Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés elött anyakönyvi...

Szülés elött anyakönyvi hivatalban aláírt apasági nyilatkozatot lehet töröltetni?

Figyelt kérdés
Vagy ha kórházban nem adódik le akkor "elfelejtődik?"
2013. okt. 23. 11:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az apasági nyilatkozatot nem lehet visszavonni, ahhoz perelnie kell az apának, hogy ne őt vegyék hivatalosan apának.


Viszont hogyha nem adod le a szüléskor a papírt, akkor nem tudom mi történik. Az anyakönyvi hivatalban (ha ott készült, mert ugye van lehetőség gyámhivatalban, vagy közjegyzőnél is elkészíttetni :D ) az anyakönyvezető is megtart magának egy példányt, tehát nyoma van! Ráadásul nagy valószínűséggel ugyanabban a városban lesz anyakönyvezve a pici, ahol a nyilatkozat is készült (hacsak nem máshol szülsz).

Mindenképpen beszélni kellene az anyakönyvezetővel. Ha csak az a probléma, hogy mégis az anyai vezetéknevet szeretnétek, azt talán még meg lehet ilyenkor változtatni. Ha viszont az apa személyével van valami gond, akkor ahhoz szerintem már perelni kell. De én nem vagyok jártas ebben a dologban.

2013. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Csak úgy lehet visszavonni, hogy a két "szülő" (vagyis az anya és a korábban apának mondott férfi) együtt bemennek és visszavonják. Legalábbis nekünk ezt mondták 2011-ben.
2013. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 23. 17:07
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

Szia

Én szerintem ha nem adod le akkor a te nevedre kerül a pici, nekünk legalább is azt mondta a védőnő hogy mindenképpen vigyük be mert nem az apja nevét kapja.

Hogy ennek lesz e valami következménye azt nem tudom.

2013. okt. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!