Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE II-n szült anyukák!...

SOTE II-n szült anyukák! Tényleg nem kérik már a házassági anyakönyvi kivonat hiteles másolatát? Valóban elég, ha csak az eredetit viszem be?

Figyelt kérdés
Mit kértek azoktól, akik mostanában szültek?
2009. nov. 19. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én márciusban szültem ott. De nem lehet 300 napnál régebbi az eredeti sem. Az enyém nem volt régebbi. És nézték a dátumot.
2009. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Aug. 16., elég az eredeti és az is 2000. évi volt.
2009. nov. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Okt. 1-jén szültem ott. Én kikértem előtte az újat, azaz 30 napnál nem régebbit. Nos, mikor mentem ezzel és az én igazolványaimmal ezt intézni (ahol a betegfelvétel van) a hölgy éppen hogy csak rápillantott, nem foglalkozott azzal hogy mikori, vagy hogy másolat-e vagy sem.

Nekem ez a tapasztalatom. De a legegyszerűbb, ha mész be legközelebb uh-ra vagy vizsgálatra vagy ctg-re, akkor lent a betegfelvételnél megkérdezed.

Jó babavárást, szép szülést!

2009. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Lehet hogy gyenge elméjű vagyok de miért baj ha 300 napnál régebbi a házassági anyakönyvi kivonat és akik 10 éves házasok?

És minek kell nekik egyáltalán ez?

Köszönöm a választ!

2009. nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nov-ben szültem és sima fénymásolatot vittem, nem érdekelt senkit, mikori.
2009. nov. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Azért kérik, mert lehet, hogy 10 éve házasok voltak, de közben elváltak.Szóval, azt kell bizonyítani, hogy jelenleg érvényes a házasság és így a gyermek a férj nevére kerülhet. Egyébként ha a házasságkötés ott történt, ahol a születés is (mármint ugyanazon a településen), akkor nincs is rá szükség, mert az anyakönyvi hivatalban megnézik. De ha közben mondjuk elköltöztél és máshol szülsz, mint ahol házasodtatok akkor kell hiteles másolat.De persze lehet gogy kórháza is válogatja, de nekem így mondták az anyakönyvi hivatalban. A másolat egyébként ingyenes és levélben is kérhető nem kell személyesen.A hivatal pedig kipostázza.
2009. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2009.június 1-től törvényileg szabályozták, hogy szüléskor az eredeti házassági anyakönyvi kivonat is elegendő.
2009. nov. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor erről az anyakönyvi hivatal mért nem tud???Nekem most kellett kérnem. Rákérdeztem náluk, hogy kell-e még ilyen és azt mondták, hogy igen. Pénzt nem kérnek érte, így mi hasznuk lenne belőle ha félrevezetik az embert?
2009. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem a SOTE I-en azt mondták kérik a frisset. Önkormányzatnál érdeklődtem, azt mondták június óta nem kell, vegye fel vele (anyakönyvvezető) a kapcsolatot a kórház.

Nem kockáztattam, inkább kikértem, így viszont "legomboltak" rólam 2000,-Ft-ot illetékbélyegre, mondván mivel a törvény már elévült nem tudják ingyen kiadni.

Szóval ilyen is van.

2009. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10 hete szültem ott, és vittem a hiteles másoltatot.Azt mondta a hölgy, hogy jól tettem.Ellentétben az előttem szólóhoz nem kellett érte fizetnem.
2009. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!