Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan anyukak tapasztalataira...

Olyan anyukak tapasztalataira lennek kivancsi akik mar szultek oxitocinnal es nelkule is. Melyik volt kevesbe fajdalmas?

Figyelt kérdés
nekem 1 babam van, oxitocint kaptam mert elfolyt a magzatviz es fajasgyengesegem volt. viszont az oxitocintol nagyon hamar 2 perces fajasaim lettek es megszuletett 4 ora altt a picim, viszont nagyon fajdalmasnak eltem meg. mivel nem fokozatosan jottek a fajasok, hanem szinte egybe folytak nem tudtam pihenni koztuk es a mai napig osszeszorul a gyomrom, ha erre gondolok. viszont szeretnek meg egy babat.(moat 11 honapos a lanyom). koszi elore is a tapasztalatokat!
2009. nov. 10. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Én oxitocin nélkül szültem,viszonylag hamar!Az első 2perces fájásaim 3/4 8kor kezdődtek,előtte a fájásokat nem nagyon éreztem,fél 9kor kértem epidurálist és 21:24kor meg lett a lányom!Fájások nem az Oxitocyntól függnek,azt csak azért adják hogy előidézzék a fájásokat hogy jobban táguljál!

Nélküle is ugyanúgy fájnak a "fájások" mint vele!

2009. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Az én kislányom is 11hónapos!
2009. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Három gyerkőcőm van. Az elsőnél kaptam oxitocint, a másodiknál meg a harmadiknál nem. Nekem a különbség az volt, hogy az oxitocinnal sűrűn jöttek a fájások, nem lehetett tőle pihenni, a rendes szülésnél volt egy szusszanásnyi időm. Nem bántam meg, hogy nem kaptam. Az első baba 11 óra alatt lett meg, a második 7 óra, a harmadik 5 óra alatt. A harmadik olyan gyorsnak tűnt, szép hosszú fájásokkal, mindjárt az elején. Szerintem próbáld meg annélkül, ha valami van úgyis közbeszól a doki.

Jó egészséget Nektek

2009. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat!

nem en kertem az oxitocint igy persze, hogy nelkule probalnam:)

az elso valaszolo valaszahoz hozzatennem, hogy szuleskor fajdalomcsillapito szabadul fel oxitocinnal egyutt az agyban es ez mersekli allitolag a fajdalmat, mig kintrol bevitt oxitocin esetben ez elmarad, szoval, biztos, hogy erosebben es gyorsabban jonnek a fajdalmak elmeletileg. arra lettem volna kivancsi, hogy gyakorlatban ezt ki hogy elte meg?ja, es nalunk nem lehet epiduralist kerni...

2009. nov. 10. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kaptam oxitocint, bár sajnos valami gond volt az infúzióval és valamiért nem került be az anyag a vérembe. Én is nagyon megszenvedtem a szülőszobában, 21:45-től voltak fájásaim- de a doki mondta is, hogy ezek nem elég erősek- és 4-re meglett a fiam, de úgy, hogy már vákummal ki akarták szedni. Azt hiszem a második babánál már fogok kérni epit, remélem lesz rá lehetőségem.
2009. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elsőt oxitocinnal szültem, másodikat nélküle. Második szülésem sokkal gyorsabb volt, igaz hogy a fájások jóval erősebbek voltak, de volt köztük kis szünet. Oxitocinnal szinte szünet nélkül jöttek a fájások, borzalmas volt.
2009. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,

az első babót oxitocinnal szültem és nekem is azt mondták,hogy jobban fáj,de a gyakorlatban mégis a második szülés fájt intenzívebben,jóval erősebbek voltak a fájások és tovább is tartottak,pedig nem kaptam oxitocint.

2009. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem a barátnőm mesélte el a szülési élményeit, és adott tanácsot nekem.

Az elsőt oxitocinnal szülte, a másodikat nélküle és Ő azt mondta, hogy az első sokkal rosszabb volt, mint a második, jobban és erösebben fájt neki. Engem lebeszélt az oxitocin használatáról!

2009. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!