Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pontosan mire gondoltatok...

Pontosan mire gondoltatok szülés közbe, mikor nagyon fájt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 11:12
1 2
 1/19 anonim válasza:
83%
azt, hogy " a büdös p.csába milyen k.rvára fáj.miért nem használtunk óvszert?nem akarom ezt!!valaki segíítsen!!úúúristeen.áááááááááááá" és ezután az én is csöppségem az édes eggyetlen kisbabám kibújt a 'házából'.ezt a fájdalmat egész életében törlesztenie kell majd.:D
2009. nov. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Én arra,hogy mennyire szeretném már látni a karomban tartani a kisbabámat,és legyen már vége ennek a pokoli fájdalomnak.De sajna a 3 szülésemből kettő császárral végződött,hát nem volt elég a szenvedés,de még vágtak is.Főleg a 3-ik,hát császár után bazi fájdalmas volt a vajúdás.Volt amikor azt gondoltam összeszorított fogakkal,hogy én ezt nem bírom ki....
2009. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Én arra gondoltam, hogy minden fájással közelebb kerülök hozzá. Emlékszem, úgy tanították, hogy kitolásnál fájásonként 3-szor nyomni, majd pihi és megvárjuk a következőt.

Aztán a második tolófájás 3.-ja után ilyet szólt a doki, hogy, ha tudna még egyet nyomni még ebben a fájásban, meg is lenne, és nem kellene várni a következőre. Erre én teljesen megtáltosodtam, hogy már ilyen közel vagyunk és a 13 óra után újult erővel még egyet nyomtam és meg is lett a babám :) A párom látta meg először, olyanokat ujjongott közben, hogy azóta is tök jó felidézni :)

2009. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
én arra gondoltam, hogy császármetszést akarok-utólag rájöttem, hogy ez milyen hülye egy gondolat volt-és a párommal kiabáltam, hogy többet ilyet nem akarok, meg hogy miért nem képes ő szülni. persze már tervezzük a kistesót
2009. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Azt, hogy húúú de hideg van itt.... :) No meg persze azon gondolkodtam, hogy vajon, hogyan bőjhat kifele a kis csöppöm? Apa közben végig tolmácsolt, hogy mi történik. Mondjuk nekem egy élmény volt a szülés, gyorsan is ment annak ellenére, hogy eelső baba volt, de azért fájt rendesen, bár be kell vallanom, hogy a kórházba vezető út (60km) sokkal rosszabb volt...Mikor azt mondta a szülésznő, hogy ez a baba ma kibújik, még éjfél előtt (háromnegyed 10-kor meg is történt), a kórházba 9-kor értünk este, akkor csak az volt bennem, hogy ma a kezemben foghatom. Egyébként én utánna a méhlepényt is szemügyre vettem, elmondták, hogy hol volt benne a baba, nagyon érdekes volt. Igaz szerintem nekem azért ilyen pozitív az élmény, mert nem Magyarországon szültem. Egyébként ha tudsz jól levegőzni, az rettentő sokat segít. Így én érzéstelenítés, vágás nélkül szültem! Egy csoda volt!

Jó babázást és kellemes szülést!

2009. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Én vajúdás közben arra vágytam, bárcsak visszafordíthatnám az időt kb. 9 hónappal :DDD

A kitolási szakban pedig már csak arra, hogy mindjárt meglesz! Még egy nyomás és megszületik! Még egy...! :)

2009. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Én erre: valaki segítsen kivenni ezt a bébibogyót, mert menten szétszakadooook. Császárért könyörögtem én is. Hál' Istennek, hogy nem lett meg az akaratom. Aztán mikor kicsusszant... húúú de megkönnyebbültem. Végül szülés után napokig: soha többé nem akarok ilyen fájdalmat átélni. Most, 5,5 hónappal később, már beszélünk a következőről. :)
2009. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
az elsőn jókat röhögtem.Én is mindig mondogattam a páromnak" ne nézz ez is miattad van":-))de egyébként én a babámra gondoltam.arra,hogy mennyire sokat tudok neki segíteni,hogy minden nyomásnál közelebb kerüljön hozzám,nehogy baja legyen ott bent.egy hang nélkül szültem meg.
2009. nov. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Fájások között végig viccelődtünk a párommal, pedig oxitocint is kaptam ám és nem volt fájdalomcsillapítás. A szülésznő meg is jegyezte, hogy ez eszméletlen, hogy milyen jó páros vagyunk. Mikor nagyon fájt arra gondoltam, hogy ezt mi akartuk, ennek értelme van és a kisfiamnak még rosszabb most. Nem is veszítettem el az önuralmam, nem hisztiztem, a dokimmal és a szülésznővel is rendesen kommunikáltam.Ez is tartotta bennem a lelket, na meg a párom elismerő szavai, bíztatása, érintése. Tehát én csodaként éltem meg a legnagyobb szenvedés közben is, mert erre gondoltam és első perctől kezdve így álltam hozzá.
2009. nov. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Semmire. Nekem 3 percesekkel indult a szülés és 2 óra alatt meglett a baba, ennyi idő alatt tágultam ki 0-ról, 200 feletti fájásokkal. Aki nézte a fájáserősségeit vajúdás közben, az tudja, miért nem gondoltam semmire:-))

De így sem volt annyira gáz, akár ma este végigcsinálnám megint....

2009. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!