Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van jelentősége a szülésnél...

Van jelentősége a szülésnél annak, hogy milyen magas vagyok?

Figyelt kérdés
Hallottam olyasmit, hogy aki túl alacsony, az nem szülhet természetes úton. Én 155 cm vagyok, de az orvosom 158-nak írt be. Van ennek valami jelentősége?
2009. nov. 14. 18:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát igen érdekes kérdés!Én is 156 cm vagyok és egy szóval sem mondták,hogy nem szülhetnék természetes úton!Párom 175 cm! Dec végén szülök és mondták,hogy a baba a korához képest nagy!
2009. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én 181 cm vagyok, viszonylag széles csípővel, és valóban könnyen szültem meg a kisfiamat, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül. (Az első komolyabb fájás és a pici megszületése között másfél óra telt el. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy indított szülés volt, és akkor már fél napja infúzión voltam... Viszont addig alig fájt.)


A sógornőm hozzám hasonló alkat, és szintén másfél-két óra alatt született meg mindkét gyereke, és neki nem is indították.


De a legfontosabb szerintem az, hogy fejben akard, hogy a pici babád végre ott legyen a karjaidban. Nekem az nagyon sokat segített, amikor a mellettem lévő szobában a velem együtt szülő csajszinak felsírt a kislánya! :)(Ekkor váltam lélekben képessé arra, hogy a "pöttömöt" elengedjem a nagyvilágba.) És még valami: nálam akkor gyorsultak fel az események, amikor beraktak egy kád meleg vízbe. :)

2009. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem! 158 cm és 45 kg-val kezetm 53cm és 4110 grammos babát hoztama világra.Bár nem könnyen.
2009. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!