Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kézzel tágítás! ÉLmények?

Kézzel tágítás! ÉLmények?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam erről

Hogy kérdezés nélkül,bunkó módon csinálta a doki csak hogy haladjon a baba kifelé..stb

Hogy ez-az megrepedt emiatt..

Remélem nekem nemlesz rá szükség..de ha nem is kérdez a doki,csak elkezdni mit tehetek ?

Nincs fogadott dokim.szülésznőm van

Rákiabálhatok? Főleg ha felesleges ? Mert halad a szülés ?


2013. nov. 7. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálták, borzasztóan fájt... de őszintén én nem tudtam megítélni hogy szükséges-e vagy sem. Megpróbáltam megbízni az orvosomban, rábíztam magam, nem lett volna jó szülés közben azon agyalni hogy jól végzi-e a munkáját!
2013. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor tágítanak kézzel, ha magától az illető nem tágul. Ha tágul, akkor nem tágítanak.

Engem tágítottak, mert nem akartam tágulni. Nem volt kellemes érzés, nagyon nem.

Viszont nálam még az sem hozott igazán eredményt, 2 ujjnyi voltam, aztán ráültem a gumilabdára, arra volt lehetőségem és akkor tágultam még 2 ujjnyit. Meg az orvosok is piszkáltak még utána.

De aztán valahogy kiderült, hogy a kisfiam túl nagy ahhoz, hogy kiférjen...Igazából ha vették volna a fáradtságot és csinálnak egy ultrahangot, vagy legalább is az utolsó uh papírt megnézik, akkor szerintem elég egyértelmű lett volna. Na, mindegy, a lényeg, hogy már a tolófájások jöttek, mikor közölték, hogy császármetszés lesz.

2013. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Üdv! Én pont úgy jártam, mint az utolsó hozzászóló. 3 nap vajúdás alatt, fél ujjnyit tágultam, így a doki nyúkált, ha kell, ha nem. Rettenetesen fájt. Bár végig tudták, hogy túl nagy (4725 g), vártak. Császár lett.

A szobatársam anyuka ugyanúgy járt, de neki persze nem várták meg a tolófajasokat, egy boríték meggyorsította a mentetet..


Szerintem szólj, ha valami nagyon rossz, ők érted vannak.

Könnyű szülést kívánok!

2013. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem, de ettől bizony én is tartok.


Az biztos, ha már időben ott leszek, a vizsgálat előtt szólok az orvosnak, hogy semmiképpen ne alkalmazzon nálam ilyet, illetve beleegyezésem nélkül a szülés közben sem kérek rutin oxitocint és gátmetszést.

2013. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a végén már egy sima vizsgálat is fájhat, mert már minden vérbő és érzékeny ott lent

nálam a másodiknál volt kézzel tágítás, de csak a vizsgálat végén közölte a doki, hogy azért volt kellemetlen, mert megpróbált tágítani, hogy beinduljon a folyamat (komplikáció miatt bent feküdtem már egy ideje, ki akarták csalogatni a babát)

szóval nem nagyon szólnak előre, olyan, mint egy fájdalmas vizsgálat, mintha valaki durván vizsgálna meg

de szerintem nem kéne ezen előre rágódni, egyáltalán nem biztos, hogy Nálad is szükség lesz rá

2013. nov. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát engem nem kérdeztek... Lassan tágultam, így kézzel tágítottak. Iszonyatosan fájt! Nem tudom, mi lett volna, ha nem csinálják, így is 14 óra volt a szülésem. Egyébként nem repedtem. Gátmetszés volt, de a tágítás miatt nem történt semmi sérülés.

Én nem szóltam rá. Tudta, hogy fáj, meg nem tetszik a dolog, de megbíztam benne, hogy csak segíteni akar.

Szerintem ne kiabálj rá! Szépen kulturáltan beszéld meg vele, amikor találkoztok, hogy ez a félelmed és nem szeretnéd, csak ha indokolt. De ne kiabálj vele!

Ha jól halad a szülés és rendesen tágulsz, akkor szerintem nem fog kézzel tágítani.

2013. nov. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Előre nyomatékosan kikötöttem az orvosnak, hogy mit engedek meg és mit nem. Szemtől-szemben. Nemsokára szülés, de ha megpróbálja, felrúgom. Nálam eléggé fekete-fehér a dolog. Az én szülésem, az én testem, az történik, amit én akarok. A kézzel tágításnak nincs sürgősségi oka.
2013. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, ezért (is) jó a fogadott orvos. Mi mindent átbeszéltünk előtte a dokimmal, hogy mikor mi fog történni, neki mi a gyakorlata stb.

Igen, egyébként rászólhatsz, de szerintem a szülésznővel is egyeztess, nyilván ő is tudja menet közben "terelgetni" a dokit!

2013. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!