Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után legkorábban mikor...

Szülés után legkorábban mikor lehet visszameni dolgozni? A gyermekágy végét ki kell várni kötelezően?

Figyelt kérdés

2013. okt. 10. 01:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent meg minek kell magyarazkodni, hogy ki miert megy vissza dolgozni. En szabaduszokent dolgoztam a terhessegem elott es alatt. Szoltam az ugyfeleknek, hogy szulesi szabadsagra megyek, tudomasul is vettek, de mar most, alig 2 honappal a szules utan keresnek, hogy nem vallalnam e el ezt v azt a melot. Koztuk vannak olyan cegek is, ahol csupa nok dolgoznak. Gyerekes anyukak, es mondjak is, hogy tudjak, talan koran van meg, de csak 1-2 naprol lenne szo es emlekeznek nekik milyen jol esett anno kimozdulni. Es igazuk van, nagyon orulnek, ha heti 1-2 napra eltudnek menni dolgozni, mert kepes lennek ra, fizikailag es lelkileg is. Itt nem szolnak meg ezert, hanem tudjak, hogy nem csak a baba erdekeit kell nezni. Illetve, hogy az anyuka erdekei szorosan osszefuggnek a gyerek erdekeivel. Ha ugyanis anyuka nem erzi jol magat azzal, hogy non stop otthon van, akkor attol a gyereknek sem lesz jo.

Kedvenc peldam amugy 2 baratnom. Az egyik kitoltotte otthon a 3 evet (+ bent maradt szabadsagok) majd sirt ritt, mikor a gyereke oviba ment, aki meg nem tudott rendesen enni, beszelni es meg sorolhatnam, mert anyuka egesz nap takaritott es haztartast vezetett es mittomenmeg mit csinalt. Mig masik baratnom mar 8 honaposan bolcsibe adta a gyereket, aki 3 eves korara szepen rajzolt, valasztekosan beszelt, onalloan evett, ivott rendesen es meg sorolhatnam. Es nem, nem azert mert a bolcsiben megtanitottak, hanem azert mert anyuka meg munka mellett is tobbet foglalkozott vele. Mert a kevesebb egyutt toltott idot, pont ezert sokkal hasznosabban toltottek ki. Ez utobbi kislanynak sokkal tobb jutott a dolgozo anyukabol, mint a masik kisfiunak a hudeotthonkellmaradni3evig anyukabol.

Ez a ki mikor megy vissza dolgozni komolyan csak Mo-n akkora vita tema, meg megszolas. Egyszeruen nem ertem.

Kerdezo! Ha vissza szeretnel menni dolgozni menj, amikor erzed, hogy kesz vagy ra, de az igaz, hogy igazan ezt mindenki azutan latja, hogy mar ott a babaja mellette.

2013. okt. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
22%

Én nov.1.re vagyok kiírva,de még dolgozom.Jövőhéttől csak minden másnap és még utána lévő hét elején is bemegyek.

December 3.-tól meg jövök is vissza dolgozni.Persze csak 3órában és nem minden nap.Valószínűleg császárom lesz,de sztem képesnek kell lennem ahhoz,hogy pár órában bejárjak dolgozni+ellássam a kisbabámat.Ez egy nőnek természetes.

37.hkm

2013. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%
Én akkor se értem meg hogy miért nem lehet legalább pár hónapot otthon tölteni azzal a picivel. Kiélvezni az anyaság minden pillanatát. Nem hinném hogy azon múlna minden azon a kis időn. Igen igaz hogy kell a pénz de azt az időt amit a babánkkal tölthetnénk de nem töltjük semmi és senki nem pótolhassa. Tapasztalatból mondom az én fiam alig volt pár hónapos mikor dolgozni mentem. Miatta mert azt akartam meglegyen mindene. Szerencsére időben rájöttem hogy amire a legjobban szüksége van az én vagyok. Így eljöttem és úgy döntöttem addig leszek mellette amíg csak lehet. Dolgozhatok még eleget de ő nem lesz megint kicsi.
2013. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
44%
utolsó, ez így van. csak ezzel nem lehet kifizetni a gázszámlát...
2013. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hat igen ahogy az utolso irta. Mo-n baratnoim is sirnak h keves a gyed gyes a TB. Nyugati orszagokban ezek nem letezo fogalmak, es igaz megsem sirnak az anyukak. Elfogadjak. En nem tudom elfogadni mert en magyar aggyal gondolkodom. Multi cegnel dolgozom, Kinaban nincs szulesi, Usa-ban ugyszinten nincs (naluk meg normalis szabadsag sincs), Singapore 4 honap, Malaysia 2 honap, Ausztralia egy ev, ebbol mar 18 hetet minimal beren fizetnek (kb 1/4-e a fizetesemnek...)Uj Zealand 1 ev fizetetlen es meg sorolhatnam.... Megis a gyerekek felnonek, Azsiaban szigoru rendszer van, tehat tisztesegesen nonek fel a gyerekek. Naluk tobb generacio egyutt lakik, kicsi lakasban, mert pl Singapore-ban baromi draga a lakas. Az ottani kolleganom pl Malaysiabol utazik Singaporeba ket kicsi gyerek mellett ami kb 1 masfel ora kozlekedestol fuggoen, amikor megkerdeztem h birod, sosem panaszkodott, csak elfogadja es csinalja a dolgat. ebbe nott bele ezt szokta meg, ez a termeszetes neki.

Konnyu mondani h muszaj otthon maradni, ha meg fizetetlen is, de pl mikor a ferjem keresett kb 4000AUD per ho es a hiteltorleszto volt onmagaban 4500 AUD per ho, es feleled a megtakaritasod, akkor mond mar mi mas valasztasod van???? Engedjem meg a banknak h eladja fejunk folott a hazat???? Menjek alberletbe???? Tuti nem. Laktam alberletben mikor kijottem es soha de soha meg egyszer nem! Nem az en vilagom. Pontosan ezert irtam a lelki terhe az egesz mogott sokkal de sokkal nagyobb volt.

De h visszamentem dolgozni, igaz en megbantam nagyon es a masodiknal nem fogok, kitoltom az egy evet, sok mindent meg tudtunk engedni. Kislanyom 4 eves, 3 szor jart Mo-n, 2-szer Dubai-ban, 2szer Uj Zealandon es itt belfoldon is eleg sok helyre eljutott. Sok sok mindene van, mivel itt az ovoda ami allami az nudli heti egyszer 2.5 ora 3 eveseknek es heti ketszer 2.5 ora 4 eveseknek, aztan 5 evesen kezdik a sulit, igy meg tudjunk engedni a privat ovodat, ami a magyar rendszerhez kozelit de eves szinten horribilis osszeg. tehat ha azt nezem volt elonye is a dolognak. Igy most mar konnyebb de az elso ket ev pocsek volt. Mindennek ellenere a kislanyom sokkal tobb idot kap tolem, mert mikor hazajovok, es hetvege van ove a figyelmem 100%osan. Sogornom pl nem dolgozik itt elnek nyomorognak egy szobas kis lakasban, gyereknek nincs sajat agya, sosem viszi sehova, nincs ra keret, a gyerek mindig be van zarva a kis lakasba, most 2.5 eves es abszolute nem fogad szot. Nem mer vele elmenni a parkba mert elrohan, nem mer vele egyedul elmenni vasarolni mert elrohan. A kislanyommal sosem volt ilyen gond. sosem kellett tartani h elrohan vagy nem fogad szot. De jar uszni, jart jatszohazba mig kicsi volt es ki nem notte, jart tornazni, jovore megy vissza tornara, most eppen balettozik is az uszas mellett. tehat stimulalva van egesz nap. Nem kell orakat allnom fozes utan mosogatni hisz bevagom a gepbe es megcsinalja nekem es le is szaritja az edenyeket. Ugyhogy csak minimalisat mosogatok amit nem lehet belerakni a mosogatogepbe. technologiaval sok idot lehet takaritani. De mindemelett igen en visszasirom a magyar rendszert. Es mikor ferjemnek mondom, o nem erti mert o ebbe azi tteni kozegbe nott bele, neki ez a normalis.

2013. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!