Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most akkor hogy lesz a második...

Most akkor hogy lesz a második babánál a szüléskor?

Figyelt kérdés

Első babám most 6 hós.Az ultrahangokon végig kis babának mérték, mondták is hogy minden méret rendben van,de tuti nem lesz óriásbébim. Így is lett, 2860 grammal 50 centivel született természetes úton.

Nagyon nehéz szülés volt, ha egy mondatban szeretném összefoglalni, akkor így írnám: éppen kifért a baba feje a csontos részen (nem a feje nagy,hanem én vagyok ott elég szűk).

A doki végig idegeskedett, mert gyakorlatilag annyira el volt akadva a baba,hoyg nagyon nehezen jött előre. De szerencsésen végződött.


Azt mondta az orvos,hogy ha a kislányom egy icipicit is nagyobb lett volna,akkor biztosan nem fért volna ki.


Ami miatt aggódok, az az,hogy ultrahangon valójában az utolsó mérésnél őt is 3 kiló felettinek mérték,mégis pici lett.

A következő babánál ez hogy lesz? Ha eléri a kritikus súlyt akkor tuti hogy császáros leszek? De az UH tévedhet,mint ahogy most ez tévedett az első babánál. A doki nem biztos hoyg fog erre a mondatára emlékezni, de nekem erősen a fejembe vésődőtt ahogy mondta,majd emlékeztessem rá? (Lehet hogy ez a zárójelentésekből nem derül ki hogy ennyire éppenhogy volt a helyzet)


Kicsit kuszán írtam le...de azért remélem értitek hogy mit is akarok kérdezni.


2009. nov. 12. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz,tuti,hogy nálam is téraránytalanság lesz azthiszem:S

A feje a baj amúgy nem a súlya,de ezt majd a dokinál kérdezd meg,ő pontosabb infót fog adni.Am lehet nem lesz nagy a bukója annyira,mert tényleg az a necces,ha jól tudom:)


Ada és Abigél:)

2009. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom,hogy igazából a fejméret számít,de hát azt sem lehet az UH alapján miliméterre pontosan megmondani.Az Uh-n 1 miliméterre arrébb teszik a jelölőpontot, és a valóságban az már lehet hogy egy centit jelent.

Már előre ezen stresszelek,hogy elakad majd a baba.Egyáltalán van olyan hogy beszorul a feje? Akkor megcsászároznak és gyakorlatilag visszahúzzák a csontok közül?

(Tudom,korai még ezen rágódni,de nagyon foglalkoztat már a második baba kérdése, és ezzel együtt ez is.)

2009. nov. 12. 22:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj.Ha baba nagyobb is lesz,legfeljebb megcsászároznak.De ha tutira akarsz menni,kérj császáros szülést,nem kell félni tőle.Én hat nappal túlhordtam a fiamat,és nem vették észre hogy nincs magzatvízem.Valószínűleg vizelettel távozott,és a véletlennek köszönhető,hogy nem lett nagyobb baj.Na,mindegy.Bementem vizsgálatra,akkor már a kórházba,mivel túlhordott terhességről beszélünk,kötelező volt a mindennapi vizsgálat.Mire nagynehezen észrevették,hogy nincs magzatvíz,azonnal küldtek fel a szülőszobára,császározni.Nincs mitől félni,ha az orvos érti a dolgát,félórán belül kint vagy a műtőből.Ha bármilyen kérdésed lenne a császározással kapcsolatban,fordulj hozzám bátran,és ha nekem címzed,a megszólítás legyen Mazsi.
2009. nov. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:)


Nézd nem szültem még,de amikor barátnőm kislánya született,ő szépen elindult lefelé és már majdnem kint volt (jó nem egészen mert nem álltam a lábai között,de tuti,hogy a medencén már áthaladt) és a köldökzsinórt akkor vették észre,hogy rátekeredett így visszanyomták.nemtudom hogy nem is értettem,mert 18 voltam akkor,de nem vízszintes hanem hosszanti vágása volt elég nagy,szóval biztos,hogy már jól kiment:S


Szerintem nem kell félned,a doki úgy is elmondja mi a legjobb nektek:)

2009. nov. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!