Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj a szülés? Mihez...

Mennyire fáj a szülés? Mihez tudnád hasonlítani? Hány órát vajúdtál? Melyik volt a legfájdalmasabb időszak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 21. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
6 órát vajúdtam, indították, eléggé fájt, erősen, de mégsem hasogatóan, inkább olyan volt, mintha mélyről próbálnék kicsavarni a méhem. 6 óra után császároztak, a végéről nem tudok nyilatkozni. A császár nem volt gáz.
2013. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
30 órát vajódtam, olyan volt, mintha széttépnének belülről, viszont a fájások között semmi nem fájt, néha (7perceseknél) el is aludtam, mert nagyon fáradt voltam, Én végül császárral szültem, burokrepesztés utáni fájások szörnyűek voltak, de megérte, és a gyógyulás után azt mondtam, h akármikor megtenném újra...
2013. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
29 órát vajúdtam.Nem akartam tágulni. Szomabt reggel indultak meg a fájások és vasárnap délben született meg. Olyan fájdalom amire nem tud senki felkészíteni, de az a furcsa, hogy azután elfelejted. A legfájdalmasabb a tágulás és a kinyomás is, mert akkor meg olyan égő tépő érzés van. A varrás sem kellemes...Viszont másnap mikor reggel 6kor hozták azt a kis bebugyolált alvó csomagocskát szopizni, az volt életem legszebb pillanata.
2013. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3 órát voltam szülőszobán, ebből kb. 2-2,5 óra telt konkrétan vajúdással. 40 perc volt rémes. Olyan, mintha a belső szerveimet tépte volna valami. Egy nagyon erős gyomorgörcshöz tudnám hasonlítani, ami az egész hasra kiterjed, mellkastól csípőig. Szerencsére én máshol nem éreztem fájdalmat, és nagyon gyorsan történt minden. Az első toló is borzalom volt, főleg, hogy próbáltam visszatartani, hogy legalább odaérjen a szülésznő meg az orvos.
2013. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

6 órát vajúdtam.Ebből 10 perc volt a kitolás.

Semmi sem fájt.Nem éreztem nagyobb fájdalmat.

2013. nov. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3 órát vajúdtam, ebből kb egy óra volt húzós! Nagyon nagy fájdalomra készültem, és mindig csak vártam, vártam, hogy ennél még erősebb lesz, és a végére már ott voltunk, hogy nyomhatok... :) Az volt a legfájdalmasabb, amikor még nem nyomhattam, és a fájások között olyan volt mintha szét akarnék szakadni..
2013. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6 órát vajúdtam, nekem a kitolás előtti egy óra volt húzós, mintha kést forgatnának bennem.

Szülés után elfelejted a szenvedést, ne aggódj. :)

2013. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem nagyon könnyű volt a szülés, és a fájások is. 6 órakor mentem be a szülőszobára, a fájások nem voltak nagyon erősek, olyan mensi szerű görcsök voltak. Erősödni sem akartak.7 kor burkot repesztettek, 8 óra 15 kor a doki azt mondta, na akkor egy kis oxytocin....8 óra 25 kor már sírt a kislányom!
2013. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19 órát vajúdtam. A fájásokat nem tudom mihez hasonlitani. A lényeg az h baromira fájt. Folyamatos 5-7 percesek voltak 18 órán keresztül. A fájások között volt, h elaludtam. A vajúdás első 6 órája tűrhető volt ahhoz képest, ami ez utàn jött. Az utolsó 1 óràban oxit kaptam, h besűrűsödjenek ès erősödjenek a fàjàsok. Na ez az 1 óra maga volt a pokol. Azt hittem jobban már nem tud fàjni, és mégis... Akkor azt mondtam soha többet, de most már bármikor végigcsinálnàm újra.
2013. nov. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3 órát vajúdtam, úgy indították. Talán ebből egy óra volt ami húzós volt. Folyamatosan erősödtek a fájások és folyamatosan 2,5 3 percesek voltak. Nagyon nem tudtam pihenni a fájások között. A kitolás nekem nem fájt, csak arra koncentráltam, hogy megszülessen. A fájásokat szülés után elfelejti az ember.
2013. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!