Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, akinek szülésnél...

Van olyan, akinek szülésnél az orvos megfordította a faros babát?

Figyelt kérdés
Sok ilyet hallottam, de mikor én felvetettem az orvosomnak kiakadt, hogy ki csinál ilyet, mert a méh összeszakadhat. Van személyes tapasztalat?
2009. nov. 19. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát...az én nagymamámnak megfordították így a babát. Azt mondta üvöltött a fájdalomtól anno. Mostanában nem tudom hogy létezik-e még ilyen.
2009. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfordítják, de nem a szülésnél, hanem ált. a 39. héten, ha az UH alapján nincs kizáró ok (pl. nem véletlenül nem fordult be magától: rövid köldökzsinór, rossz helyen a méhlepény stb.). Ezt műtéti készenlétben végzik, azért, mert sok kockázattal járhat, pl. a méhlepény leválásával. Régen a bábák rutinszerűen csinálták a szülésnél, ma már ez a protokol. Nekem már tudják, hogy nem fogják megpróbálni, éppen a méhlepény miatt. Marad a tolatás. Ismerősömnek viszont sikerrel megfordították, igaz, más okból végül mégis császár lett a vége. Akit fordítanak, kb. 50%-os eséllyel van csak siker.
2009. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem anno szülés alatt megfordítottak anyukám hasában, és semmi probléma nem volt, simán megszülettem. :) Tény, hogy szerinte sem volt kellemes (én amikor a fiamat szültem, már egy sima vizsgálattól is kapartam a falat), de még mindig jobbnak tartotta, mint egy császárt.


Igaz, én 3 kiló alatti baba voltam, állítólag az sem mindegy.

2009. nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem nézték hogy fordítható-e a babám. Vagy csak nem mondták? Na mindegy, a lényeg az, hogy szó sem volt róla.

A dokim azt mondta, hogy az esetek 80%-ában oka van annak, hogy a babák farosak. És ha akarták volna, akkor sem engedtem volna megfordítani.

2009. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tehát tényleg van ilyen.

Az én orvosom kiakadt mikor felvetettem neki, hogy esetleg megfordíthatná. Megkérdezte, hogy hol hallottam ilyet, mert nagyon veszélyes, a méhem is szétszakadhat és ő isten ments hogy ilyet csináljon. Vajon nincs rutinja ebben, vagy tnyleg csak óvatos, nem tudom. De azt hiszem megpróbáltam volna inkább, mint faros babát szülni.

Köszi mégegyszer

2009. nov. 20. 08:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Én inkább az orvosodra hallgatnék, valóban oka lehet, ha faros a baba, és biztos nem veszélytelen a megfordítás. Ha a méh megsérül, valszeg nem lehet több baba...


Hüvelyi úton szültél vagy császárral?

2009. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Egy mentőtiszt kismama vagyok. Hidd el, ez egyáltalán nem veszélytelen és az orvosodnak tökéletesen igaza van. Biztosan nem 2 kilós kis babucid van, hanem nagyobb, és nem akarja megkockáztatni a méhed sérülését. Egy méh sérülése nem "csak" azért veszélyes, mert valószínüleg el kell távolítani, hanem mert a hasüregbe vérzel, és az már potenciálisan életveszélyes állapot. Az egyik hozzászóló nagymamájának, anyukájának szerencséje volt! NAgyon nagy szerencséje! Szerintem a faros baba nem akkora baj, erősebben kell nyomni, de kevésbé veszélyes, mint forgatni a picit. NAgyon sok boldogságot a picihez! Problémamentes szülést és sok boldogságot kívánok nektek! :)
2009. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!