Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Teljesen begolyóztam, közel a...

Teljesen begolyóztam, közel a szülés?

Figyelt kérdés
A világ legnyugodtabb emberei közé tartozom alapjáraton. De pár napja teljesen ronccsá tudom magam idegelni mindenen, feszült vagyok és ideges. 39+2 hetes vagyok. A legnagyobb idegbaj-forrásom az, hogy az újszülött picimet már most féltem mindenkitől, a páromat leszámítva. Hogy vajon a babalátogató hadsereg kezében biztonságban lesz-e, nem fog-e szenvedni a sok idegen szagtól, hangtól és érintéstől... Úgy érzem, csak nálam lehet biztonságban... Ez már a szülés jele lehet? Ezt leszámítva jól vagyok, se jóslók, se nyákdugó, se keményedések, se vizesedés, vagy puffadás, semmi. Vagy a magnézium abbahagyása okozza ezt a stresszt?
2009. nov. 17. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom, hogy mennyire van közel a szülésed...:-( Igazából csak azért írok, hogy tudd, nekem 4 hónapos a lányom és ugyanilyen érzéseim vannak a családdal, látogatókkal kapcsolatban. Egyszerűen csak a páromra merem rábízni, és még olyankor sem vagyok teljesen nyugodt. Szóval nem tudom ez mennyire normális és mennyire fog a későbbiekben megváltozni. CSAK azért irtam, hogy ha a kédőbbiek folyamán is ilyen érzések kavarognak benned a babáddal kapocsolatban, tudd nem vagy egyedül....:-)
2009. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Pontosan én is ilyeneken idegesítem magam és nagyon nehéz nyugodtnak maradnom. Nem is megy ám! Az eszembe sem jutott, hogy a magnézium elhagyása miatt lehetek ilyen raplis. Ma különösen mindenen felhúzom magam, ma még a párom is idegesít... Kitartást! 38+5 h.km.
2009. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a 35. héten voltam, amikor összevesztem a legjobb barátunkkal, mert megkértem őket, hogy ha szülök, ne jöjjenek látogatóba, hanem majd amikor már itthon leszünk, mert nem akarom a picit télen a hideg folyosóra kivinni mutogatni. aztán a párommal is összevesztem, mert megkértem, hogy vegyen szájkendőt a gyógyszertárban, hogy legyen itthon, mire hazajövünk... aztán szóltam a szülőknek is, hogy ha véletlen betegeskednének, akkor inkább ne jöjjenek unoka nézőbe... Igaz, hogy még van vissza 2 hét a kiírt időpontig, de már mindenkit magamra haragítottam az aggodalmammal... szóval ezzel nem vagy egyedül, de én sza****ok mindenkire, inkább nézzenek hülyének, minthogy egy életen keresztül bánjam, hogy a kisbabám értelmetlenül lett beteg.
2009. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon megértelek. Én az első hónapban senkinek nem engedtem megfogni a babámat, csak a férjemnek. Volt olyan, hogy kivettem anyukám kezéből 2 perc után, hogy most már elég, az én gyerekem. Úgy kellett megerőszakolnom magamat, ha jött anyósom is, de neki meg a férjem nem engedte. Szerencsére ő is "irigy" volt. Így én anyámnak nem engedtem, a férjem meg az ő anyjának :)

Hogyha jönnek babalátogatók, nyugodtan húzz egy határt. Ha neked nem esik jól, hogy fogdossák a gyerekedet, akkor ne engedd. De lehet, hogy pont jól fog esni, hogy egy kicsit nélküle lehetsz. Még nem tudhatod, a szüléssel együtt furcsa dolgok is jönnek :)

Viszont ajánlom, hogy ha jön valaki, egyből küldd el kezet mosni, illetve a ruhájára tegyetek egy friss pelust, ne az utcai kezével, ruhájával taperolja a bébidet, mert még attól is szívrohamot fogsz kapni.

Ha meg ezen megsértődnek, tojni rá, majd megbékélnek. Most csak TE vagy fontos és a babád, minden úgy legyen, ahogy te akarod. (és a férjed)

Üdv, könnyű szülést kívánok.

2009. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Még nekünk is van szűk két hetünk, de én is így érzek kb. Idegeskedni azért nem idegeskedek emiatt, de sokszor gondolok bele, hogy mi lesz, ha akaratlanul is nagyon fogom félteni a babót.

Persze párommal olyanokat tervezünk már, hogy mikor (hány hónapos korában) hagyhatjuk itthon egy estére a nagyival (persze nem rendszeresen), a másik nagyi már azt tervezi,hogy nyáron több hétre leadjuk majd neki az unokát (ezt is hány éves, hónapos kortól lehet?), meg persze majd mi is megyünk kirándulni a picivel, meg a barátokhoz, akiknél szintén hasonló korú babák vannak / lesznek. Szóval nem szeretnénk őt burokban nevelni, szokja csak az utazgatásokat, de sokszor eszembe jut, hogy mi lesz akkor, ha ott tartunk, és azt fogom mondani, hogy áááá, dehogy hagyom itt, ááááá dehogy megyünk, hát neki aludni kell este 10-kor a saját ágyában, hogy ááááá, nem hagyom itt 3 óra hosszát, sietek inkább haza stb.

A látogatóktól is tartok kicsit, mert nem mindenkinek evidens a kézmosás, főleg aki azt vallja, hogy "ennyi baci nem árt" (pl. apu, akit a nővére pálinkával itatott meg pár hónapos korában, és persze semmi baja nem lett) stb.

Dehát majdcsak tudjuk majd kezelni, legfeljebb anyatigrisként védjük majd. Majd a másodikat már úgysem fogjuk ennyire :o))


Ne aggódj ilyeneken, ezen mindenki átesik így vagy úgy, és mindig megoldódik!

2009. nov. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem csak én lettem ilyen aggodalmas!!! :-) Szerencsére a párom is egyetért velem abban, hogy a vírusok miatt (H1N1 és barátai), senki sem jöhet se a kórházba, se a lakásunkba látógatóba! Főleg, hogy van fogorvos ismerősünk aki szájmaszk nélkül kezeli a pácienseit, ennyi erővel tálcán is hozhatja hozzánk a vírusokat, felelőtlen és felháborító! Aki ezen megsértődik hát tegye, de így sokkal nyugodtabb vagyok én is, hogy a párom mellettem áll ilyesmiben! Mindenkinek könnyű szülést és egészséget kívánok!
2009. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!