Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől húzódhat el sokáig, a...

Mitől húzódhat el sokáig, a vajúdás, vagy maga a szülés?

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Ha nagy a gyerek:)
2013. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Sok oka lehet.

1.Genetika

2.Baba mérete

3.Szülés előtti aktivitás a kismamánál.Pl egész nap tesped,mert jajj terhes vagyok..bla..bla..Vagy ha életében nem sportolt..(persze van akiből ettől függetlenül kiesik a gyerek.."1. pont genetika..")

4.Begörcsöl szülés közben..fájásnál összeszorítja mindenét..Ez lassít mindent..főleg a tágulást.


Legfontosabb a hozzáállás.Mert lehet hogy ez tényleg egy természetes dolog, de ha a szülő nő úgy áll hozzá hogy ezt nem tudom megcsinálni, akkor bizony az sok mindent gátol.Mint sok minden, ez is bizonyos szinten fejben dől el.

2013. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Ja és fontos tényező az orvos!!!
2013. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nekem azért húzódott el, mert nagyon nehezen tágultam.
2013. nov. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 petera6 ***** válasza:
73%
nehezen tágultam (10 órás vajúdás), nagyon elfáradtam a végére. EDA-t nem adtak (abban az időpontban pont rossz anesztes csapat volt), 1,5 órás kitolási szakasz. Sokszor rosszul nyomtam, de úgy sem jött ki, amikor jól + egy doki nyomta tiszta erejéből a hasamat. A vége császár, mert egyszerűen nem jött ki (akkor már szerencsére váltották az aneszteseket). Amit mindig hallottam, hogy még mindig van egy kis pereme a méhszájnak.
2013. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
nekem rövid volt a köldökzsinór nem volt 20cm persze nem volt fogadott orvosom aki ezt rendesen megnézze uh-kon így 13h-t tartott mert mindig vissza-vissza húzta a köldökzsinór a kislányom,utólag megdicsértek mint 1-dedóst és mondták nem is szülhettem volna ilyen rövid köldök zsinórral hanem azonnali császár kell ilyenkor,hát köszi azt már meg sem hallgattam mik voltak a veszélyek ami miatt nem lehetett volna simán szülni.
2013. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
19 órát vajúdtam. Nem kértem fájdalomcsillapítást. Totál zárt méhszájjal indultunk, nagyon nehezen tágultam. Vagyis az utolsó 6 órában indult be inkább a tágulás.
2013. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Első gyerekkel, reggel 9 kor burokrepeszté, ossz. 4 óra vajúdás után délután 2 kor megszületett a lányom, 3750 grammal :)hihetetlen gyorsa tágulás volt, fél 2 kor felfeküdtem a szülőágyra, 2kor a kezemben tartottam a babát.
2013. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia, az első lépés a tágulás. Azt a méh izommunkája és a hormonok szabályozzák. Ha 10 cmre kitágult a méhszáj, indulhat a baba. Ha nem indul, akkor köldökzsinór probléma (rövid, rátekeredett) lehet, vagy nem tud beilleszkedni az anya medencéjébe (téraránytalanság). És kell egy jó doki, hogy felismerje ha probléma van. Az én dokim azt mondta, hogy maximum 12 óra alatt meg kell születnie egy gyereknek, ha minden rendben megy.

A lányomnak 5 óra kellett, meg némi oxitocin a méhizomnak.

2013. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Nálam azért volt nagyon hosszú a vajúdás, mert nehezen tágultam, 5 óra után is csak 2 ujjnyira voltam nyitva. 12 órát vajúdtam.
2013. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!