Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy végződött a szülés ha...

Hogy végződött a szülés ha nagyon sokáig tartott a vajúdás?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy hogy indult a szülés, sima vagy császár lett, és ha császár akkor miért?
2013. nov. 18. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Az első lányommal nem vajúdtam vele sürgősségi császár volt.


A másodikkal 3 napig vajúdtam és természetesen született meg! :D

2013. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam ápr. 11-én hajnal 2kor kezdődtek a görcsök, de ritkák voltak, és nem olyan erősek, reggel bementünk a kórházba, ahonnan hazaküldtek, de félúton már 5-6 perces fájásaim voltak. Pár dolgot összeraktam, és indultunk vissza, ahol beraktak egy szobába, és !!! este 11kor vittek ctg-re, ahol majd szétesett a gép olyan intenzív görcseim voltak, viszont nem tágultam, és ez ment egész éjszaka. Vizsgálgattak, de nem kaptam semmit. Reggel jött a váltás, aki megvizsgált (fogadott dokim nem volt), és megrepesztette a burkot, a víz zöld volt, tehát sürgősségi műtét lett, a burokrepesztés után olyan erős görcseim voltak, hogy széttéptem az ágyon a lepedőt. fél 8 előtt vittek a műtőbe, altattak, a fiam nyakán volt a zsinór, majdnem megfulladt, mindez ezért, mert nem csináltak éjjel UH-t, a doki aludt.Szerencsére mindketten jól vagyunk, de a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom.
2013. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3nap alatt hány órát értesz? 72Órát vajúdtál?
2013. nov. 18. 16:34
 4/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok! nov 4-én éjjel kezdődtek a fájások 20 percenként, és erősek voltak, nov 7-én hajnalban született meg a kislányom!
2013. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19 òràt vajùdtam, sima szülés volt.
2013. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hetfo ota voltak fajasaim, de nem allt rendszerbe, mindig szetesett. Mondhatjuk, h joslo, de max csak 1-2 ora szunet volt es ujra kezdodott. Azert 5 napig ez sem kellemes. Pentek este 9-tol 3-5 perces volt, ejfelkor bementunk a korhazba, a fajasok tovabbra is kb 3 percesek voltak, de semmit nem tagultam. Szombat reggel 9:30-kor burokrepi + egy kabito injekcio nekem (ez rossz otlet volt a dokimtol, fajdalmat ugyanugy ereztem, de le voltam szedalva). Delre kitagultam, indult a kitolas, ami szinten hosszu, egy ora volt. A vegen mar tizen voltak bent, leesett a baba szivhangja, mikozben beszorult a szulocsatornaba. Ket doki passzirozta a hasam, egy fogta a vakumot, egy vagott, de meg igy is repedtem. Baba nem lelegzett, ballonnal inditottak be neki, en pedig rengeteg vert vesztettem. Vegul szerencsere egeszseges a kisfiam. Legkozelebb csaszarral szulok.
2013. nov. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18 óra kitolással együtt. Az első 4 óra rendszertelen 6-8 percesek, majd 12,5 órán át kezdetben órákon át 5 majd sűrűsődve 2-3 perces fájásokkal, majd egy 1,5 óra kitolás a végére. Sikerült a gátvédelemes hüvelyi szülés és a fájdalomcsillapító elkerülése is, kevés oxit kaptam kitoláskor, mert legyengültem. Viszont még élénken él bennem a fájdalom, egyenlőre eléggé félek egy következő szüléstől :-( 1 éves a fiam.
2013. nov. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnél 25 órát vajúdtam, simán született, csak semmire nem emlékszem a sok fájdalomcsillapító miatt, meg a végén már nagyon gyenge voltam. A másodiknál reggel kezdődtek a fájások, de délelőtt még levittem a nagyot levegőzni, hazamentünk, összepakoltam a kórházas cuccot, szóltam a férjemnek, hogy lassan indulhatunk a kórházba. (ő le-fel rohangált, mint a mérgezett egér) Mikor beértünk a kórházba, átöltöztem, elmentem wc-re, ott elfolyt a magzatvíz, 10 perc múlva a kezemben volt a lányom. Az első szülés után rettegtem, mi lesz legközelebb, de fájdalomcsillapító nélkül, mindenre tisztán emlékezve felemelő volt a második történet. REmélem a harmadik is hasonló lesz.
2013. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Az orvosom nyugodtságán is múlt, hogy nem császározott meg, pedig éjszaka volt. Nyugisan kivárta, amíg a baba természetes úton világra jön, nem akart hazarohanni aludni. Szerintem sokszor az orvosok türelmetlenségének a vége a császár (tisztelet a kivételnek, és a tényleg súlyos eseteknek). Előző voltam.
2013. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

26 órán át tartott, rendszertelen fájásokkal indult, az utolsó 5 óra két percesekkel, és két óra volt a kitolás.

Természetes szülést szerettem volna gátvédelemmel, de amikor lassulni kezdett a baba szívhangja, akkor rásegítettek. Kaptam oxitocint és sürgősségi gátmetszés volt, plusz a doki nyomott egyet a hasamra, így két fájás alatt kint volt a baba. Kicsi ballonos oxigén befúvást kapott meg melegedni betették inkubátorba, de gyorsan összekapta magát az azóta 6 éves lányom. Mindenki egészséges. Császárt már nem lehet ha benne van a szülőcsatornában a baba.

2013. dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!