Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gondoltatok arra szülés...

Gondoltatok arra szülés közben, "istenem, most tuti meghalok"?

Figyelt kérdés
A fájdalomtól gondolom.
2009. nov. 11. 21:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Hát én igen. A legnagyobb gyermekemet sikerült fájdalomcsillapítás nélkül szülni, és a kitolásnál borzasztóan fájt, totál nem úgy nyomtam mint a doki és a szülésznő mondta, mert máshogy jött az inger és csak az érdekelt, hogy túléljem. A tágulás előtte nem viselt meg.

Viszont az érdekes, hogy konkrétan a fájdalomra nem emlékszem, csak arra, hogy nagyon erős volt.

2009. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
arra nem. csak arra, hogy úristen, mikor lesz már vége, mert már nem bírom tovább... :))
2009. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Én a sima szülésemnél nem gondoltam ilyet,pedig hajnali 4-kor éreztem az első fájásokat,és éjfélkor bújt ki.

Viszont a középső gyerekemnél éreztem a császárom után.De nem a fájdalomtól,azt ki lehet bírni,hanem mert olyan rosszul voltam utána.Ne aggódj,és ha lehet úszd meg a császárt.Minden jót.

2009. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, várok még!

Már túl vagyok ám rajta, császárral szültem. Látjátok mennyire már mindenki? Engem meg a császár nem zavart, semmi bajom nem volt utána el sem hitték a szobatársak, hogy császároztak mert emelgettem a táskámat meg vígan sétálgattam a babával a folyosón. :/ Na, nem azt mondom, hogy szaladgálni lett volna kedvem de tényleg nem volt gáz.

Viszont a vajúdáskor én azt érzetem, hog nem bírom tovább és belehalok. 16,5 óráig tartott és mégis császár lett.

2009. nov. 11. 21:47
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Szia császáros vagyok én is. És igen, az oxitocinos vajúdás 8. órájában már én is arra gondoltam, h végem van, meghalok , aztán levettek az oxitocinról (mert semmit nem használt a tágulásnak:-()és 20 perc múlva már kutya bajom nem volt. Fájás persze sehol. Aztán félóra múlva kilakoltatták a kisfickómat. A császárt nem bántam, de a mai napig úgy gondolom, h ha nem sürgették volna akkor normálisan be tudott volna helyezkedni és máshogy alakulnak a dolgok.
2009. nov. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Kilakoltatták a kisfickómat!!

:D:D:D:D

Ezt így még nem hallottam császármetszésre!

Nagyon ott van!

:D:D:D

2009. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Igen,volt ilyen gondoltam a kitolási szakaszban,ami sajna mégsem sikerült,mert végül csaszival lett meg a babám.

Nem helyezkedett be a buksija téraránytalanság miatt.

Pedig én szépen kitágultam.Az volt a legborzasztóbb,hogy a cél elött állitották le az egészet és vittek csaszira.

Jól megszenvedtem érte....gondolom ti is....

2009. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ne is mondd! Én is kitágultam. Már vagy 1 órája várták a tolófájásokat nyomták belém az oxitocint mint süket a csengőt (ekkor voltam biztos benne, hogy meghalok), mindig kérdezték, hogy "érzi már?" de én csak nagyon halványan éreztem és tudtam, hogy az nem az igazi. Így vittek a műtőbe. Kiderült, hogy a kis keze a homlokán volt és emiatt nem tudott "lejönni". Viccesen mondta a szülésznő műtét után, hogy "igazi kis honvéd gyerek, tisztelgett". Merthogy a ÁEK-ben szültem és a dokim honvédos volt. Már 9 hónapos a kislányom.
2009. nov. 11. 22:07
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

21,40 vagyok.A második császárom nekem sem kottyant meg,majdnem úgy ugrottam le az ágyról utána mikor felkelhettem,és később sem volt bajom,de az elsőnél valamit nagyon elcseszhettek.Egy évig orvostól orvosig jártam,és nem tudták mi a fene bajom van.Azt hittem sokszor elpatkolok.

De én azért még a mai napig elszomorodok,hogy nem lehettek meg simán.Én szültem úgy is,és teljesen más.A császárnál kimarad a szülés szép élménye,a legszebb rész amikor előbújik a baba.Csak a szenvedés része jut,már ha nem prog császár.De hát muszáj volt,az életünket mentették mindkét esetben.A harmadik már majdnem előbújt,de elfordult a drágám és azonnal vinni kellett műteni.Ráadásul altattak mindkettővel,a másodiknál először gerincbe kaptam,de nem használt.Annyira féltem az altatástól,hogy mondtam vágjon csak,majd jajgatok ha fáj.Hát leírni nem lehet milyen frankó volt úgy,hogy nem hatott a szer.Azonnal elaltattak egy pillanat alatt.

2009. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én mind a két sima szülésem után ezt gondoltam.

Mivel mind a kettőnél nagy gyerek volt (4,4 ill 4 kilós) és szétszakítottak belül elkezdtem vérezni, egy órát varrtak és már látszott a doki fején, hogy valami nem kerek. (Amikor ott sürög-forog az asok ember, kicsit ilyesztó, mikor azt hiszik már jó, de aztán még mindig vérzik valahol valami)

És a második szülésem előtt, nem a szüléstől féltem, hanem, attól,hogy ne legyen az mint az elsőnél..persze az lett. Pedig 9 év volt a két szülés között.

Ezért is(meg azért is mert 38 vagyok), nem vállakoznék még egy szülésre.

2009. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!