk a kórházba és reggen negyed hétkor bújt ki, de előző nap, egész nap fájásaim voltak és éjjel is, így nem aludtam pihentem egy pillanatot sem, ezért dupla kimerült voltam.)

2009. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
azt elhiszem, én is tartok attól, hogy kimarad egy éjjeli alvás ezért kevés erőm lesz :(
2009. nov. 7. 22:26
 13/23 anonim ***** válasza:
87%

Nekem pont a fekvés vált be. Addig semmi bajom nemvolt, amíg rá nem ültetett a labdára, vagy nem kellett végigmennem a folyosón.

Ha feküdhettem, minden oké és kibírható volt. Fekve is szültem,a lábam fent volt a vázon, mint nőgyógyászati vizsgálatkor, és jó volt, mert tudtam bele kapaszkodni, így jobban tudtam nyomni.

2009. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Amikor még engedtek és volt erőm akkor én egy székem ringatóztam, nekem nagyon jól esett. Másztam a bordás falra is, de engem az még jobban kifárasztott. Amikor már nem engedtek felkelni az NST-ről akkor a párom "nyomogatott" az is jó volt. Könnyű szülést és jó babázást!

2009. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Vajúdás alatt sétálgattam, nekem az esett jól. A labdát és a masszírozást annyira utáltam, hogy azt el nem tudom mondani.

Amikor rámkötötték a ctg-t, akkor ültem az ágy szélén, meg felálltam, és egyhelyben topogtam.

Szülés közben, amikor már a tolófájások jöttek, lefeküdtem. Igazából ezt mondták, hogy így csináljam, de jó volt.

2 óra alatt megszültem :)

2009. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én végig állva vajúdtam, és fekve szültem. Nagyon sokat segített az állás, a gravitáció miatt. 3 óra alatt meglett a kislányom, aki első babaként, és több, mint 4 kilósként igencsak gyorsan jött!
2009. nov. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én állva, sétálva vajúdtam, volt labda is, aztán fekve szültem. Erőm sem lett volna másképp, sok idő telt el. De így a 4 és fél kilós babám simán megszületett, gátmetszés sem kellett :) Másodjára is így volt, a gravitáció csodákra képes :)
2009. nov. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Milyen pózban vajúdtatok, illetve szültetek?"


Ha erre válaszol vki, miért pontozzák le. Egyszerűen úgy szült basszus. Ez nem egy vélemény valamiről amivel nem értesz egyet.

2009. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

nem tudom miért pontozhatták le :(

biztos féltékeny, hogy ő 2 napig járkálhatott, míg van olyan aki fekve gyorsan, könnyen megszült :P

2009. nov. 11. 17:23
 20/23 anonim ***** válasza:

Hát én sokféle vajúdást láttam.


Ami elvileg legjobban bejött. Négykézláb az ágy tetején hintáztatod magad, vagy sétálsz de csak mértékkel, nehogy kifáraszd magad.

Szülés. Általában fekve (nálunk vidéken csak így lehet)


S amiért engem most le fogtok pontozni. Nem vajúdtam. 3 cm-re voltam kitágulva hajnalban, majd elaludtam. Reggel rosszul éreztem magam(hányinger, hasmenés), 9 cm-re voltam kitágulva és már nyomhattam is kifelé a babát.

Oxitocint kaptam, de nem használt. Akarattal és önerővel fájások nélkül kellett kinyomni. Nem egy leányálom, igazi erőpróba, koncentrálni kell és a babára figyelni mikor "löki magát". Úgyhogy egyáltalán nem kell irigykedni. :(

2009. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!