Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A váci Jávorszky Ödön kórházró...

A váci Jávorszky Ödön kórházról pár kérdés! Akik szültek ott?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésem lenne,de megpróbálom összesűríteni!Pl.:

Én december végén-január elején szülök és érdeklődnék,hogy milyen a kórház és hogy nem gáz,ha anyagiak miatt én nem akarok orvost/szülésznőt fogadni?

Kell-e a babának dolgokat bevinnem(popsikrém...stb) vagy adnak?

Saját hálóruhában lehetek vagy azt adnak-e?

ÉS apás-szülést tervezünk,de hallottam,hogy ha nem voltunk szülésfelkészítőn vagy ilyesmin akkor ő nem jöhet be!Mennyire igaz?

Előre is köszi a válaszokat,de inkább csak olyan írjon aki Vácon szült és nem olyan rég!


2009. nov. 17. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én áprilisban szültem Vácon. Indított szülés volt. Volt fogadott orvosom és szülésznőm is.

Az orvosok általában rendesek, a szülésznők pedig kifejezetten JÓK, nem hallottam és tapasztaltam rosszat egyikről sem. A szülészet jól feleszerelt. Bent lehet veled a párod vajúdás alatt, szülésnél nem tudom igazából, mert én nem szerettem volna, ha ott van a párom:)

Vajúdás alatt ülhetsz labdán, bordásfalazhatsz, ha kéred.

A szülésnél, "szép" kórházi hálóinget kapsz. Az osztályon pedig már a sajátodban vagy.

A baba veled van, csak aznap éjszaka nem, amikor szültél, hagynak pihenni:) Aztán bármikor veled lehet, (van) a baba.Fürdésre vitték el tőlem is. Tápszert már nem adnak nekik, így igyál, egyél sokat, hogy minnél hamarabb beinduljon a tetermelés:) Én a babámnak nem vittem semmit, mert a kórházi csomagban van minden.Illetve egy kis takaró volt nálunk, mert apa vette neki:)

A csecsemős nővérek eléggé furcsák, ha nem kérdezel, nem mondanak semmit, bár a fiatalok azért segítőkészek, tőlük kérdezz:)én midig Őket "zavartam", mindig segítettek!!!

A zuhanyzó, nah, hát...az hagy némi kívánnivalót. A császárosokéba menj, a folyosó végén van, ott nagyobb a hely és jobban jön a víz is, a wc-re mindig vigyél wc-papírt:)

Kaja, na szóval attól sem fogsz elhízni!!!Nekem nagyon nem jött be, kevés is és nem is ízletes, de azért megettem. Persze a család mindig hozta az utánpótlást:):)

Összességében, nem rossz a kórház, azt a pár napot kilehet bírni:)

Ennyi jutott eszembe.

Boldog babavárást:) Könnyű, szép szülést nektek:)

2009. nov. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bő válaszodat! :)
2009. nov. 19. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia most szültem 20.-án a Váciba.Nem volt fogadott orvosom és szülésznőm se.

Mindenki nagyon rendes volt így is.Nem kell vinni semmit a kicsinek,magadnak vigyél vizet,szőlőcukrot a szülőszobára is .Tilalom van senki nem mehet be a szülésetre és látogatni sem!!!Biztonsági őrnek kell adni ha visznek neked valamit ő viszi be !Az összes csecsemős nagyon rendes!A szüléshez adnak hálóinget a csecsemőosztályon a tiédet használod már!Ennyi dióhéjban a tilalom nem olyan jó de kibírható könnyű szülést kívánok!!

2009. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is nem rég szültem Vácon, de az előttem válaszolók mindent leírtak. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy az apuka bent lehet a szülő szobán, ha nem vettetek részt a a tanfolyamon. Bár szerintem meg lehet beszélni az orvossal. Mindenki nagyon rendes és kedves. ne izgulj. Gyönyörű a felújított szülő szoba. A csecsemős rész még régi, de minden szükséges dolog meg van benne. Úgy is a babára fogsz koncentrálni, nem a bútorokra. Én vittem a babánknak egy pici sapkát és saját textil pelust. De ezt sem kellett volna. Jó egészséget és könnyű szülést kívánok!
2009. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!